• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    TYET
    TYET --- ---
    IRO: ten člověk je mimozemšťan :))
    IRO
    IRO --- ---
    Ajťák se uživí i na samotě. Přitom může chovat kozy a vyrábět postaru - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/stredoveka-remeslna-vyroba-dfs-/hobby-dilna.aspx?c=A120711_120054_hobby-dilna_mce
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    při hledání návodu na výrobu rybízáku jsem narazil jsem na jednu oskenovanou knihu (z 60. let, 155 stran), tak jsem jí hodil do PDF, třeba se bude někomu hodit...



    https://rapidshare.com/files/3201617958/valenta - příprava domácích vín.pdf
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Když tady řešíme jedlé květy .. máte někdo zkušenosti s květem denivky (Hemerocalis) a ibišku syrského? My to tady baštíme jenom tak na obarvení salátu .. Dobré na tom je to, že je jich relativně velké množství oproti květu tykví ..
    VODA
    VODA --- ---
    SELECTOR_IX: mě doporučila zahradnice, aby se rostlina příliš nevysilovala kvetením a víc valila do plodů, některé samčí květy vylámat. Tak to dělám, ale nijak to nepřeháním a pak si na nich pochutnáme nebo se dají zapojit do letní kytice, celkem dlouho vydrží a nádherně v ní září:)
    Sezóna cuketčích květin | Cuketka
    http://www.cuketka.cz/?p=369
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    VODA: vylamovat? proč? myslel sem, že tam sou pro čmeláky nebo tak něco...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: pry se to da plnit a je to delikatesa...
    VODA
    VODA --- ---
    OGMIOS: Taky se dají použít do karbenátku. Osmahnou se nasekaný na oleji a lehce podusí, pak vzniklou hmotu zahustíš kukuřičnou strouhankou (nebo normální), okořeníš, přidáš najemno nakrájenou cibuli a tvaruješ placičky, který smažíš na pánvi. Používaj se na to samčí květy, který je prý dobrý i vylamovat.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    jo, malý cuketky i s qětem v trojobalu... celkem dobrý, ale že bych si na tom nějak ujížděl to zase ne...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    zkousel jste nekdy nekdo delat neco z kvetu dyni a cuket atd.? prej to je taky jedly a dobry, ale nejak sem to nezkousel, vzdycky se to nechalo radsi dozrat v plod.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    to vím, jen sem nevěděl který květy sou samčí a který samičí. ale ono se to nabízí, zase v tom cejtím lehkou diskriminaci ;)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    SELECTOR_IX: No z toho květu, pod kterým vidíš malou dýni, dýně bude. Na tom samičím plodu žádná dýnička není, je to květ na stonku.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    VODA: já se byl podívat jestli už mám taky nějaký plody... nemám, ale už tam jsou ty správný květy s boulí. všiml sem si, že i vevnitř vypadají ty květy jinak, mají takovej mohutnej pestík. jen nevím kterej květ je samčí a kterej samičí, vím jen, že z jednoho typu plody nejsou.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Letos ale byla tady (Čáslavsko) obrovská a chuťově vynikající úroda peckovin. Třešně, višně, dokonce i ty plané plodí tak, že jsou vyloženě lahodné. Zato sháním meruňky - v oblíbeném sadu poblíž letos pomrzly. Nemáte někdo zdroj tady v okolí? Kutná hora, Čáslav, Kolín... Koupím, ale klidně i samosběr.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    ANABEL_LEE: Ty mám taky, letos poprvé a jsem zvědavá. Máme ještě žluté podlouhlé, o nichž se traduje, že jsou výjimečně lahodné, tak uvidíme. První cuketu (tu kulatou) ale teprve sklízet budeme. :-)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JANYNA: taky mam zatim malinke, zato cukety jiz jedou. mame letos odrudu chiara di tondo nebo tak nejak, jsou to svetlezelene koule, a jsou uplne bozi, takove jako maslove... om nom nom :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JANYNA: Kecám, už tak 10cm, ale stejně. :-)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    VODA: Já se chodím na dýně těšit každý den, že už je mám 5cm v průměru, i když pořád zelené, a pak taková podpásovka od Olomouce. :-) Krásné vám narostly. :-)
    VODA
    VODA --- ---
    po deseti dnech nepřítomnosti mě dýně hodně překvapily:)


    SCHIFFI
    SCHIFFI --- ---
    Pokud jsteletos koupili a zasadili kaštanovník, tak bacha...

    Hledá se 200 stromků kaštanovníku, které mohou zničit všechny ostatní - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/napadene-stromy-kastanovniku-dki-/hobby-zahrada.aspx?c=A120711_100621_hobby-zahrada_mce
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    LUNIX: vidiim tak dyne nebo okurku, tak jakepak jen rajce :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam