• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    FAKEQUAKE
    FAKEQUAKE --- ---
    KACHNIK: ze se s tim da i sekat trava atd.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    DRUDRIGER2: No právě, se bojím aby to nebyla jen pěkná motyčka, těch mám dostatek... Tady si to jeden pán vychvaluje do nebe, ale jakej je rozdíl oproti obyč motyce jsme tam nenašla. http://www.naseekonomika.cz/zemedelstvi-bez-ryti-a-orani-1/
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    nemam, ale muze to bejt peknej darek pdo stromecek, akorat vanoce uz byly a nebyl tam. ha ha.... ne nemam ale je to sikovna motycka....
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    Máte někdo zkušenost s ploskořezem?
    Ploskořez - Základní sada | Klub organického Země-dělství
    http://www.kluboz.cz/kluboz/eshop/0/3/5/1-Ploskorez-Zakladni-sada
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    OGMIOS: U nás je nosím já. :-))))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jo tuhle na obrazku mam taky, akorat ma tmavsi listy nekdy az do barvy stonku, takova tmave cervena/fialova. vyznat se v tom ale cert ktera je ktera, ja jich mam nekolilk a hlavne ze jsou dobry, kazda je trochu jina a tak se pouzije jinam :) ale na to Mojito jste me naladili, at uz je teplo, se vyvalim v siti na zahrade a snad letos uz sezenu nekoho kdo mi bude ty Mojita nosit :D
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Tak jsem ze zájmu nahlédla na odrůdy máty a mohly by to být ještě možná i další dvě. Čert ví. Každopádně mi fakt hodně chutná, je hodně aromatická, a to je pro mne ta důležité. :-)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    DENDROBATA: To by mohla být ona. :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JANYNA: To bude nejaka M. spicata ne?

    Muj favorit je takova ta s mirne nakrabacenymi listy prej odruda "Mojito" :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    OGMIOS: Před pár lety mi koupila sazeničku v supermarketu kamarádka, nevím jak se jmenuje. Zespodu listů kresba a stonek nafialovělý, listy shora sytě tmavě zelené, bez chlupů. Chuť hodně výrazná, taková "lavish" spíše než klasická máta. Výborně se hodí do mojita a usušená vydržela asi 2 roky silně aromatická, vůbec nevyčichla.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    JANYNA: jakou mate dobrou matu? ja se snazim pomalu nasbirat ruzne druhy.
    KUATO
    KUATO --- ---
    JANYNA: :o)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KUATO: A já ti hned, jak začne rašit, pošlu pořádný kus té naší máty, kterou ti ještě dlužím. :-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    DENDROBATA: oman a rebarboru ti muzu poslat, ale az bude lepsi pocasi, ted je jeste u nas snih. kdyz tak se tak za mesic pripomen, jestli to jeste bude aktualni.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Ahoj, chtěl bych rozšířit svůj domácí sad a sháním nějaké odolné odrůdy. Nevíte, kde se dají koupit? (Raději bych i trchu větší stromky, ne úplně malé sazenice.)

    Zatím jsem našel
    http://www.gengel.webzdarma.cz/
    www.stareodrudy.cz
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Konkrétně ten se dá poslat v dopisni obálce jako řízky
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: no chtel jsem ti rict o pelynek ale Zlin je pro me prilis daleko.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: toz vsecko ne, treba takova aloe :) a letnicky se pravidlene vysemenuji, treba kotvicnik
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    DENDROBATA: Určitě mám zájem o některé rostlinky, napíšu do pošty.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: prosimte to vsechno v tom seznamu ti roste venku celorocne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam