• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    DENDROBATA: Co je to fialovy, kvuli cemu tam (asi) mas ten provaz?
    KUATO
    KUATO --- ---
    FAKEQUAKE: no to ne, polnicek je drobna rostlina. aby mel listy jako salat, to asi ani kdybys ho zasadil do hnoje :o).
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    prosim vas, jak velky listy ma polnicek vhodnej na sklizen? ty moje maji zatim takovy maly listky, jsem si myslel ze to bude mit listy treba jako salat
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    DENDROBATA: nejspis bodlak obecny, bodlak na 100%. Je od tebe hezke, ze ho necháváš:)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    a par fotek z naseho dvorecku


    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    a todle se mi objevil v kvetinaci, uz je to tam druhym rokem


    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    poznavaci dotaz, takovej bodlak co roste u zdi uz ma pres 2m :) ale je pekny tak ho nechavam


    IRO
    IRO --- ---
    tak to první mi přijde jako šalvěj rakouská, co jsem vyhledal a to druhé buď jako řepka nebo jako brokolice :) díky :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    IRO: to druhy je repka a listy ma jedly (na 100% poznas az vykvete).. do spenatu OK
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    První vypadá jako albín šalvěje luční (Salvia pratensis). Salvia glutinosa je vyloženě žlutá, má trochu jiný tvar listů a její květenství lepí.
    To druhé asi nevykoumáš, dokud to nevykvete nebo nepovyroste. Jak jste správně poznali, je to něco od brukve zelné. Cokoliv od kedlubny po kadeřávek, ty listy jsou všechny plusmínus stejné.
    LURA
    LURA --- ---
    IRO: Podle mě kedlubna nebo brokolice. Na řepku mi to přijdou moc velké listy.
    IRO
    IRO --- ---
    TYET: ta co mi tam roste je mohutnější bych řekl, ale ta šalvěj to bude. taky teď pátrám :)
    IRO
    IRO --- ---
    TYET: meduňka nevím, tu poznám a taky mi tam roste, spíš se dívám, že to bude asi nějaká šalvěj, jak zmiňují KUATO a LA_PIOVRA. to druhé fakt vypadá jak brokolice (podle wikipedie), ale fakt nevím odkud by se tam vzala. občas jsem vyhodil brokolici na kompost, když se zkazila, tak možná to bude tím. je to možné? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam