• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JAZZZ: skoda ze se to neda podepsat online :(
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JAZZZ: Staci se podivat jak to vypadalo v roce 1950 http://geoportal.gov.cz/web/guest/map .. vpravo zakliknout ortomapa 50. léta
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    Petici „Za obnovu zemědělské krajiny“ už podepsalo přes 18 tisíc lidí - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/zemedelska-krajina-repka-petice-dnk-/hobby-zahrada.aspx?c=A121112_110509_hobby-zahrada_mce
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Že tady přerušuji tu předporodní diskuzi :)
    Něco pro pražský

    DOX - Doprovodné akce - Mysli globálně, jednej lokálně
    http://www.dox.cz/cs/doprovodne-akce/mysli-globalne-jednej-lokalne
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Trissie, gratuluji, Kubalibre, také graguluji. Luro, smekám pomyslný klobouček. :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KUBALIBRE: plejt záhonky se dá (teda, s dvojčatama si nejsem úplně jistá, že přes to břicho někam dosáhnu, ale hodlám to zkusit). poskakovat po rýči s těžištěm na značně nestandardních místech moc ne :-(
    LURA
    LURA --- ---
    TRISSIE: Tak já u třetího den před termínem porodu běhala po Krkonoších ;-)
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    no mě žena letos den před porodem ještě plela záhonky :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JANYNA: taky mi podzimní zahradnické plány jaksi zhatilo těhotenství :-)
    což u prvního, to jsem v pátém měsíci ještě poskakovala po rýči a sázela maliny, ale teď to nějak nechci hrotit. Jaro (a doufejme nějaká jiná dobrovolná pracovní síla) to jistí.
    LURA
    LURA --- ---
    JANYNA: Není. Já mám taky tři a to ještě zvažujeme čtvrté...
    JANYNA: Ale řekla bych, že jsouc, jsa to zatím nikdo neumí ;-)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    to je nejlepsi permakulturni styl, musis si nadelat hodne deti a vis ze
    1 tvoje zahrada bude udrzatelna, deti se oni budou starat dale..
    2 urcite nejake zustane doma a ty ostatny obcas prijdou pomoct
    3 nejenom ze mas vyresenej duchod ale take radosti z nekonecneho radu vnuku a vnucek....
    4 na stare kolena budes pri jejich hlidai aspon trochu uzitecnej.....
    ---------------------
    ja sem zatim na cisle 1 ale nejak chybi polovicky a nejsem hermafrodit....
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    JANYNA: Praktický přístup k důchodové reformě (wishful thinking). ;-)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    SELECTOR_IX: To je třetí dítě extrém? :)
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    JANYNA: už vám někdo řekl, že existuje něco jako antikoncepce? :DDD
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: pekne! treti porodenec! to se malo vidi :o).

    ja to bez ryti zkousel jen jeden rok a moc se to s tim mulcem neosvedcilo, protoze jsme ho na jare neodstranili, jen v nem udelali ulicky, do kterych jsme sazeli a slunko malo prohrivalo zem, tak to moc nerostlo.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KUATO: No já těžko, jsa v pátém měsíci, ale určitě se k tomu pokusím v průběhu dvou týdnů dostat, otrhat, co nám tam zbylo po letošní sklizni, naházet na kompost, doplnit mulč a kompost na záhony (to bude muset muž pomoct) a příští rok pokračovat stejným způsobem, zásadně bez rytí. :-)

    Zdatně mi u toho bude s mini kolečkem sekundovat čtyř a pětiletý potomek a ještě se budou hádat o to, kdo bude moct víc pomáhat a budu řešit, jak jim podat, že každá pomoc je stejně důležitá. :-))
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    KUATO:klídek,nejsem tvoje žena:-) Jinak jsou již všechny záhonky připraveny na zimu,ale ten celer jsem tam ještě nechala.Těch 12 kousků mám venku hned.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUBALIBRE: my mame taky vytahany zbytecky, prvni velikanskou varku listi (oresak!) shrabanou, ale jeste bych rada dukladneji zryla zahonky a zapracovala tam aspon nejaky piliny a popel, kdyz uz ne hnuj (zrejme ho zvladnu sehnat az pred jarem;/), no a listi z jabloni snad uz bude konecne dole...
    KUBALIBRE
    KUBALIBRE --- ---
    mno já sem rád, že se to o víkendu vše dodělalo a teď už může být jen hnusně, páč v baráku je stále co dělat :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: ja jen doufam, ze az nasnezi, tak statecne misto nezneho pomrkavani na sve drahe polovicky natahnete palcaky a beranice, popadnete ryc a pujdete si to vybrat a poryt samy ;o).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam