• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    STEPNI_VLK: jj, polské hnusy sem vážně nepatří :) no a co je teda u tebe top čokoláda?
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    MIDORI: No neblázni, to polské cosi, připomínající čokoládu pravděpodobně jen vzhledem, snad do tohoto klubu ani tahat nebudeme, ne? :) A v tom případě je u mě SP pořád někde jen lehce nad dnem..
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    STEPNI_VLK: mě chutná moc, cejtim z ní akorát samý dobroty :) nemyslim si, že by byla nekvalitní... nekvalitní jsou např. veškerý polský čokolády nebo jakýkoliv polský sladkosti, to mi připadá šíleně ošizený a vůbec ne dobrý.. ale SP je mňam
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ahoj, tak se jdu taky zapojit sem do diskuze o mé největší vášni:)
    zrovna ted se mi rozplyva v ustech plátek 70% Lindta(dostala jsem krabičku k narozeninám:)
    A chilli lindt je snad nej čokolada co znám:) I když ta slaninová taky nevypadá špatně:)

    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    MIDORI: Studentskou pečeť jsem si také před pár měsíci koupil - také limitovanou edici, ovšem tenkrát se švestkami. A musím říct, že po těch lepších čokoládách v mezidobí předtím jsem si uvědomil, jaký že humus jsem kdysi považoval za jednu z nejlepších čokolád. Úplně z ní byl cítit ten margarín či co. Prostě (pro mě) oproti alespoň trochu kvalitním čokoládám vcelku humus.. což bylo ale asi navíc dáno i tím, že šlo o mléčnou - ta hořká SP ještě jakžtakž ujde.
    MIDORI
    MIDORI --- ---
    já poslední dobou ujíždim na klasický český studentský pečeti, teď je v prodeji limitovaná edice třešňových a je fakt moooooc dobroučká..
    AETHER
    AETHER --- ---
    STEPNI_VLK: muz si ji pro presne tenhle duvod moc pochvaluje:)

    Jinak jednou jsem mela tabulku kombinovanou z vrstvy asi osmdesatiprocentni horke cokolady a pod tim byla bila a jako celek to bylo vynikajici, jen si bohuzel nevzpominam, jak se to jmenovalo, nevite, neznate to nekdo?
    HORA
    HORA --- ---
    STEPNI_VLK: Jasný, chápu:-)
    Mně to do sebe právě docela ladí, i když jsem to zatím neochutnal.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    HORA: To snad ani ne.. spíše ta kombinace vysokoprocentní hořké čokolády a pomalu nastupujícího chilli natolik atakuje všechny možné chuťové buňky, že si pak prostě musím dát pauzu, abych všechny ty dojmy vstřebal. ;) Možná to zní divně, ale ono se to prostě slovy špatně popisuje. Nějakého brutálního pálení se každopádně bát nemusíš..

    Já už si kdysi předtím horkou čokoládu s chilli dával v kavárně, takže o kombinaci chutí už jsem jakous takous představu měl.. a zbavil jsem se tak navíc díky tomu pocitu, že čokoláda a chilli prostě nemůžou jít dohromady. :)
    HORA
    HORA --- ---
    STEPNI_VLK: Na tu se taky chystám. Tím, že jsi nemohl pozřít víc jak dvě kostky najednou je myšleno jako, že je hodně pálivá? :-)
    IKA
    IKA --- ---
    SUURJA: no tiez by som si asi radsej vybrala inu kombinaciu, slanina len vyhrala ako najdivnejsia prisada.:)

    MALKE: tak potom daj vediet, ci splnila tvoje ocakavania.:)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SUURJA: Brezen nevim, nevim, to budu asi zase v zemi zaslibene...
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SUURJA: Brezen nevim, nevim, to budu asi zase v zemi zaslibene...
    SUURJA
    SUURJA --- ---
    GOBERS: já jsem 100% pro další seriózní zkoumání! ale hlasuji březnový termín sympozia, do té doby mohu schraňovat vzorky v Hispánii :)
    MALKE
    MALKE --- ---
    IKA: Bože, můj tajný sen! Existuje. Ona existuje...
    :o)))
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    STEPNI_VLK: To zcela nepochybne!! :-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    GOBERS: A mně bude ctí, budu-li se tohoto dýchánku moci účastnit. ;)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    STEPNI_VLK: Neco takoveho bych take chtel usporadat. :-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Čokoláda - poměrně obsáhlý a docela zajímavý článek ze stránek Státní zemědělské a potravinové inspekce.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Odborníci ocenili Lindt, propadla Cadbury
    Pro test odborníků jsme vybrali tabulkové mléčné čokolády ve stogramových baleních, které vyšly ze spotřebitelského testu jako jednoznačně nejoblíbenější a jsou běžně dostupné v maloobchodní síti.

    Přehled testovaných druhů čokolád
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam