• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    RFK
    RFK --- ---
    DENDROBATA: to máš FUX já mám kosu LUX:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    RFK: co z ni varis?
    RFK
    RFK --- ---
    JAGA: bršlice je dobrá na vaření:)
    JAGA
    JAGA --- ---
    MRTS: Jé, to je hezký! Jinak já jsem zakoupila kosu na www.kosimesnadno.cz a zdá se mi, že kosí dobře - jen ji brousím, naklepávat neumím - spíš já mám coby sekačka (od sekáč) asi mezery, protože bršlice apod. je v pohodě, ale taková ta tuhá tráva pak vypadá jako ožižlaná od opilé krávy...
    JAGA
    JAGA --- ---
    BROZKEFF: To vypadá hezky, byla bych na to docela zvědavá, ale už jedu do Německa na evropskou permakulturní konvergenci (EUPC) a předtím na kurz permakulturního designu v angličtině, kde taky slibují hodně kreativních až uměleckých prvků.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA: teda FUX http://www.vianatura.cz/index.php/cz/eobchod/nacini-pro-koseni/kosy/kosa-fux-80cm-detail řádně naklepaná kosi sama :))
    OGMIOS: mam 4-takt Honda, je docela ticha, nizke vibrace i tak je zni clovek ale po 3-4 hodinach vytrepany, vybzuceny ale na neudrzovane porosty asi nic lepsiho neni
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: to jo no, podle me nejhorsi na krovinaku je ze potom nemuzu nic poradne sevrit v ruce, je to asi nezvykem ale. treba by se to casem srovnalo, jako brigadku jsem loni vysekaval paseky v lese a to byl srumec. kosa lepsi urcite, ale kdyz pak clovek musi nekde vysekat naky krovi tak ten krovinak s hvezdici neni vubec marnej :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    RFK: ltos jsem poridil rakouskou FOX kosu i s jasanovym kosistem pro moji vysku, Krovinak jsem diky tomu zatim nenastartoval.. je to pohadka, a ten klid :))
    RFK
    RFK --- ---
    LA_PIOVRA:podle mne je ta hliníková je napíču.lepší je dřevěná classic.

    ...já zase sekám bubnovkou,pže mám málo času,dělám to sám a je to tu samá kopřiva a křoví:/
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MRTS: jo, to je fakt, takto by to resilo ten pritlak:)

    RFK: ja jsem nasel jednu upne vybrosenou starickou, ale drzadlo se mi rozpadlo v ruce, tak jsem v OBI koupil hlinikovy:)
    Moje motovace neni az tak romantizujici, pozemek je relativne nerovnej a vetsina sekacek jspou genocida pro hmyz nebo jsou na picu ne nerovnym (a listova by pri velikosti pozemku byl povestnej kanon na vrabce)

    OGMIOS: me prave zaujalo, ze mi to kdysi docela i slo, ale tady byl spis problem v tom, ze brit mel blbej uhle, tak jsem tam dal klinek jak jsem nasel na netu. Priste hodlam posekat sam:)
    MRTS
    MRTS --- ---
    JAGA:
    Pokud nemusíš kličkovat mezi stromy, tak by to podle mě šlo.;)

    http://archiv.roumen.cz/archive/Cyklo_sekacka.jpg
    RFK
    RFK --- ---
    LA_PIOVRA: dneska se prodávaj strašný kosy.dostal jsem jednu k narozeninám a je to strašnej šmejd.radši mám kosu,kterou jsem našel ve šrotu.je krásně vyklepaná a když jí nabrousim tak je jak břitva.(je na ni napsáno:pravá turecká kosa:))

    ...není nad to v ranním oparu,když je tráva ještě vlhká rosou zaskřípat brouskem o ostří a pak již jsi jen ty a kosa a kladeš podetnuté klasy do řádky.je to jako nejaký tanec.jeden krok,sek,druhej krok,sek.musíš brát jen trochu trávy.Ostří pěkně podél země,špičku mírně nahoru.Ach,jaká to romantika!:)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LA_PIOVRA: holt musis cvicit :D me to taky nejde ale uz nereju v zemi a i neco posekam.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    RFK: nojo, to je ten problem, ze se clovek na internetech setka tak s vystredbnima predstavama, ze kdyz si nekdo dela legraci, tak to pak muze byt pochopeno jako vazne minene.
    Kosu jsem si letos koupil, po peripetiich jsem ji jaks-taks naklepal, ale ale furt to nejak neslo, pozoroval me muj cerstve duchodovy otec, kosu nedrzel v ruce rikal urcite 50 let a behem chvilky vse pokosil:)
    RFK
    RFK --- ---
    LA_PIOVRA: sekal,jistě.sem si delal srandu.nejlíp se přeci seká tráva kosou (stovky let)..:)
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    RFK: sekal si nekdy vretenovopu sekackou? Tam je to dost zalozeny na tom, ze ne jen jezdis sem a tam, ale taky udrzujes "pritlak"a taky jezdim tam a zpatky abys jedno misto sesekal 2x.
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    V Německu se v srpnu bude konat neobvyklá akce, koho to zajímá nechť si do konce května (!) podá přihlášku!! :-)

    The Labofii runs a new free workshop in Hamburg – August 2012. « The Laboratory of Insurrectionary Imagination
    http://labofii.wordpress.com/2012/05/10/the-labofii-runs-a-new-free-course-in-hamburg-august-2012/

    Fear Me No More is full time and will take place over 8 days (August 12th-19th) and is in english. It is free to attend, and participants will be expected to bring lunch to share every day. Participants will need to arrange their own accommodation in Hamburg.

    The facilitators see learning as an active process involving the sharing of experience and reflection. Participants will be expected to approach the course with a spirit of co-creation.

    By the end of the workshop participants will:
    • Have been introduced to tools to understand and overcome one’s fear of nature and of others
    • Understand the basic principles of permaculture
    • See the value of combining activism, permaculture and art in a variety of situations
    • Have gained an understanding of the role art and creativity play in social justice and ecological restoration
    • Understand the power of storytelling in art-activism
    • Have experienced immersion in a community of mutually supportive artists and activists
    • Have learnt and experienced forms of non-hierarchical organising and decision making
    • Have learnt tools for observing, planning and strategizing
    • Have learnt to focus on solutions rather than problems
    • Been given the opportunity to work on an art-activist production at Kampnagel

    Please send your application to info@labofii.net by May 31st. The selection will be made by June 10th and applicants will be informed of the outcome by June 10th


    The Laboratory of Insurrectionary Imagination (Lab of ii) merges art and life, creativity and resistance, proposition and opposition. Infamous for touring the UK recruiting a rebel clown army, running courses in postcapitalist culture, throwing snowballs at bankers, turning hundreds of abandoned bikes into machines of disobedience and launching a rebel raft regatta to shut down a coal fired power station; we treat insurrection as an art and art as a means of preparing for the coming insurrection. The Lab of ii is now in the process of setting up an international utopian art/life school on a Permaculture farm in Brittany.
    ODII
    ODII --- ---
    100 Best Permaculture & Homesteading Books: The Ultimate Reading List for Sustainable Living
    http://www.permaculture-media-download.com/2011/11/best-permaculture-homesteading-books.html

    Introduction to Permaculture - 40 hours of Free video lectures
    http://www.permaculture-media-download.com/2011/09/introduction-to-permaculture-40-hours.html
    RFK
    RFK --- ---
    JAGA: vezmeš tohle: http://www.stiga.cz/Rucni-sekacka-40-cm?gclid=CJSP-peynbACFQrN3wodpybMWg

    ..a přiděláš to místo vidlice
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam