• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LA_PIOVRA: Reklamovat netřeba... Spíš Tvůj google by potřeboval doinstalovat filtr relevance aby házel kvalitní odkazy a ne splašky marketingových copywriterů...
    Ale jedno pozitivum to má - je zřejmé, že pojmy "mulčovaná tráva" a "mulčovací sekačka" vymysleli na marketingovém oddělení..
    Kupodivu, v tomto případě poskytuje docela kvalitní text i česká Wikipedie

    KAREN: Nepochybně...
    Netřeba obíhat zahradníky (ti to nepoužívají - ani praktici, ani profesionálové), to spíš "lufťáky z města" co věří každé marketingové hovadině, tzn. např. na existenci mulčované trávy, mulčovacích sekaček, vzácných probiotických kultur bifidus activ, nutnosti přidávat vlákninu i do vlákniny a podobných hajpr-kchůl fíčur plynoucí z ignorantského přístupu k jazyku...
    KAREN
    KAREN --- ---
    COMODOR_FALKON: ja bych rekla, ze kytkam bude uplne jedno, jak se ta nasekana trava, ktera jim prospiva, nazyva.

    ad sekacka: viz http://bit.ly/YHYr9R . kdyby ti tyhlety kolokace delaly zasadni problem, muzes obehat lingvisticky nenadane zahradniky a mlatit je treba bambusovou tyckou od rajcat a pak si vzit na paskal vyrobce zahradni techniky;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Ten Sep to umí pěkně napsat, určitá dávka občanské neposlušnosti je na místě
    http://www.paprsky1.de/zpravy_a_elanky/elanky/otevoeny_dopis_Seppa_Holzera/otevoeny_dopis_seppa_holzera.html
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    COMODOR_FALKON: v tom pripade bych tvuj google nechal reklamovat
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    LA_PIOVRA: Žel, ani strýček Google o "mulčované trávě" nikdy neslyšel... :)

    KUATO: :-D :-D :-D Nemám dneska nějak na trollení náladu, takže:
    Slovní spojení "mulčovaná tráva" neexistuje. Je to asi stejný nesmysl jako "izolovaný polystyrén", "sádlovaný vepř", "hnojené hnojivo". Mulčovaná může být tak maximálně plocha pokrytá mulčem. Tráva může být s trochou tolerance leda tak VYmulčovaná (vymýcena z plochy mulčováním) nebo možná Zmulčovaná (zničena na ploše mulčováním)
    To co popisuješ je "travní mulč" - žádná speciální sekačka na něj neexistuje a mulč může být jak z travní drti, tak dlouhých stébel trávy, sena, rákosu, štěpky, pilin, "mulčovací folie", nebo čehokoliv co bude bránit růstu nežádoucí vegetace.... Tedy by se tak možná dala chápat i dlažba....
    Konkrétně třeba levandule vypadají úžasně obklopené mulčem z lesní hrabanky... ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: dostala jsem seminka b. salveje s navodem a tam pisou, ze mraz ani nahodou + to doporucujou sadit do chudyho substratu a plny slunce. chci mit nejakou doma v kvetinaci (asi letnit na balkone) a dat nejakou na chatu na slunny misto vedle materidousky - kvetinacovy nejspis necham na zimu v byte a venkovni asi sklidim na vykurovani... uvidime, jak se jim bude darit, zacinaj mi vylejzat (v tom navodu psali, ze to trva 2-3 tydny, mne zacly vylejzat prvni rostlinky do tydne).
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ELGATOVERDE: SEMO dela chilli papricky tribarevny, zluty oranzovy a cerveny, porad jeste stihas to nechat vyklicit a vyrobit si sazenicky sam/a. A urcite nejaky koupis i v dobrych zahradnictvich, pokud nesezenes u nekoho znameho. Ja mam letos naklicene habanera, tak jsem zvedava...
    LURA
    LURA --- ---
    Zdieľajú spoločné hodnoty. Opúšťajú mainstream a zakladajú komunity - Aktuálne.sk
    http://aktualne.atlas.sk/zdielaju-spolocne-hodnoty-opustaju-mainstream-a-zakladaju-komunity/slovensko/spolocnost/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DACUBE: aha tak sem si to nasel a ze nejvic v kalifornii v pobrezni oblasti v suchu. tak to je asi dost jiny podnebi nez u nas. ja si myslel ze to roste v mirnym pasmu puvodne kdyz to pouziva pulka indianu na vykurovani :D
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    OGMIOS: bílá šalvěj je z tropů si myslím, venku by určitě nepřežila. mám je doma v květináči a když jsem je v říjnu zapomněl schovat, tak s nima první mrazík celkem zacvičil
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: zkousels to nechat i venku pres zimu? bila salvej je z mirneho pasma ne?
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    DACUBE: a kde si je v tom snu kupoval? :) já bych chtěla fialový....
    XL1
    XL1 --- ---
    OGMIOS: v létě venku ,přezimuje v květináči doma.
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    ELGATOVERDE: dnes v noci se mi zrovna zdálo, že jsem kupoval balíček jalapeńos a nemohl jsem si vybrat barvu .-)))
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    zdravím, nemáte někdo sazeničky chilly papriček, resp. nevíte, kde by se dali sehnat? díky
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    XL1: jak pestujes bilou salvej? venku nebo v kvetinaci?
    KUATO
    KUATO --- ---
    COMODOR_FALKON: v podstate takove to bezne rozsekani na kousky, co delaji obycejne sekacky, co s nima lidi sekaji kolem baraku. my mame akorat bubnovou sekacku na dlouhou travu. teoreticky, kdyz by se tim sekala trava casto a byla kratka (treba 7-10cm), tak by to mohlo jit mozna tez, ale tuhle kratkou travu ze dvora oma susi pro slepice, jinak sekame travu dvakrat do roka a ta by nesla.
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    COMODOR_FALKON: A o googlu uz si slysel?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    KUATO: Dva dotazy z Gurubashi:
    " trava musi byt zmulcovana" --- Jak vypadá zmulčovaná tráva...?
    "my doma sekacku, ktera umi mulcovat, nemame, takze jsme nezkouseli." --- Jak taková speciální sekačka vypadá...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam