• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    XL1
    XL1 --- ---
    OGMIOS: v létě venku ,přezimuje v květináči doma.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    ELGATOVERDE: dnes v noci se mi zrovna zdálo, že jsem kupoval balíček jalapeńos a nemohl jsem si vybrat barvu .-)))
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    zdravím, nemáte někdo sazeničky chilly papriček, resp. nevíte, kde by se dali sehnat? díky
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: jak pestujes bilou salvej? venku nebo v kvetinaci?
    KUATO
    KUATO --- ---
    COMODOR_FALKON: v podstate takove to bezne rozsekani na kousky, co delaji obycejne sekacky, co s nima lidi sekaji kolem baraku. my mame akorat bubnovou sekacku na dlouhou travu. teoreticky, kdyz by se tim sekala trava casto a byla kratka (treba 7-10cm), tak by to mohlo jit mozna tez, ale tuhle kratkou travu ze dvora oma susi pro slepice, jinak sekame travu dvakrat do roka a ta by nesla.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    COMODOR_FALKON: A o googlu uz si slysel?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KUATO: Dva dotazy z Gurubashi:
    " trava musi byt zmulcovana" --- Jak vypadá zmulčovaná tráva...?
    "my doma sekacku, ktera umi mulcovat, nemame, takze jsme nezkouseli." --- Jak taková speciální sekačka vypadá...?
    KUATO
    KUATO --- ---
    DACUBE: my tez sadime obvykle uz v polovine dubna, ale znama sadi i koncem kvetna (aby mela dyl "ranne" - primo ze zeme do hrnce, ze to tak ma nejradsi). jenze pak musis pocitat s tim, ze ti utece jarni vlaha (coz nemusi vadit lidem, kteri maji dva radky hned u baraku a muzou zalit) a ze bude mozna kratka doba na nejake pozdnejsi odrudy, takze sadit max. poloranne. o tom pestovani v trave jsem slysel, ale ze trava musi byt zmulcovana. my doma sekacku, ktera umi mulcovat, nemame, takze jsme nezkouseli.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    DACUBE: Mno nevím, my vždy sázeli když začaly kvést třešně, což byla cca první polovina května - a to už teoreticky nějaká posečená tráva byla...
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    hlavně bych chtěl vědět kde chcete brát v tuto dobu, popř. za 3 týdny 10cm vrstvu trávy. Většinou se ty brambory přikrývají senem/slámou bo v době kdy se sadí erteple ještě moc trávník narostený není
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LINKOS: Jen to chce fakt jen velmi slabou vrstvu trávy - tak 10 cm pod, 10cm nad a na to ještě podobnou vrstvu hlíny, aby k trávě nebyl přístup vzduchu, jinak zhnije a v lepším případě nebude efekt žádný... V horším shnijou i brambory...
    Ale celkově je myslím jednodušší se na to vykašlat, vzít krumpáč, kopnout, hodit bramboru, poodstoupit, kopnout, hodit bramboru, poodstoupit.......a potom vzít brambory kartáčkem...
    JAGA
    JAGA --- ---
    Pozvánka na sobotu 13. dubna
    Přijďte na jednodenní tradiční permakulturní setkání typu 5P (přátelské pracovní pohodové permakulturní potkávání)!
    Kde to bude: Dejvice, Praha 6, Na čihadle 55
    Na programu jsou návrhy designů dvou malých městských zahrádek: 10 - 12 h zahrádka u rodinného domu, pak si uvaříme oběd a odpoledne se přesuneme na druhý pozemek v blízké zahrádkářské kolonii. Akce je zcela zadarmo, s sebou si vezměte nějakou podložku formátu A4 na psaní, náčrtky zahrádek dostanete a budete do nich zakreslovat své nápady. Pokud zbude čas a bude hezké počasí, můžeme například hloubit jezírko, dělat zvýšený záhon apod.
    Prosím, přihlašte se mi předem, abych věděla, kolik lidí dorazí, na redakce@permakulturacs.cz, nebo telefonicky na 734 636 804.
    Těším se na vás!
    Eva Hauserová
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    u nas nic moc, pozbiral sem co sem nasazel, v tvem pripade skusim experimentalny sadbu, proste vetsinu brambor si vypestuj zarucenou cestou a cast vyzkousej v mensim poctu a experimentalne, kdyz ti experiment vyjde tak ho aplikuj na pres rok, kdyz nevyjde neprijdes o celou urodu....
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    LINKOS: Zkoušela jsem předloni bez hlíny, zato s mnohem větší hromadou trávy a proschlo mi to tak, že nic nevyklíčilo.
    KACHNIK
    KACHNIK --- ---
    LINKOS: Jen zprostředkovanou od dědy. Prý v pohodě a brambory jsou navíc čisté. Příští rok to chci zkusit.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    brouzdám tak po netu a narazil sem na toto:
    Pěstování brambor v trávě - Zahrada - 8. krok - MojeDílo.cz
    http://mojedilo.ireceptar.cz/navody/pestovani-brambor-v-trave/8#stepcontent
    máte s tím někdo nějaké zkušenosti?
    LURA
    LURA --- ---
    OGMIOS: To mi povídej - jsem na tom úplně stejně. A to když už jsem se přes to všechno trochu do zahrádky pustila, tak mi pak utekly kozy a všechno mi sežraly :-(
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    LURA: ja si ted objednal z http://medvedicesnek.webnode.cz/produkty/
    vcera psali ze to poslali tak uvidim jaky to bude..100cibulek mi bude stacit snad do zacatku. ale jinak ten odkaz taky vypada fajn, maj tam bio-osiva a tak to by snad nemelo bejt moreny. jsem trochu pozadu zase se vsim. holt jeste dodelavam barak a tak to flakam, uz se tesim az budu mit cas hlavne na zahradku :D
    LURA
    LURA --- ---
    OGMIOS: Koukám, že tady mají česnek medvědí jako osivo: http://www.zesemen.cz/exoticke-uzitkove/468-cesnek-medvedi-osiva-7-ks-allium-ursinum.html

    A vůbec mají dost zajímavých a neobvyklých rostlin, budu to muset prozkoumat.
    KATUSA
    KATUSA --- ---
    Ahoj, možná by to někoho z vás zajímalo - výprava s českým biodynamicým zemědělcem na statky v Německu:

    PODPORUJTE SVÉHO SEDLÁKA!
    Bio Liga (pobočka od PRO BIO) pořádá 2.dubna (odj. ve 22 h z Prahy) do
    5. dubna (06.00 h?) dvoudenní (třínoční) exkurzi do SRN na
    antroposofické statky Buschberghof za účelem seznámení odborné i
    laické veřejnosti s jedním ze sociálních principů hospodaření na
    biodynamických statcích. Tento způsob financování vytvořil v USA
    evropský antroposof.
    V aglických jazykových částech světa se tento způsob nazývá CSA
    (Community Supported Agriculture)
    v německých Solidarische Landwirtschaft ( SoLaWi)
    ve Francii AMAP (Associations pour le maintien d´une agriculture paysanne)
    v Japonsku Teikei
    a u nás Komunitou podporované zemědělství.
    Pokud myslíte, že se budou chtít podívat mladí ekologové nebo
    ekonomové, lidé zajímající se o zemědělství zdravých i postižených
    osob nebo o sociální trojčlennost, nenechávejte si to pro sebe, ale
    věnujte jim čas přeposláním mailu.
    Cena je zatím 2500 Kč za jízdu, 2 noclehy a 2 snídaně, ale s počtem
    lidí se může snížit. Přihlášky byly do 19.3., ale vyjednal jsem ještě
    prodloužení.

    S pozdravem Petr Janát Dolista, kontakt: centrumtabor@centrum.cz
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam