• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VIDAJoomla - open source CMS muze byt sexy
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Poradili byste mi, prosím, jak udělat stránku, kde by byl výpis článků jedné kategorie?
    Potřebovala bych naprosto jednoduchý seznam, kde by byl jen název článku a intro. Co jsem zkoušela hledat, všude mi to cpe náhledové obrázky a podobné věci, ale já potřebuju v podstatě rejstřík.
    (prosím o přizpůsobení jazyku začátečníkovi :-))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TOMKOLARIK: Super. sice jsem si ho už z větší části udělal sám... ale tohle se hodí.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    prosim kde ted najdu databazove schema joomly ? chci prejit z nejstarsi verze na aktual a ztratit u toho minimum dat.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Nepracujete tu pls. někdo s JoomSEF?
    Mám problém ten, že mám třeba článek kontakt. V joomsef se mi automaticky vytvoří /kontakt/uncategorised/kontakt (kde ten článek je)
    Přepíšu to jen na kontakt a když dám /kontakt tak mě to hodí na /kontakt/uncategorised/kontakt a 404 stránka :(
    Díky
    VIDA
    VIDA --- ---
    1. sraz CZ/SK komunity: 5. 5. 2018, Olomouc
    JOPS
    JOPS --- ---
    S2FI: nic tam nemam, je to moje osobni stranka, takze no stres :)


    ale diky za ten zalohovaci sw, to se muze pozdeji hodit.
    S2FI
    S2FI --- ---
    JOPS: nz, pokud jsi ve stadiu, ze ze uz nejake zmeny mas a nechces o ne pripadne prijit, doporucuju pouzivat zalohy. Na zalohy je nejlepsi https://www.akeebabackup.com/products/akeeba-backup.html (staci ta free verze) a ze zaloh je mozne vzdy obnovit web do bodu, ve kterem byla zaloha udelana. Pokud tam zadne upravy zatim nemas, nemas o co prijit, pak si klidne hraj a muzes vzdy cely web smazat a nahrat znovu z toho baliku, ktery jsi si stahnul
    JOPS
    JOPS --- ---
    S2FI: diky, vcera jsem se v tom stoural a nasel jsem Helix3, kterej mel kolem 35MB a tam uz to bylo i s datama. Takze si s tim ted muzu vesele hrat.

    Ty moznosti jsou brutalni. Se bojim na cokoliv kliknout, abych neco neposral :))
    S2FI
    S2FI --- ---
    JOPS: podle me zalezi na tom, co v danem baliku rozsireni je k dispozici. Kdyz si nainstalujes klasickou joomlu, tak ti pri instalaci da vybrat, jestli chces testovaci data nebo ne (coz ale neznamena, ze testovaci data budou pripravena dle potreb sablony, kterou si teprve pak doinstalujes). Pokud si budes na hotovou joomlu instalovat jen sablonu, tak to je logicky bez testovacich dat. Pokud mas k dispozici balik joomla+sablona+testovaci data, tak budes mit to, co potrebujes. Problem muze byt v tom, co jsi stahl, pripadne co RT nabizi ke stazeni. Pripadne zkus stahnout "Joomla 3.8 RocketLauncher" - kde by mohla ta testovaci data byt (nevim, jestli jsou, nezkousel jsem, ale dle velikosti 18MB by to tak byt mohlo)
    JOPS
    JOPS --- ---
    Hoj lidi.

    s cim bojuju. Podle me delam nejakou picovinu a nevim jakou. Mam nainstalovanou joomlu. Asi posledni verzi.

    nasel jsem si template, konkretne tento
    RocketTheme - Joomla Templates - Grunge
    http://www.rockettheme.com/joomla/templates/grunge

    je free, coz mi naprosto vyhovuje. No a s cim bojuju ? :) s tim, ze to vypada, jako na obrazku vlevo a chci, aby to vypadalo jako na obrazku uprostred a docela by mi dost zjednodusilo zivot tam mit ta sample data, abych se v tom mohl stourat. Takhle tam mam kulovy a nevim presne co kam zadat.

    Ja si pred par lety pamatuju, kdyz jsem si stahnul warezackou verzi sablony i s joomlou, nainstaloval ji, tak jsem to mel i s demo clanky. No a pak jsem si postupne pridaval svoje a zacinal chapat co a jak. Coz jsem tady bohuzel asi nenasel...

    Mam to na http://podvlci.com/ hraju si s tim, zadna data tam nemam, takze nemam problem mazat a zkouset :)

    Ale jsem presvedcenej, ze byval balik Joomla+template+sample data..
    FROSTI
    FROSTI --- ---
    Díky za podrobnou radu, pomohlo mi to !!!
    S2FI
    S2FI --- ---
    FROSTI: povolit iframe lze v zavislosti na pouzivanem editoru. Pokud je to vychozi editor, tak Rozšíření - Pluginy. Tady najít TinyMCE a v detailu odebrat iframe ze zákazaných prvků, případně jej přidat k Rozšířeným platným prvkům.

    Deaktivace editoru je možná např. přes správu uživatelů Uživatele - spravovat. Najít uživatele, pro kterého je potřeba editor vypnout a v detailu uživatele na záložce Základní nastavení nastavit editor uživatele - žádný.

    Další možností jak vkládat videa do článku je např. pomocí pluginu např. tento:
    https://extensions.joomla.org/extension/allvideos/ ale je jich k dispozici více.. Video pomocí tohoto pluginu se pak vkládá jako {youtube}gD-FQBpT2o0{/youtube} kde gD-FQBpT2o0 je id videa z URL přímo na youtube https://www.youtube.com/watch?v=gD-FQBpT2o0, tedy to co je za "v=" a případně před prvním znakem &
    FROSTI
    FROSTI --- ---
    ahtak, děkuji, jak bych to prosím udělal.. ?
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    FROSTI: taky je v editoru potreba povolit iframe
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FROSTI: zkus deaktivovat editor, nekdy to osekava
    FROSTI
    FROSTI --- ---
    Dobrý den, mám problém v red. systemu Joomla! 3.8.5 mi nejde vkládat videa - Vimeo, Youtube (pouze odkazy URL),
    když v článku dám Upravit- Obsah- a do textového pole Insert/edit media, tam napisi URL adresu i s rozměry, nic se nestane...
    Děkuji za odpověd!
    SCREE
    SCREE --- ---
    HORST_FUCHS: předpokládám ... nahráváš ty fotky přes media manager a vkládáš je přímo přes editor v článku ? Po vložení fotky v orig. velikosti je možné upravit její vlastnosti a v jednom okně nalezneš i požadované rozměry při zobrazení. Princip je takový, že nahraješ fotku v jakékoliv velikost a v editoru si upravíš velikost fotky pro zobrazení.
    BLUNTY
    BLUNTY --- ---
    ZONICEK: Za prvé bych doporučil aktualizovat Joomlu, protože od verze 3.3 již dotyčný adresář neexistuje.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Netušíte pls. jak fixnout problém s instalací joomla:
    Notice: Array to string conversion in libraries\framework\Joomla\Registry\Registry.php on line 419

    Třeba tady jim to hází uplně stejné errory jako mě:
    OPG Džolan
    http://opg.dzolan.eu/index.php/15-promo?format=feed&type=rss

    Zkoušeno na serveru active24 a na localhostu (xampp) a všude to samé.
    Díky moc za pomoc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam