• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KUATO
    KUATO --- ---
    SELECTOR_IX: no ja spis vidim problem v tom, ze clovek nestiha, potrebuje treba zasadit brambory a cele korenovky mu prochcije. tak muzes cekat 9 dni do dalsich (mezitim uz dojde uplnek a zacne mesice ubyvat - coz je dalsi faktor, ktery muzes a nemusis zohlednovat) nebo to proste zasadit jindy a ten aspekt zemitosti podporit okopavanim, objizdenim atd. v prislusnych dnech.

    KAREN: ja mam podezreni, ze ty seminka, ktere se prodavaji, stoji obcas za starou backoru. jako kdyz vysejes tri radky petrzele a nevyleze ti nic nebo jen sporadicky atd. idealni by asi bylo, semenarit si vsecko sam, ale je to holt zase starani navic. nektere rostliny jdou snadno, jine spatne. je dobre, ze vetsina veci se nemusi semenarit kazdy rok, protoze ma klicivost nekolik let.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    akorát ne vždy se daří jet s ním v souladu... chce to fakt úplnou samotu, zahodit mobil, nemít net... a dělat jen to co je třeba... snad již brzy :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    Selector: jo, ten je uzitecny. Obsahuje i spoustu dalsich aplikaci na lunarni dny.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    KUATO: kalendář krásné paní je taky použitelnej?
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: dik. pruzkum na tomto poli me taky jeste ceka.)) zajimavy, ze z jednoho radku setyho ve stejnou dobu za stejnejch podminek nektery byly normalne velky, nenakveteny, jiny stale maly a pak uz sly do kvetu (vzdalenosti v radku dost podobny)
    KUATO
    KUATO --- ---
    LINKOS: nejvic asi z:
    Naěe knihy od autora maria-thunova
    http://www.tarzan.cz/autor/maria-thunova/
    Zahrada jako mikrokosmos - Wolf-Dieter Storl
    http://www.tarzan.cz/dum-a-zahrada/15464_-_wolf-dieter-storl_-_zahrada-jako-mikrokosmos/
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    KUATO: mohl bys mi poslat z jakých materiálů čerpáš??
    KUATO
    KUATO --- ---
    SELECTOR_IX: my furt vysazujem a prubezne sklizime a jsou ok. do kvetu nejde nic, ale budem muset neco nechat na seminka.

    KAREN: korenovou zeleninu (ke ktere se radi i redkvicky) sazej, okopavej a sklizej (na uskladneni, u okamzite spotreby je to jedno) pouze v "zemnich" dnech (mesic je v zemnim znameni - byk, panna, kozoroh), minimalizuji se tak veci typu - velka nat a mala hliza, predcasne vybihani..
    KAREN
    KAREN --- ---
    SELECTOR_IX: to jo. nejaky jsem sklizela prubezne, ale dost mi jich tam zbylo malejch nakvetenejch - jak to tu mame zpomaleny a zpozdeny - a ty uz jsou naprt;/
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    na ředkvičky už je pozdě...
    KAREN
    KAREN --- ---
    a mne jdou zbyvajici redkvicky do kvetu. leeto leeeeeto myyy.... ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    hmm me spenat nak potvora nad zemi zcernal a uhnil. cim to je?
    FORACE
    FORACE --- ---
    PETRUNA: ja to stihl az na konci kvetna, to bude tim..
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    FORACE: no ja nevim,zasadila jsem ho na zacatku kvetna a uz kvete tak tri tejdny.,. ale poprvi sem sklizela mega listy..
    FORACE
    FORACE --- ---
    PETRUNA: me spenat vykvete vzdy nak brzo :/ to asi chce zasadit driv, nebo se to da jeste nak ovlivnit? ja uz radeji pestuju mangolt (asi 3 druhy) ten kvete mnohem pozdeji...
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    takze prvni sklizen cukety a treti sklizen spenatu (uz moc nedal,vykvetl) + cibule,ta uz se taky da.. a fazole :) .. zbytek zeleniny jeste roste




    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    OGMIOS: slyšel sem o odvaru z cibule, ale pouze jako prevence (loni jsem nestihl, bylo už pozdě, tak nemám odzkoušeno)
    FORACE
    FORACE --- ---
    ja zkousim tenhle rok tohle:
    Agro Bio | Zahrada bez jedů | Prostředky na ochranu rostlin | Rokycany
    http://www.agro-bio.cz/produkt_bioton/

    a jeste mam zalusk na http://www.drogeriemarket.cz/produkt/5480/bio-garden-polyversum-pripravek-proti-plisni-5g
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: no ja zas slysel ze dobre funguje roztok roztok skalice s vapnem, ze prej to pak nema ani ochranou lhutu, staci omejt a muze se to jist. tak ted se snazim dohledat jestli to muze bejt nejak skodlivy.
    jinak ja mam rajcata na zahonku prave a jak ted prsi tak to nechci propasnout.
    pak mam taky v parniku a tam sice zalejvam ke korenum ale i tak nikdy nevim pac je to tam dzungle a muze se to tam lehce zaparit.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS:
    1/ pestujeme rajcata ve velkych kyblech u jizni strany domu pod strechou, aby na ne neprselo. zalevame tak, abychom nepotrisnili listy.
    2/ pestujeme divoka rajcata, ktere na plisen tak netrpi
    3/ modlitbu u tech, ktere jsou na zahonu :o)

    4/ slysel jsem, ze pomaha postrik koloidnim stribrem, ale nemam ozkouseno
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    co pouzivate na prevenci proti plisni na rajcatech?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam