• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    FARGO
    FARGO --- ---
    KUATO: Jj., dik, to byla jedina varianta, ktera me taky napadla. No moc jsem nechtel prijit o to hafo kompostu, kterej si tam pres rok vyrabim...tak jsem si rikal, jestli neni neco, co by je odlakalo o kus dal. Ty lesni mravenci likvidujou prej msice, takze vcelku uzitecna zalezitost na zahrade :)...
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    JAZZZ: coz je ovsem podobne kratkozrake (although visually pleasant)
    KAREN
    KAREN --- ---
    JAZZZ: to mi pripomina, ze mi dneska Voda (dovolim si predat) posilala mozna zajimavou nabidku prace tam u vas:

    Blog - Kokoza
    http://www.kokoza.cz/blog/17-kokoza-hleda-multifunkcniho-manazera-a-nadseneho-zahradnika-v-jedne-osobe/
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    kdyz hloupi lide umistili solarni panely na pole misto strech, tak nezbyva, nez pole umistit na strechy :)

    http://rooftopfarms.org/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Jo, pamatuju jak mne i tobe loni zarazili rust po vysadbe do volne pudy.. Mám info že by mely jit z hrnku ven jakmile maji 2-3 dospele listy .. takze jde asi o to si to nacasovat. Kdo ale vi jak bude, cili ja bych to dal ven jak to tak bude narostene a v pripade hrozicich mraziku prikryl bílou textilli bo urizlou petlahvi ...
    Venku uz je to slusny blazinec, jak to jaro porad ne a ne prijit tak ted se to vsecko snazi dohnat, nevim co driv :)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    KAREN: Mně dýně také kolikrát stihnou nasadit na květy. To máš jedno, jsou to bujné rostliny, ty se dokáží srovnat i pomalu z polomrtvého stavu. :-) Já je akorát 1x přesadím do větších květináčů (v okamžiku, kdy mají první normální lístek).
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    OGMIOS: No, 3km za Prahou, smer R7 (na Chomutov). Vlastne skoro na letisti :-)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KAREN: Rajčata seju v březnu, dýně v dubnu a oboje dávám ven ve druhé půli května.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOUSICEK: jak moc na sever? ze bysme se treba nejak pospojili s pripadnym somrovanim seminek :D
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    DA_NIELA: Bohuzel, bydlim na sever od Prahy. Poslu ti odpoledne vice informaci v SZ.
    KAREN
    KAREN --- ---
    KUATO: to je jasny.) mne jde spis o to, jak dlouho si je doma na okne hyckat, kdy nachystat kvetinacky - loni my hokaido stihly doma zadelat na kvety a to mi neprijde uplne optimalni, ale nemam zkusenosti...
    KUATO
    KUATO --- ---
    KAREN: tradice (vychazejici ze zkusenosti) rika, ze ven se tyhle haklive veci vysazuji po zmrzlych :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    zacatecnicky dotaz nedockaveho pestitele: jak dlouho nechavate predpestovat hokaido, divoky rajcata a podobne pozdni sadbu? prijde mi, ze prilis dlouhy pestovani v kvetinacku neni az tak dobry, nevim...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    KOUSICEK: Mela. A pokud jsi z Brna, dám ti i sazeničky (malinké sice), ony jsou potvory strašně klíčivé a mám jich nějak moc. Plody cca 2 cm velké.
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    DA_NIELA: nemela bys par divokych rajcat? Strasne me to laka..
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    DA_NIELA: Nebo pár řízků sansevierie do obálky ...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    XL1: Asi Praha, že? Ale kdybys hodil pár semínek do obálky, brala bych černou kukuřici a nějakou dýni.
    Na oplátku můžu poslat "biohrášek" oskar, divoký rajče, hokaido, svatojanské fazole (černobílé) ... nic zvláštního sice, ale tak.
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    XL1 ja bych prosim nejake dyne a kukurici a lokvat a mozna par paprik.
    XL1
    XL1 --- ---
    Dělal jsem čistku v zásobách a můžu darovat spoustu různejch semen , jelikož je letos už nevyužiju :
    černé indiánské kukuřice/mexiko/, žlutý kiwi , papáju kapverdskou, durman fialový/jedovatá jednoletka s tmavě fialovejma trumpetama/,různý papriky a dýně, semena lokvátu/eritroboya japonica/...takže kdo má zájem tak je nejvyšší čas.
    KUATO
    KUATO --- ---
    FARGO: nekde bych je vysypal na druhem konci zahrady, je jaro, do podzimu maji mraky casu si vytvorit novy bejvak. pri vitalite mravencu budou mit nove bydleni do mesice.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam