• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    TYET: tak potom nahod fotku toho rajcete co z toho bude, jestli z toho bude vubec rajce a ne neco jinyho :D vypada to spis jak slunecnice.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TYET: zajímavej mutant :) já mám jedno rajče mucholapkový :)
    je plný přilepenejch mrtvejch much.
    TYET
    TYET --- ---
    Už jste někdy viděli tohle? Je to květ rajčete, ostatní květy stejné rostliny jsou naprosto normální.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SELECTOR_IX: a kolik naprselo? mas prehled ..? u nas za tu posledni okluzi cca 200mm a je to poznat
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    když tuhle mrholilo, koukal sem na to z okna a ty poletující částečky nahoru dolů vypadaly podezřele... na umělý mraky si taky zvykat nechci, doufám že je to s průletem Nibiru (nebo co to k nám letí) přestane bavit. napadlo mě, že mlžej aby to nebylo vidět :)

    ale pardon za OT
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SELECTOR_IX: houby chemickej dest, akorat na jare neprselo, tak se to vsechno vpilo do rostlin...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    my sme zase začali pozdě, spousta věcí se nám nechytla (mrkev, řepa), ale zkoušíme co to dá.
    včera sem nasel mangold. pozdě, ale přece... a deset konví vody navrch.
    nechápu, že přestože tejden pršelo, půda je suchá jako troud... jako by to byl nějakej chemickej déšť nebo co...
    VODA
    VODA --- ---
    OGMIOS: Díky, ale ani u nás to není ideální. Kukuřice se zasekla, ředkvičky vykvetly, dřepčíci drancují tuřín a daikony, na mrvi méra. Kvasím různý jíchy a bojuji jak se dá:). Všechno jsem letos zasadila hodně brzo, nad záhonem z větví udělala nosný oblouky, přes který se natáhla netkaná textilie. To růst hodně urychlilo a ochránilo mladý rostlinky před teplotními výkyvy. Svoje udělal i mulč, který udržel vlhkost v záhonu i za největšího sucha. Třeba brokolice a květáky jsme nemuseli zalívat vůbec. S mulčem už jsem se naučila zacházet operativně. Nenechávám ho po celou dobu vegetace, ale podle potřeby ho odhrnují, nechávám do záhonu napršet a nebo ho využívám jen v počáteční fázi růstu a pak ho zlikviduji a raději okopávám, což je podle mě nejlepší způsob jak zvýšit výnosy.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    lepší mulčovač než bandu smažek neznám :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    SELECTOR_IX: jak komu;)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    KAREN: podupat nestačí? :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: to jak kterej druh vid :D rofl
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: hmm kdyby nám chtěli borci posekat trávu, klidně.)))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: staci dat pozemek k dispozici technarum ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    safra... měli jsme si u nás na country zábavě rovnou domluvit kapelu)


    V KLDR posílají do polí kapelu. Rýže prý poroste rychleji | Zprávy ze světa | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/v-kldr-posilaji-do-ryzovych-poli-kapelu-veri-v-lepsi-urodu-pnx-/ln_zahranici.asp?c=A120614_095946_ln_zahranici_mtr
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: jj, taky koukam, jakou rychlosti to na Sv. Kopecku jede. u nas pod Pernstejnem maj kedlubny prumer 2-3 cm a ostatni rostliny jsou tak petinovy;/ je fakt, ze jsme v tech zacatcich nezvladli poshanet kompost nebo hnuj a uprednostnila jsem vysadbu a seti a pak misty doplnila substrat a ted trosku biohnojiva...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VODA: roste vam to moc pekne, u nas byla takova zima ze co sem sazel brzy tak se zarazilo a nechce rust, tak sem sazel znova nedavno a to teprve roste.
    KAREN
    KAREN --- ---
    VODA: ahaa, tak to me nejak zmatla zmena dispozic a zaplava budouci sklizne)

    jak rikas, je to prakticky, zdarma a zaroven moc pekny) hmm vidis to, kompostoviste budem muset renovovat a reorganizovat, tak by to taky slo takhle - prouti mame k dispozici dost)
    VODA
    VODA --- ---
    KAREN: Za plot jsme zatím neexpandovali, ale pár nových záhonů na dýně jsme přidělávali, ale ty nejsou na fotkách vidět. Dýní totiž není nikdy dost. A taky ten proutěnej bylinkovej záhonek je novinka. Tyhle větvový průplety jsou hodně vděčný, máme z nich i kompost:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    VODA: expandovali jste nekam za plot nebo se mi to zda?) to uz vypada na solidni latifundii))
    LURA
    LURA --- ---
    DISONANCE: Tak to ses mohla stavit, od nich k nám je to necelých 30 kilometrů ;-)
    GIO
    GIO --- ---
    az prestane prset, tak to spacham!!:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam