• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    vice info najdes na indickybezec.cz nebo na jinich strankach.myslim si ze jeden bezec potrebuje tak 200metru aby byl v klidu nesmi tam bejt pobyhajici pes.u nas sou tri bezci a maji plochu asi 300-400 metru kde je dvur dve zahradky a neco jen tak trava.musis stale pozorovat,popripade presouvat vodu a zradlo tak aby nebyli primo na zahonu.u nas to maji zmapovane a jedou jakoby v rojnici tri vedle sebe a za celi den vlastne probehnou a vystouraji kazde mistecko a zakuti.vse je samozrejme bez plotu jako pk dizajn mame jeden vekej dvorek i se zahrdkama nerozdeleni plutkama.chce to skusit.nemuzes je dat do oplocene zahrady kde je policko vedle policka a zadna plocha na probehnuti.jinak oni sou nosni typ cize sou lechke kdyz ti po necem probehnou tak se nic nestane. tydle rady sou odemne a muzou se lisit od toho jake mas bezce , mas to jako s lidma jedni sou tichy moc toho nenabehaji jini sou energicky az agresivny...jakou mas plochu a umistneni ty.?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: jak moc velkej prostor? ja se toho bojim ze by mi to zeslapali i vyzobali vsechno :D od nasich vim jak to vypdalo. nejvic se bojim ze to dopadne jak kdyz nasi meli kozu ktera sezrala vsechno to co mela zakazany, to ji nejvic chutnalo :D lol :D
    RFK
    RFK --- ---
    LINKOS: kámo,super,dneska jsem jim vysmejčil kurník,pokecali jsme vo životě.prostě pohoda.:)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    koukám kolik lidí si pořídilo opět slepice, o víkendu sem byl u kamaráda, do kterýho bych to v životě neřekl a už jich tam pár měl. By mě zajímalo, jak to lidem dlouho vydrží.


    MATT: no jí ti nevím, jednak takovým textům v angličtině moc nerozumím a na druhou stranu, hledám řešení co nejlevnější.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    MATT: tak ono je samozřejmě nezasoluješ přímo na záhonu :-)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    Why Gardening Makes You Happy and Cures Depression - Articles - Permaculture College Australia
    http://permaculture.com.au/online/articles/why-gardening-makes-you-happy-and-cures-depression
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    MATT: to zacleneni zvirat a masa je dane i zemepisnou sirskou a vyskou, cim severneji a vys, tim je jezeni masa a zivocisnych pokrmu castejsi .. proto se Bill Molison usadil v tropech. V CR da se rict ze mame volbu, ale nechat zvirata delat to co je pro ne prirozenost neni v PK designu od veci ..
    MATT
    MATT --- ---
    LINKOS: jestli te to nak vic trapi, taxi udelej destovej separator, kterej ti oddeli prvni splach od ostatni vody.

    naky jsem videl treba v http://www.tinyhousedesign.com/wp-content/uploads/2010/06/RainwaterHarvestingManual_3rdedition.pdf

    LITTLEPUNKK: jak pise kuato, driv se paslo podel cest nebo vysoko v horach, kde uz nic kloudnyho nevyrostlo. hlavne nesmis zapomenout, ze nasi predkove nemeli tolik Ecek, aby jim vsechno vydrzelo celou zimu a jist jen nalozeny zeli, cocku a zrni asi nejni nic moc.. ;)

    INK_FLO: aha, to jsem nevedel, myslel jsem, ze se to prodava prazdny. svara to pouzival jako docasnou jimku..

    IRO: jednak to asi fakt neni moc supr, bejt rozsolenej, ale hlavne mi prijde pekna pitomost si zasolovat zahradu..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    tak ja se teda s tim kontisem polepsim :) priste je odnesu k lesu ..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    IRO: teda rozsolovat slimáky mi přijde jako hnusnej způsob zabíjení. radši je polít vařící vodou, ať to mají hned za sebou, ale trápit je solí, ..to se mi zdá moc...
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    jasan, je to dvur propojenej s volnima travnatima plochama a zahonkama, kdyz maji prostor tak nezdupou, chce to skusit videt
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: a to si ty bezce pustis normalne na zahonky?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    v permakulture by se nic noveho na pozemek nemnelo privzet ani odvazet, tim se mysli neprivazet kompost hnuj, vanish ci cokoliv co tam potrebujeme a tim padem by se nemnelo nic odvazet jako listi trava posekana etc, tim padem ani slimaci je sice pravda ze od nekad slimaci prilezli ale maji tam zustat coz indicky bezec nebo jako svarene zradlo pro drubez beru, ale davat je do kontaku ktery se pak odveze jenom svuj etickej kodex hazete na nekoho jineho.....bezce fuguji aspon podle me slusenosti skoor na sto pro, ma konecne zase na zahrade spenat dyne cukety a zatim ani tuk, proste slimaci tu nejsou...jina vec je kolik casu starosti a penez zaberes zase chovem bezcu...ale ziju edka sam tak je to pekne spestreni...
    IRO
    IRO --- ---
    musím se přiznat, že jsem kdysi taky solil španělské slimáky a měl jsem pocit z dobře odvedené práce, když je ta sůl pěkně rozleptala... :) myslím, že je to i celkem ekologický postup, který v permakultuře má své místo.
    KUATO
    KUATO --- ---
    LURA: ..."a vite co mi rekla?...Pyj....To ze rekla?...To musi byt zena!"..
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: tak hlavne vsichni ti vegani stejne sezerou nekolik desitek kilo skladistnich skudcu za rok, zabijeji ubohe broucky a roztoce varem, no a bakterie a kvasinky, tak o tech uz ani nemluvim .)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LINKOS: e-cola? v zaludku? achich ouvej
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Jaké máte praktické zkušenosti s indickými běžci? Myslím tím přímo chov. Díky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam