• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    tohle je dobrá diskuze :) máme zahradu a teprve se učíme, hned jak roztaje sníh, tak vás budu otravovat častěji s dotazy, moc tomu nerozumim, vlastně vůbec...jak řikám začínáme :))) a děkuju mějte se tu pěkně a ať to roste (všecko co potřebujete) :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    EJDRI23: Ono na tom rezani zas tak moc neni, chce to ctit par zasad a hlavne praxi, jak si osahas par stromu tak se citis jistejsi :)
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    no ráda bych dorazila, ale koukala sem, že nejkratší cestou to mám 350km :( kže nic
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    děkuju :)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    no ja si ten hostetin zakroukoval v kalendari ale uvazuji ze vyuziji penize na to ze se dohodnu s mistnim pane jednym at mi udla malej pidi kurz. je to por mne dalka
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    EJDRI23: víme, )) čekuj toto ... popř. se dostav 12-13.4. do Hoštětína kde má probíhat kurz
    EJDRI23
    EJDRI23 --- ---
    nevíte někdo jak se prořezávaj jabloně?
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    720nm napadlo 20cisel snehu stred slavkovskeho lesa..
    medvedi cesnek mame ho pod liskou ale nejak nezvetsil svoje teritorium je stale stejnej o par cibulek je ho vice za ty leta...nebyl ze seminek ale z cibulek privezenech s malych karpat
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    DIXIE: To je dane typem pily a hlavně zubů, třeba ramova pila reze od sebe :) kazda se hodi na neco jineho, s rámovkou si troufnu i na 30cm kmínek, ty co rezou k sobe jsou spis na prorezavani a maji cistejsi rez.
    KAREN
    KAREN --- ---
    DIXIE: .) nemuzu se dockat - hned bych ji otestovala, ale v keru moc nemam do ceho riznout,D a na chatu se dostanu nekdy pristi tyden.
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    KAREN: Tu mam taky.. a dnes uz nechapu, jak jsem kdy mohl rezat od sebe ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: co znamena nejake sazenice? tez bych bral, cesnek medvedi je dobra vec :)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: tak zájem bych určitě měl :-), já teda zahradničím v 700mnm., dařilo by se mu ve vlhčí směsi hlíny smíchané s rašelinou? já totiž sázím zahradu kolem rybníčka, kde se mi na jihozápadní straně přirozeně vyskytuje takovýhle složení půdy, zatím se v tom daří akorát kanadským borůvkám, zbytek stromů a keřů sázím jinam, kde to není tak kyselý a převlhčený...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: 250m n/m ... Na upati vizovicke vrchoviny
    KOCOURR: Idealnim biotopem pro medvedi cesnek je luzni les .. cili vlhke vyzivne pudy, ma takovou specialni vlastnost ze rasi jeste driv nez listy dubu a habru cili si uzije slunicka i v lese, jak se stromy olisti tak uz zatahuje a ceka na dalsi jaro :) Mam nejake sazenice, kdybys mel zajem.. idelani doba na posilani pac za chvili bude plne olisteny
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: nakonec jsem koupila tuhle - tesim se, az ji otestuju:



    btw. jsem zvedava, jak se preucim na rezani smerem k sobe.)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: u nas +-5cm noveho snehu :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: wow. kde ze to vlastne sidlis?
    ja o vikendu na chate odmetala srnci bobky ze zaprazi a cesticek, zacla prorezavat jablon a ted a o vikendu se u nas chystaj mrazy kolem -6. na prvni jarni den snih a kolem nuly. vystrnadim funkie po predeslejch majitelich ze zahonu na bylinky nekam jinam, kouknu, jestli to implantovanej cesnek medvedi z lesa pod jabloni zmaknul. neco predpestuju a rozjedem zahony... halt 500 metru je 500 metru.)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: u nás na Vysočině zatím ještě období vegetačního klidu :-), nepodělíš se o radu jak nejlépe pěstovat česnek medvědí? letos ho chci někde pořídit, ale zatím osobní zkušenost nemám....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam