• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.
    SHUT_UP
    SHUT_UP --- ---
    Ahojte, shanim na pujceni formicku/formicky na tabulku cokolady.
    Predem diky. Praha
    PM pls
    SARGO
    SARGO --- ---
    LENZIE: Náhodný Zajíc :-D
    Takže teď už nemůžu tvrdit, že mi čokoláda nechutná. :-)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    SARGO: Ta je moc dobrá :) (Taky Zajíci v krabici nebo čistě náhodný objev?)
    SARGO
    SARGO --- ---
    Asi po sto letech jsem objevila čokoládu, která mi chutná. Tak jsem ráda, že je na Nyxu auditko i na čokoládu a mohu se podělit o nadšení :-D
    Čokoláda mléčná 51%, 45 g - Čokoládovna Troubelice
    http://www.kakaoveprodukty.cz/cokolady/cokolada-mlecna-51-45-g/
    - akorát ta moje byla ještě s kousky kávy - byla dokonalá, ach ach ach. Taková akorát nesladká a přitom nebyla hořká. Docela klika, že nemám po ruce prodejnu. :-))
    LEONKA
    LEONKA --- ---
    Nevite nekdo kde ji sehnat?:)
    TRPASLICE
    TRPASLICE --- ---
    WATTEVILLE: Mohu potvrdit, s tím, že ty pro Švýcarsko a pro západní trh (tedy pro Německý) jsou na rozdíl od té poslední kategorie jedlé.

    BTW tohle asi trochu nesouvisející, ale dneska jsem měla v Ovocném světozoru zmrzlinu extra hořká čokoláda, navíc politou karamelem... blaho.
    WATTEVILLE
    WATTEVILLE --- ---
    SIRLOON: Tři varianty: pro Švýcarsko, pro západní trh a pro východní trh :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    XMARGE: lindtky sou 2 varianty, alespon mi to bylo tvzeno. je svycarska, drazsi a pak polska. lisi se kvalitou
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    AOTEAROA: Já lindtky kupuju v místní vietnamské večerce za 49 kus, tak aspoň tak:o) Kouknu po nich, díky za tip.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    XMARGE: dominikánskou jsem koupila v akci za 35, ale už ji nemůžu sehnat (měla nejvíc kakaa, 85%), ty další dvě stály teď 50 Kč za kus. Opravdu jsou ale lepší než Lindtky, které stojí 50 Kč maximálně v akci. na druhou stranu ty Lindtky aspoň většinou dokážu nesežrat před vařením... :D
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    MRTVYKOTE: Díky. Do kauflandu chodím an Hachez, tak mrknu na ty Katy:o)
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    XMARGE: nevyžádaný tip: do pečení/vaření používam vysokoprocentní Katy (prodává je kaufland), mají stejné rozdělení jako ty Finest, mají i docela dobrou mléčnou (ale já mléčným neholduji) chuťově jsou dobré a cenově cca 22kč
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    AOTEAROA: kolik stojej? Ja ty vysokoprocentni lindtky pouzivam do peceni, jinak mi moc nejedou:-(
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    AOTEAROA: jo, Tesco Finest su o dost lepsie nez Lindt, skvele chutia a vonaju... Madagskar mam asi najradsej a tiez maju skvelu bielu :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Co říkáte na čokolády Tesco Finest? Měla jsem teď tři různé, ty s vysokým obsahem kakaa a názvem země odkud pocházejí boby, a jsem u vytržení. Za ty peníze mi to přijde fakt úžasný, každá chutná úplně jinak, nádherně voní, a vůbec mi nepřipomíná Lindt 85 která mi nechutnala.
    Měla jsem Dominikánakou, Madagaskar a Ekvádor a jsou prostě super.
    TMA
    TMA --- ---
    BONEMINA: Kdysi jsem ochutnal Hersheys. Ačkoli podle složení to myslím byla čokoláda, tak chuťově (ale ne konsistencí ta byla podobná jako u skutečných čokolád) se to blížilo české náhražce Zora. Nejlepší na celé čokoládě byly vložené kusy mandlí a i ty chutnaly divně.

    Americké jídlo je dobré v tom, co je typicky americké, pokud potkáš americkou náhražku jídla odjinud, tak se jí vyhni, je prostě divná.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Já se shodou okolností zrovna nedávno účastnil diskuse, kde jedná má známá komentovala degustaci amerických čokoládových bonbonů (značku nezmiňovala).. a smála se při ní jen proto, že to v puse neměla ona, toliko pozorovala ostatní. Prý naprosto příšerné!
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Dostala jsem jako dárek pytel čokoládových čtverečků Ghirardelli, mléčné s karamelem, hořké s karamelem a mléčné s karamelem a mořskou solí. Přijde mi, že se zbytečně přeceňuje. Jestli je tohle fakt to lepší z US čokoládové produkce, nechci vědět, jak vypadá to horší.
    CNV
    CNV --- ---
    ZUZKAOU: Čokoláda, která se neroztéká? A co třeba guma, která nepruží, nebo voda, která neteče?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Studentship for European Nationals: Multidisciplinary PhD on chocolate - Job Opportunities - University of Cambridge
    http://www.jobs.cam.ac.uk/job/4702/


    Univerzita v Cambridge hledá výzkumníka čokolády | Týden.cz
    http://www.tyden.cz/...iky/relax/apetit/univerzita-v-cambridge-hleda-vyzkumnika-cokolady_315943.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam