• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GOBERSČokoláda - Läderach, Toblerone, Lindt, Nestlé a spol.


    Původní šesté přikázání: Nevyhodíš čokoládu i kdyby ti tisíckrát na zem spadla!

    Spratelene kluby:
    [ Všechny sýry světa, brie, gouda a feta! ]
    [ Vino - klub pratel kvalitniho moku ]
    rozbalit záhlaví
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    SIRLOON: Nejen Milka, potkala jsem i fairtrade organic čokoládu, která měla na prvním místě cukr. Ale některým lidem to chutná, tak kdo jsem já, abych jim to brala. :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    ALEXIS: no to bylo spis o tom, ze milka je dost casto az absurdne preslazena
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    SIRLOON: V téhle diskusi se řeší spíš chuť a kvalita než kalorická hodnota. Ty čokolády neznám, takže můžu poradit jen obecně se podívat na složení, které napoví dost.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    ALEXIS: spis kaloricke tabulky 😁
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    TESSS: Vyfoť složení a porovnej.
    TESSS
    TESSS --- ---
    Moc nevím kam s tímhle dotazem. Jaký je rozdíl v chuti a kvalitě biofairtrade čokolád v Lidlu? V porovnání třeba s Milkou? Rada radši kup něco jinýho mi nepomůže. Dik
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    Neskutečně dobrá čokoláda. Téměř pokaždé, když jede kámoš nakupovat do Makra, tak mi bere 5 tabulek. ;)

    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Dark chocolate's benefits: A heart-healthy option when done in moderation - CNN
    https://edition.cnn.com/...nk&utm_source=twCNN&utm_medium=social&utm_content=2020-07-25T08%3A30%3A06
    M4RC
    M4RC --- ---
    BESSAYA: doporučuji cokolada.cz
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    BESSAYA: Já mám rád tuhle (taky z Lidlu):
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    BESSAYA: Na Křižíkovej bývala donedávna Mlsná zebra, kde mali i nejaký výber, ale bohužiaľ ju zrušili a teraz je tam (ďalšia) optika. :(
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    SIRLOON: No já nejsem z Prahy, jezdím sporadicky na Křižíkovu do práce, ale Modřany jsou aktuálně už z ruky :(
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    BESSAYA: jestli ses z okoli Modran, tak v nestle shopu maj na vyvoz nejakou horkou, jak moc silna je netusim, ale v pondeli se ti juknu
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    ALEXIS: super, děkuju, tam se zvládnu dostat :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    BESSAYA: Neviem kde sa pohybuješ, ale v Choco loves coffee na Vinohradoch majú také tučné tabuľky zaujímavých čokolád, len si nemôžem vybaviť jak sa volajú (niečo Bonnat), alebo skús mrknúť na Seed&Bean.
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    ALEXIS: Já myslím, že mu ji mamka taky občas bere, ale on bude mít teď narozeniny, tak jsem chtěla nějakou trochu "lepší", než na vaření.. :) Omlouvám se, to jsem taky mohla napsat, že jo :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    BESSAYA: Môj otec si kupuje čokoládu na varenie z Lidlu https://goo.gl/images/X4f6fR
    Je to poriadne tučná tabuľka a nechutí zle, na obyč čokoládu. :)
    BESSAYA
    BESSAYA --- ---
    Ahoj, jdu si pro radu, táta má rád hořkou čokoládu, ale nijak vysokoprocentní - a taky si ji nejvíc vychutná, když jsou to takové ty tlusté tabulky, ne ty tenoučké, jako třeba Lindt. Nemáte, prosím, na takovou tip? Žádné příchuti, prostě klasika. Děkuju :)
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    V nestle shopu prodavaj bilou vanilkovou a mandlovou cokoladu urcenou pro francouzsky trh a je fakt dobra. Bez palmacu a dalsich sajrantu. Adresa je Mezi vodami 31
    FRAKTALEK
    FRAKTALEK --- ---
    STEPNI_VLK: skoda, ze jen na vareni

    nejlepsi normalni tmava cokolada (ne na vareni), kterou jsem zatim objevil, je J.D.Gross Arriba Superieur 81% z Lidlu. Zajimalo by me v cem ta chut spociva a jake jine cokolady podobne chuti jsou
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    dTest: Čokolády na vaření - Nezávislé testy, víc než jen recenze
    https://www.dtest.cz/clanek-5445/cokolady-na-vareni

    Až nečekaně podrobný článek, resp. srovnání čokolád na vaření, klasických čokolád a čokoládových polev.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam