• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    LURA
    LURA --- ---
    KUATO: Světle zelená, žlutá a oranžová trička nevyjímaje, co jsem během pár minut měl to tričko černé, už si na to dávám pozor :-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    DENDROBATA: nevim, ale jsou ve vsem zlutem od jara - petrklici a podbelem pocinaje, slunecnicema konce. nicmene kdyz to pak susime, tak z toho vylezou a zase odleti.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SELECTOR_IX: to bys mel, pak by ses nedivil ze prselo tyden a je sucho .. (resp tvoje konspiracni teorie o chem. desti) staci na to napriklad kybl od primalexu, ktery nechas stat na desti no a pak jenom cucis kolik ze to naprselo :))
    2ALL: Nevite nahodou co jsou to takovi cerni ovalni broucci kolem 3mm co se jim moc libi zluta barva? jsou zalezli ve vsech rostl. co kvetou.. mam je na repce, chryzantemach.. dikc
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    TYET: tak potom nahod fotku toho rajcete co z toho bude, jestli z toho bude vubec rajce a ne neco jinyho :D vypada to spis jak slunecnice.
    TYET
    TYET --- ---
    SELECTOR_IX: je vypěstovaný ze semínka, ani to není koupená sazenice, opravdu jsem zvědavá, co z toho vyroste, jestli vůbec něco
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TYET: zajímavej mutant :) já mám jedno rajče mucholapkový :)
    je plný přilepenejch mrtvejch much.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    DENDROBATA: to nemám, neměřím výšku vodního sloupce...
    TYET
    TYET --- ---
    Už jste někdy viděli tohle? Je to květ rajčete, ostatní květy stejné rostliny jsou naprosto normální.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    SELECTOR_IX: a kolik naprselo? mas prehled ..? u nas za tu posledni okluzi cca 200mm a je to poznat
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    když tuhle mrholilo, koukal sem na to z okna a ty poletující částečky nahoru dolů vypadaly podezřele... na umělý mraky si taky zvykat nechci, doufám že je to s průletem Nibiru (nebo co to k nám letí) přestane bavit. napadlo mě, že mlžej aby to nebylo vidět :)

    ale pardon za OT
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SELECTOR_IX: houby chemickej dest, akorat na jare neprselo, tak se to vsechno vpilo do rostlin...
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    my sme zase začali pozdě, spousta věcí se nám nechytla (mrkev, řepa), ale zkoušíme co to dá.
    včera sem nasel mangold. pozdě, ale přece... a deset konví vody navrch.
    nechápu, že přestože tejden pršelo, půda je suchá jako troud... jako by to byl nějakej chemickej déšť nebo co...
    VODA
    VODA --- ---
    OGMIOS: Díky, ale ani u nás to není ideální. Kukuřice se zasekla, ředkvičky vykvetly, dřepčíci drancují tuřín a daikony, na mrvi méra. Kvasím různý jíchy a bojuji jak se dá:). Všechno jsem letos zasadila hodně brzo, nad záhonem z větví udělala nosný oblouky, přes který se natáhla netkaná textilie. To růst hodně urychlilo a ochránilo mladý rostlinky před teplotními výkyvy. Svoje udělal i mulč, který udržel vlhkost v záhonu i za největšího sucha. Třeba brokolice a květáky jsme nemuseli zalívat vůbec. S mulčem už jsem se naučila zacházet operativně. Nenechávám ho po celou dobu vegetace, ale podle potřeby ho odhrnují, nechávám do záhonu napršet a nebo ho využívám jen v počáteční fázi růstu a pak ho zlikviduji a raději okopávám, což je podle mě nejlepší způsob jak zvýšit výnosy.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    lepší mulčovač než bandu smažek neznám :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    SELECTOR_IX: jak komu;)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    KAREN: podupat nestačí? :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: to jak kterej druh vid :D rofl
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: hmm kdyby nám chtěli borci posekat trávu, klidně.)))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: staci dat pozemek k dispozici technarum ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    safra... měli jsme si u nás na country zábavě rovnou domluvit kapelu)


    V KLDR posílají do polí kapelu. Rýže prý poroste rychleji | Zprávy ze světa | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/v-kldr-posilaji-do-ryzovych-poli-kapelu-veri-v-lepsi-urodu-pnx-/ln_zahranici.asp?c=A120614_095946_ln_zahranici_mtr
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: jj, taky koukam, jakou rychlosti to na Sv. Kopecku jede. u nas pod Pernstejnem maj kedlubny prumer 2-3 cm a ostatni rostliny jsou tak petinovy;/ je fakt, ze jsme v tech zacatcich nezvladli poshanet kompost nebo hnuj a uprednostnila jsem vysadbu a seti a pak misty doplnila substrat a ted trosku biohnojiva...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam