• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    na ředkvičky už je pozdě...
    KAREN
    KAREN --- ---
    a mne jdou zbyvajici redkvicky do kvetu. leeto leeeeeto myyy.... ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    hmm me spenat nak potvora nad zemi zcernal a uhnil. cim to je?
    FORACE
    FORACE --- ---
    PETRUNA: ja to stihl az na konci kvetna, to bude tim..
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    FORACE: no ja nevim,zasadila jsem ho na zacatku kvetna a uz kvete tak tri tejdny.,. ale poprvi sem sklizela mega listy..
    FORACE
    FORACE --- ---
    PETRUNA: me spenat vykvete vzdy nak brzo :/ to asi chce zasadit driv, nebo se to da jeste nak ovlivnit? ja uz radeji pestuju mangolt (asi 3 druhy) ten kvete mnohem pozdeji...
    PETRUNA
    PETRUNA --- ---
    takze prvni sklizen cukety a treti sklizen spenatu (uz moc nedal,vykvetl) + cibule,ta uz se taky da.. a fazole :) .. zbytek zeleniny jeste roste




    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    OGMIOS: slyšel sem o odvaru z cibule, ale pouze jako prevence (loni jsem nestihl, bylo už pozdě, tak nemám odzkoušeno)
    FORACE
    FORACE --- ---
    ja zkousim tenhle rok tohle:
    Agro Bio | Zahrada bez jedů | Prostředky na ochranu rostlin | Rokycany
    http://www.agro-bio.cz/produkt_bioton/

    a jeste mam zalusk na http://www.drogeriemarket.cz/produkt/5480/bio-garden-polyversum-pripravek-proti-plisni-5g
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: no ja zas slysel ze dobre funguje roztok roztok skalice s vapnem, ze prej to pak nema ani ochranou lhutu, staci omejt a muze se to jist. tak ted se snazim dohledat jestli to muze bejt nejak skodlivy.
    jinak ja mam rajcata na zahonku prave a jak ted prsi tak to nechci propasnout.
    pak mam taky v parniku a tam sice zalejvam ke korenum ale i tak nikdy nevim pac je to tam dzungle a muze se to tam lehce zaparit.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS:
    1/ pestujeme rajcata ve velkych kyblech u jizni strany domu pod strechou, aby na ne neprselo. zalevame tak, abychom nepotrisnili listy.
    2/ pestujeme divoka rajcata, ktere na plisen tak netrpi
    3/ modlitbu u tech, ktere jsou na zahonu :o)

    4/ slysel jsem, ze pomaha postrik koloidnim stribrem, ale nemam ozkouseno
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    co pouzivate na prevenci proti plisni na rajcatech?
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    KUATO: návrh zvážím ;e)
    IRO
    IRO --- ---
    KAREN: zajímavé, já mám hokkaido na západní straně a ty, co nejsou ve stínu jedou dravě, ve stínu jsou podobné jako ty tvoje. vlhko tam je asi dost, protože povadle nevypadají.
    KAREN
    KAREN --- ---
    IRO: je to jizni svah a na tohle misto slunce jeste jede slusne - mozna chtej hokaido celodenni vyhen, nevim... ale s tim, ze tam nejsme denne, mi to prijde jako rozumny reseni. zastineny to rozhodne neni, z tech fotek neni proslunenost moc znat.
    IRO
    IRO --- ---
    KAREN: má to hokkaido dost sluníčka? na jaké je to straně?
    KUATO
    KUATO --- ---
    BROZKEFF: by sis mel poridit nejake decka, aby to mel kdo jist :o), nebo sehnat mlade rodiny s deckama. my mame tedka nase na tabore a ja zjistuju, ze nam staci hrozne malo. jeste, ze gro te sklizne jeste neni a je na uskladneni.
    KAREN
    KAREN --- ---
    + divoka rajcata - timto dekuji id Petronelle a Littlepunkk za sazenice divokych rajcat. rostou jak z vody a zacaly plodit)




    KAREN
    KAREN --- ---
    nejaky chatarsky cvaky od nas:



    zaprdly hokaido...



    divoke truhly



    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    KUATO: Jo, svazenku znám a měl jsem to pracovně v plánu zrovna s tím hráškem. Nakonec se věci hýbou rychleji než by se zdálo, možná tam nebudu mít jen těch 200m2 trávy, ale dalších 200-500 m2 kde už jsou různé kytky, jahody a podobné ptákoviny. A de facto můžu mít (pokud si to nasbírám) takřka neomezeně jahod, červeného rybízu atd. z keřů kde to nikomu formálně nepatří.
    Zdá se, že zahrádkářská kolonie je takové město černých duší, kde to vypadá, kolik není zahrádkářů, ale nakonec se ukazuje, že půlka z nich má ve správě dvě až čtyři parcelky. Hodně jich je dál ladem. Velký potenciál...

    Voda zdarma - čerpá se z blízkého rybníka.

    O víkendu tu pořádám výjezdní sešlost (kdo to má blízko/chce přijet klidně může), takže součástí bude i exkurze po nových a potenciálních pozemcích s úkolem na téma "co byste s tímhle pozemkem dělali" a následným rozjímáním. (A brigádou ;e))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam