• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    SELLIGAN: Receptů je ve všech kuchařkách hrozně moc, nevím, jestli má cenu tady nějaké psát. Ta čokokuchařka, co ji mám, je stará asi dva roky, jsou v ní kromě pralinek i nejrůznější dorty, zákusky, krémy a tak, prostě jako v každé knížce. Co se týče pralinek, zatím jsem z ní dělala takové, na které nemusím mít formičky, třeba různé truffles, na jaké nás tady láká Sibyla. A pak takové směsi všeho možného dobrého zamíchaného do rozpuštěné čokolády uplácaného do kuliček. Docela jsem s tím rodině už dvoje Vánoce vyrazila dech, vrhali se po nich jako po žádném cukroví.
    IORETH
    IORETH --- ---
    NIKUSKA: Arko! :-)
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    tak ty ceny tech formicek v pentolandii nejsou tak závratné, jak jste se obávaly. Mensi sillikonove formicky na 14 nebo 15 ks (a z ty kategorie jsou aj ty listecky) staly 165, vetsi do nejakych 360 czk (ruzickova). Jinak znacka je vetisnou easy choc silikonmart, takze muzete googlit i u konkurence ;)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    SIBYLA: asi umřu...
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    NIKUSKA: jo ja jsem zapomnela, ze nyx je pragocentricky, to je fanscinujici, ze mame v brne obchod, ktery vy v pze ne :) se vam tam zajdu mrknout, co to stoji

    jinak ja zboznuju truffles, treba http://smittenkitchen.com/2006/12/mounds-of-awesome/ jsou docela nenarocne
    NIKUSKA
    NIKUSKA --- ---
    NEFRIT: ja na to pouzivam formicky na led, takovy ty gumovy, s tema to jde dobre a tvaru maji dost
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    NEFRIT: jeeej a mas nejaky mnami recept?
    fuj, uz slintam, jen ctu slovo cokolada...
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    SELLIGAN: Nemají, to se ukáže na místě. Ale je to takový nóbl krám, že budou hodně mastné. Když tak si nic nekoupím a budu ty pralinky dělat do košíčků, v té kuchařce jsou tak. To se vylije košíček čokiškou, obrátí se, aby to nesteklo na dno, když to ztuhne, dá se náplň, zalije se to zas a pak se to opatrně vybalí a pralinka je na světě. Jasně, že lístečky a růžičky bych měla efektnější, ale jestli bude jedna forma stát pět stovek, tak si za tu cenu radši nakoupím kvalitní materiál. Anebo tu luxusní lindtku, kterou jsme tady nedávno rozebraly, chichi
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    NEFRIT: a maji tam nekde ceny? nic nevidim...
    taky jedu na Slovensko, jen nevim kdy stihnu pobehat mesto,..
    NIKUSKA
    NIKUSKA --- ---
    SIBYLA: tyjo, to bych hrozne potrebovala a oni nemaji eshop :(
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    Dík za tip, zrovna příští týden jedu na Slovensko a už jsem si našla adresu krámu. Koupím si takové ty lístečky a pak růžičky :-)
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    NEFRIT: v pentolandii maji pekny vyber silikonovych formicek na pralinky, kdybys potrebovala
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    NIKUSKA: Minule jsem leonidasky taky měla a taky mě zklamaly. Vybírala jsem si různé druhy koňakových a pak šampaňské pralinky. Přišly mi tvrdé. Náplně ještě docela dobrý, ale potaženy byly hrubou čokoládou, co se nerozplývala. A šampaňské pralinky nebyly krémové, ale vyschlé! Už si je tam nekoupím.

    Koupila jsem si čokoládovou kuchařku, není to knížka, ale plechová bonboniérka s kartami. Jsou v ní recepty i na domácé pralinky. Jde podzim, hodlám je odzkoušet a na Vánoce ohromit rodinu. Všimla jsem si u Leonidasu blokovou čokoládu. Tak přemýšlím, jestli mám risknout další nákup u nich...
    NIKUSKA
    NIKUSKA --- ---
    tak jsem mela ted pralinky Leonidas a musim rict, ze nic moc.. ktery vam prijdou nejlepsi (z v Praze dostupnych) ? Me zatim nejvic chutnala Godiva, ale ty v Praze nesezenu :/
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    ENTENTYKY:
    SELLIGAN:
    GHOSTDOG:

    Seženete ji iv Tescu. A za ty prachy opravdu stojí, lepší pralinky jsem nejedla.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    já tam teď taky nemůžu neb mimina tam mají vstup zakázán...ale zase vím co si objednat aby manžel přivezl:-) do Arka ale naštěstí můžu...asi si zase brzo zajdu pro grand marnier
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    aaach, taky bych si zasla do makra...holt nemam karticku


    GHOSTDOG: haha nekdo dostava za porod sperky, nekdo auta, ty se spokojis s Lindtkou - spravna cokoholicka !!! :))
    ENTENTYKY
    ENTENTYKY --- ---
    kdyz zas aby si clovek kvuli tomu porizoval zivnostak ..
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    ENTENTYKY: no jo v makru mají fakt spousty vychytávek i co se týká čokověcí...nebo třeba taky megabalení hariba...kávový zrna v čokoládě...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam