• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    RFK: sekal si nekdy vretenovopu sekackou? Tam je to dost zalozeny na tom, ze ne jen jezdis sem a tam, ale taky udrzujes "pritlak"a taky jezdim tam a zpatky abys jedno misto sesekal 2x.
    RFK
    RFK --- ---
    JAGA: vezmeš tohle: http://www.stiga.cz/Rucni-sekacka-40-cm?gclid=CJSP-peynbACFQrN3wodpybMWg

    ..a přiděláš to místo vidlice
    JAGA
    JAGA --- ---
    Když jsme u těch vynálezů, momentálně jezdím hodně na kole, tak mě napadlo - nešlo by udělat kolo, kterým byste pojížděli po trávníku a zároveň ho sekali? Jako nějaký převod z toho šlapadla na tu sekačku. Viděla jsem rotopedovou cirkulárku, tak něco podobného, ale mobilní a na sekání trávy. Vysvětlil by mi nějaký kutil, proč se to nedělá?
    KUATO
    KUATO --- ---
    LINKOS: timhle nabyva novy rozmer prislovi "dokud strkas nohy pod muj stul, budes delat co rikam, az budes bydlet sam, tak si delej co chces, klidne si naser do kuchyne pod stul!" a ono je to vlastne navod k alternativnimu vytapeni.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    jj, o tom sem už přemýšlel u eathshipu, že by bylo dobrý do toho valu dávat hnůj, aby to hřálo. Koukám, že nejsem jediný
    MATT
    MATT --- ---
    RFK: aby sis nemusel zasypavat barak hnojem
    RFK
    RFK --- ---
    MATT: proč bych googlil,kdzž mě to napadlo samo?:)
    MATT
    MATT --- ---
    RFK: kdybys pouzil google, tak bys zjistil, ze ten tvuj napad je presne to Comploo.. ... schvalne jsem do zavorky psal klicovy slova..
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MATT: radky jsou dobry, ony stejne zpunkovati samy od sebe casem :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    RFK: a kdybys tam dal pasovej posuvnik tak by se to i samo po case mohlo vymenovat, horem by to tam padalo a dolem by to odjizdelo pryc ;)
    RFK
    RFK --- ---
    MATT: jakože barák zasypanej hnojem?:)..mohlo by fungovat:)

    ...jsem takhle jednou fantazíroval,že bys měl dvojitý stěny,do kterejch bys pral bioodpad a ten by hřál:)
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    MATT: Řádky nejsou vůbec špatné, dokonce bych řekl, že ve většině případů jsou nejefektivnějším způsobem, jak dosáhnout na ploše maximálního výnosu a jak zjednodušit práce v průběhu sezóny :) Klíčové dírky jsou fetiš :)
    MATT
    MATT --- ---
    BROZKEFF: ja se o nem doszvedel tusim v naky knizce od weinfurtera, pak jsem si kdysi rek o jeho knizku k narozeninam, ale nak jsem poplet nazvy a dostal jsem tu jeho "ekonomii" .. :-/ zahradu jako mikrokosmos mam, bohuzel jsem docet zatim jen do pulky, ale chce to mit kde zkouset.. na chate jsem zkousel naky "punkovy" zahonky, a zase se asi vratim k tatovejm radkum..

    jsou i technologie vytapeni celyho domu kompostem (compost heating), nejvic me pobavil navrh igloo vytapenyho kompostem (comploo)

    LINKOS: ja zas slysel, ze cesky zemedelci maj docela hluboko do kapsy, tak se snazej strikat co nejmin..
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    dneska sem slyšel jak se zaorává, prý se to nejdřív postříká randapem a když je vše dead, tak se to zaorá. Zajímalo by mě jak to je rozšířená praxe mezi klasickými zemědělci.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    jejej tak tech vinic je hrozna skoda :(
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    PUKPUK: nezávidím českým vinařům, tohle a navíc je ještě stát chce znevýhodnit tou daní
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    Rajcata ani okurky ci dyne, tak nemrzi - daji se snadno nahradit , ale co vidim kolem zmrzle vinohrady tak to neni pekny pohled --/.

    Vypadaji vetsinou takto:
    RFK
    RFK --- ---
    PUKPUK: upřímnou soustrast..:(
    KAREN
    KAREN --- ---
    PUKPUK: ojoj./
    TYET
    TYET --- ---
    PUKPUK: no panejo :(
    PUKPUK
    PUKPUK --- ---
    TYET: Moje rajcata --D
    Mrazik na Slovacku delal divy.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam