• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SCHWEPZTerence McKenna ۞ जयरामकृष्णन्हरी۞
    rozbalit záhlaví
    MORPHLER
    MORPHLER --- ---
    DARJEEL:
    PROZAC:
    tam to nikde neni rozepsane podrobneji nez toto:

    PALO_ALTO: T. uvadi, ze vzal souslednost hexagramu (jejich poradova cisla) v jistem jejich klasickem usporadani (nejak pojmenovanem, ted nevim jak) a dostal radu cisel. A z te mu nejaky matematik vytahl onu rovnici (funkci davajici onu krivky). Tedy T. osobne ten prevod mozna taky neznal a vice se o nem nerozepisuje. (v tom co jsem cetl, coz navrat archaizmu m.j. je). Tu pak zkusil upresnit v case podle klicovych udalosti historie lidstv (zemedelstvi a pod.) a nakonec po seznameni s majskym kalenadem doladil a umistil koncovy bod na konec roku 2012 (puvodne to mel o par mesicu jinak).

    Osobne by me onen prevod konecne rady cisel ve spojitou funkci take dost zajimal.
    PROZAC
    PROZAC --- ---
    PROZAC: je to myslim na ulozto.cz v pdf
    PROZAC
    PROZAC --- ---
    DARJEEL: tak z itingu on vychází ne? nějak přepočítal ty diagramy...je to lehce nastíněné v knize navrat archaismu, kapitula 8. časové rezonance
    ANDNOWSOMEINTEL
    ANDNOWSOMEINTEL --- ---
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    PALO_ALTO: zabývá se tím celá jedna kniha, myslím, že se jmenuje I-Ting ;)
    PALO_ALTO
    PALO_ALTO --- ---
    Nahodou, nepotkali jste nekde rozbory vypoctu Mc Kennu podle kterych naprogramovan program Timewave Zero? Tj. overeni spravnosti jejich vypoctu a logickych odvozeni.
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    John Marco Allegro's The Sacred Mushroom and the Cross
    YouTube - John Marco Allegro's The Sacred Mushroom and the Cross - 40th anniversary edition
    http://www.youtube.com/watch?v=N8x46WR12Tw
    CHRPA
    CHRPA --- ---
    BBAN4N: tak to dá rozum!:)
    BBAN4N
    BBAN4N --- ---
    ten to určitě čekuje odjinud :-)
    CHRPA
    CHRPA --- ---
    hezky,dobrý auditko.. Terence Mckenna je můj oblíbenec!
    škoda,že se nedožije roku 2012, o kterém tolik básnil..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MTO, XCHAOS: To je takový to Prague Gnosis? To je takový dost Bčkový..

    SCHWEPZ: jedna z jeho přednášek jen o Voynichově rukopise je ve sbírkách Terence McKenna audio.. google: terence mckenna audio
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    XCHAOS: o jednom konkrétním rukopise, jež tam zmiňuje, jehož koupil Rudolf II., je na nyxu přímo diskuse -
    [ Voynichův manuskript - výzkum, názory a fakta ]
    doporučuji.
    MTO
    MTO --- ---
    XCHAOS: jj.

    btw jak uz rikal SCHWEPZ: divna stranka, ale rozhodne zajimava :-)
    me tam bavi jak je to vsechno propojeny s hudbou

    http://fusionanomaly.net/terencemckenna.html
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MTO: jéé, tam jsou záběry z Prahy :-)
    MTO
    MTO --- ---
    Terence McKenna - The Alchemical Dream Rebirth of the Great Work 2008 (55 min.)
    http://video.google.com/videoplay?docid=-1594923458222660515#
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DACUBE: mě taky paranoia přijde jako boj o kontrolu a současně někdy i deprese a vyčerpání z toho, že skutečná kontrola je nemožná.

    jestli je psychedelie ekvivalentní nějakým mystickým praktikám "potlačení ega", to nevím.. ale přijde mi, že současně není ani "rozšířením ega". pěkně to diskutují právě tady, což je asi nejzajímavější, co jsem v tomhle klubu zatím našel http://www.realitysandwich.com/print/51650 - je neuvěřitelné, kolik toho lze vyvodit z Terrencova nosového přízvuku :-) a současně je mi sympatické to demýtizování..
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    nemyslíš spíš schizofrenie? Paranoia je podle mě vyloženě nemocí ega, pohybující se navíc jen v psychologické úrovni
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: rozumím, ale spíš bych to řekl tak, že paranoia nebo ztráta kontroly (resp. všeobecné ztráty mysli, tj není tam nikdo kdo by to ovládal :) bývá být jeden z projevů..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: možná jsem to přehnal, ale nikdy mi tedy nepřišlo, že psych(e|a|o)delie by byla o tom, že ego má vše plně pod kontrolou: jsou zde nějaké vědomé síly (racionální či pseudoracionální rozhodnutí) a jsou zde nějaké nevědomé síly - a právě třeba halucinogenní drogy jsou v podstatě možnou reprezentací těch sil nevědomí (nebo prostředkem komunikace s nimi).

    já sám si v posledních letech už se silami nevědomí příliš zahrávat nechci - ale to nic nemění na tom, že psych(e|a|o)delický zážitek je podle mě podobnou demonstrací sil nevědomí, jako tebou zmiňovaná paranoia.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam