• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: aha, tak sem za lamu, me to netrklo :)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    facebook skupina primi link tady
    https://www.facebook.com/groups/160099347350087/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: co je FC?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    od jara do podzimu mic nic nechteji zrat jenom behaj po zahrade lovi slimaky musky cerviky sou proste masozrave. na zimu muzes koupit but granule nebo namletej srot.jinak vsetky info sou na strankach.snusku majo dobrou, sednou y mneli take vice si fakt procti na jejich strankach nebo na te strance na FC tam sou fakt odbornici co uz je chovaji leta. jo a u mladych kachnatek odporucam koupit tak ve stari 2mesicu nemate li s tim skusenosti, a dalsi vec je ze jdou rozeznat pohlavi az po asi 3 mesicich drive.a dalsi zakladni vec chces li mit chovnej parek musis si koupit kacera od jednoho majitela a kachnicku od jineho aby se neparlil bracha se sestrou.
    ja jsem kupoval minulej rok 2 mesicni a to byl asi cervenec, kim povyrostli avrhli se na slimaky ve velkim byla skoro zima , takze na tendle rok bych s nima nepocital nejak extra ale poridis sli je tendle rok odchovas na zimu od jara ti to uplne vyzerou, je to na desli cas jak se rika trvala udrzatelnost neni hned...
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Ok, díky.
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: zeptam se babiny, pokud nezapomenu, ona chovala kaceny cely zivot a stare mela pres zimu ve chleve.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Jo a ještě - jak v zimě?
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KUATO: Ok, díky.
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: koprivy nasekat, smichat se srotem.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    DRUDRIGER2: Prosím tě, a jak je to s krmením? Četla jsem na těch stránkách indickybezec.cz něco o kachních granulích, ale připadá mi to trochu jako rada zamilovaného chovatele, normálně na vesnici si nedokážu představit, že by lidi svoje kachny krmili kupovanými granulemi. :)

    Jak je to se snůškou a vyváděním mladých? Nemám s hospodářským zvířectvem vůbec žádné zkušenosti, ale na indické běžce se chystáme. Dáme jim k dispozici horrní zahradu s ovocnými stromy, záhony a spoustou travní plochy, kterou moc nesekáme - asi 1000m2 plus přemýšlíme zda nechat volný průchod na dvorek 600m2, ale tady je to sekané na krátko, takže tu toho moc nežije.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: sem z ceskolipska a jak projizdim inzeraty tak jako na potvoru tady odsud nic neni v nabidce. chtel bych tak nekde do 50km at si pro ne muzu zajet ale asi bych to nechal na pristi mesic pac musim nejdriv udelat plot, prave od potoka zadnej neni takze frr a kacky by byly v trapu :D
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    potucek parada ale musel by si to zabezpecit, podle by ti roha asi vzali ale mozna se vrati, ja mam vrkolatek plutek sama dira kdyby chteli uz sou za bukem ale dal sem jim velkou plochu k objidani a maj v na haku nekam utikat. mam este tri mali mrnouski kteri maji tak 2 -3 tejdny a ti zatim zavrene ale az podrostou coz bude na konci leta mrsknu na dolni zahradu(1500m)at to tam vyzerou taky ale stejne to vidim tak ze tendle rok na spodne zahrade nic mit nebudu, ale aspon neco skusim.... od kad ses kdyz je zhanis. skus skupinu indicky bezec na FC sou tam dobry lidicky poradeji urcite
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: jinak nevis jak to je s jejich vernosti mistu kde je krmej? ja mam totiz u zahrady vetsi potok asi 2-3metry napric takze bych je klidne pustil vykoupat, jenze kdyz mi vezmou roha tak to bude naprd :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: toz uvidim, prave se snazim zjistit jestli to nekdo na okoli prodava ale zatim vsechny inzeraty jsou daleko ;(
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    myslim ze na ten parek by to mnelo bejt akorat
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: no ja mam oddelenou cast zahrady kde je trava, stromy a par zahonku. neco kolem 300m2. prijde mi to maly, ale treba kdyz budu mit jen parek tak by to slo ne?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    vice info najdes na indickybezec.cz nebo na jinich strankach.myslim si ze jeden bezec potrebuje tak 200metru aby byl v klidu nesmi tam bejt pobyhajici pes.u nas sou tri bezci a maji plochu asi 300-400 metru kde je dvur dve zahradky a neco jen tak trava.musis stale pozorovat,popripade presouvat vodu a zradlo tak aby nebyli primo na zahonu.u nas to maji zmapovane a jedou jakoby v rojnici tri vedle sebe a za celi den vlastne probehnou a vystouraji kazde mistecko a zakuti.vse je samozrejme bez plotu jako pk dizajn mame jeden vekej dvorek i se zahrdkama nerozdeleni plutkama.chce to skusit.nemuzes je dat do oplocene zahrady kde je policko vedle policka a zadna plocha na probehnuti.jinak oni sou nosni typ cize sou lechke kdyz ti po necem probehnou tak se nic nestane. tydle rady sou odemne a muzou se lisit od toho jake mas bezce , mas to jako s lidma jedni sou tichy moc toho nenabehaji jini sou energicky az agresivny...jakou mas plochu a umistneni ty.?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DRUDRIGER2: jak moc velkej prostor? ja se toho bojim ze by mi to zeslapali i vyzobali vsechno :D od nasich vim jak to vypdalo. nejvic se bojim ze to dopadne jak kdyz nasi meli kozu ktera sezrala vsechno to co mela zakazany, to ji nejvic chutnalo :D lol :D
    RFK
    RFK --- ---
    LINKOS: kámo,super,dneska jsem jim vysmejčil kurník,pokecali jsme vo životě.prostě pohoda.:)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    koukám kolik lidí si pořídilo opět slepice, o víkendu sem byl u kamaráda, do kterýho bych to v životě neřekl a už jich tam pár měl. By mě zajímalo, jak to lidem dlouho vydrží.


    MATT: no jí ti nevím, jednak takovým textům v angličtině moc nerozumím a na druhou stranu, hledám řešení co nejlevnější.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam