• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    vím o jednom pánovi, který dělá řízené degustace čokolády ...třeba ho můžeme kontaktovat:D?
    MACSKA
    MACSKA --- ---
    HARIBOKACHNA: já jsem taky pro
    (plnou hubu bohužel zrovna nemám)
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    HARIBOKACHNA: jsem pro!!
    (říkám s plnou hubou, právě cumlám Lindt bonbón)
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    co zas nekdy usproadat degustaci cokoaldy? poskytla bych postor v centru Prahy
    IORETH
    IORETH --- ---
    ZUZKAOU: Vidím osm rozdílů, ale ty leží na talířku za bazénkem :-))
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    SIBYLA: čokoláda určitě bude skvělá, ale ten bazének s pěnou do koupele a s čokoládovým topingem je maximálně tak kapučíno (pak červné víno k tomu úsměv tvůj), ale ne káva.

    Najdi pět rozdílů

    CNV
    CNV --- ---
    Není Hershey's jako Hershey's... měla jsem jich víc a některé jsou dobré a některé stojí za prd.
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    jejich FB fanpage je teda jen pro otrlé: http://www.facebook.com/album.php?aid=195105&id=334570810538#!/pages/CHOCCO-CAFFE/334570810538 (a neříkejte, že jsem vás nevarovala... ;)
    SIBYLA
    SIBYLA --- ---
    HUGIN
    HUGIN --- ---
    Mě Hershey's taky nechutnalo. Chutná jako levné české náhražky čokolády.
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    NEFRIT: no ale zas v Anglii mi chutnalo snad skoro vsechno :) dokonce i mlecna Galaxy (a ja ma teda radsi horkou cokoladu)
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    SELLIGAN: Není nad patriotismus!!! :-)))))
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    TRPASLICE: a kde jde sehnat Suchard?

    NEFRIT: když jsem byla v USA tak se vsichni rozplyvali, ze maji nejlepsi cokoladu na svete Hersheyś a me to prislo jako hroznej smejd, ze i nase Orion je lepsi. Tak snad to kakao je lepsi
    NEFRIT
    NEFRIT --- ---
    Hershey's mám právě kakao. Delikatesní. Jemné, krásně se rozpouští a není v něm nic, co by zůstávalo na dně šálku (žááádný lógr :-) Piju ho s čerstvou smetanou a nesladím. Nemá chybku!
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    Mně se ty mandlové variace značky Baron kdysi docela zamlouvaly.

    Jinak načala jsem další ze svého švýcarského lovu. Suchard Finessa zázvor a kousky citrónu. Málem jsem se roztekla blahem...

    Gimel: Že bych provedla inspekci francouzských konzumních hořkých? Je to velmi inspirativní nápad;)
    WERKA
    WERKA --- ---
    GIMEL: Já měla kdysi nějakou hořkou čokoládu zn. Baron (taková velká tabulka to byla - myslím 200g) a ta mi tedy přišla nedobrá. Skončila v polevách na vánoční cukroví a v bábovkách. A já se od té doby Baronovi vyhybám...
    CNV
    CNV --- ---
    My teď vychutnáváme hořkou 60% Hershey's s borůvkami a brusinkami - je dobrá, nic drtivého teda, ale jsou v ní skutečné borůvky a brusinky - u nás by se do toho naházely kousky chemického želé...
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Poslední dobou jsem se dala na takový malý průzkum s hodnocením černých čokolád a musím pochválit čokoládu IKEA. Ač stojí tabulka standartní velikosti pouhých 15 Kč, má chuť na kterou horko těžko dosáhnou i některé známější čokoládové značky. Výborně vyvážená, tak akorát sladká, ne moc hořká, ale s výraznou chutí kakaa.

    A druhá, která mě dost zaujala, je černá čokoláda značky Baron, k dostání v Kauflandu za cca 25,-. Narozdíl od normálních čokolád je nečekaně jakoby "slaná". Samozřejmě do slané chuti má ještě hodně daleko, ale něčím se jim povedlo vyrobit to zajímavé chuťové napětí.

    Oproti tomu mi přišly čokoládové kostičky Schogette úplně nudné.

    Zároveň ještě zhodnotím čokoládu KAOKA s karamelizovanými kousky kakaových bobů, která se ale trošku vymyká, protože je bio a fair-trade, ty jsou vždycky někde jinde. Cenu nepovím, protože jsem ji dostala darem, ale byla to jedna z nejlepších čokolád jakou jsem kdy jedla. :) Úplně heboučká a ty kousíčky bobů dodávaly takovou jiskru, že jsem se nestačila rozkoukat a byla pryč. :)
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    Co se týče zajímavých chuťových zážitků - dala jsem se do ochutnávání nové várky suvenýrů z Bernu a byla jsem velmi mile překvapena. Hořká čokoláda (ne nějak ultra kakaová, ale už hořká) s kousky karamelu a těmi velkými solnými krystalky. Světe div se, bylo to dokonalé.
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    TAMARIX: to je supeeer! Hrozne me to pobavilo :)
    akorat jit sedet za cokoladu... nic moc
    snad jednou nedopadnem jako on :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam