• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    LITTLEPUNKK: hmm chvoji by asi pres zimu mohlo stacit, to je fakt
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    KAREN: bacha na myši pod mulčem ;) rádi se tam schovávají a kořínky k tomu , hm hm ..radím bez mulče a jen pořádně zalít , ochránit proti okusu,mrazu->chvojím a čekat na jaro :)
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: no objednávku jako takovou jsem dělal klasicky přes stránky a ty nestandarní věci jsem dopsal do poznámky v objednávce, ale předtím jsem si nejdřív zavolal jestli umějí dodat kdy potřebuju (přeci jen jsem si na podzimní výsadbu bral pár dní dovolený) a např. u kaliny obecné měli na webu že už není skladem, ale když jsem se na ni po telefonu příímo zeptal, tak mi bylo řečeno asi toho: "jo jasně, ještě asi čtyři jsem na prodejně dneska viděl, tak si to napište do poznámky, že je chcete a já vám je dám zatím stranou". Je fakt, že jsem objednával koncem září s dodáním v prvním říjnovém týdnu, tzn. na samém začátku "sazečské sezony", když toho maj pak víc, tak se asi takové péče každému dostat nemůže...ale já jsem byl maximálně spokojen ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: jo, stareodrudy.org.
    hmm, takze jsi to objednaval vsechno telefonicky? to vypada, ze s telefonem to umej lip, safra;) mi prisla behem odpoledne sms z posty, ze to tam pan Pesek podal... no, halt se pomodlim a zamulcuju a snad to ty stromky daj.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: myslíš od pana Peška z Bojkovic? Já to řešil tak, že jsem mu nejdřív zavolal (asi týden a půl předtím, než jsem chtěl aby mi to přišlo) a domluvil jsem se s ním po telefonu co a jak a dokonce jsem si takhle doobjednal pár keřů, který měl podle infa na netu už vyprodaný...nutno dodat, že rostlinky přišli v perfektním stavu a v porovnání např. se zahradnictvím Kruh byli i podstatně vzrostlejší
    KAREN
    KAREN --- ---
    THEO_PHIL: tak to by se mi o vikendu melo podarit, zatim predpoved vypada priznive i na pristi pondeli az stredu...
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    KAREN: Ja loni sazel stromky az v prosinci a chytly se. Staci, ze se vysadej, kdyz nemrzne...
    KAREN
    KAREN --- ---
    jak jste na tom se zasilkama ze Starych odrud, prosim?
    objednavala jsem 17.10., 1. 11. mi napsali, ze to potvrzujou a budou posilat v 1. pulce listopadu - je to bezny, ze jim to tak trva?? zatim mi nic neprislo, a brzy uderi mrazy./ tak doufam, ze to pak ty stromky daj...
    JAGA
    JAGA --- ---
    Hledáme majitele pozemku (využívaného či nově nabytého) v Praze nebo okolí, který by měl zájem vytvořit ve spolupráci se studentkou ČZU Anežkou Tkáčovou permakulturní design zaměřený na rostlinnou i živočišnou produkci a následně jej realizovat. Jedná se o diplomovou práci, takže bychom projekt skutečně důkladně konzultovali a upravovali, což by víceméně zaručilo jeho smysluplnost a funkčnost.
    kontakt: tkacova.anezka@seznam.cz

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZONKER: tak dejte vedet az budete stavet. jsem od cesky lipy a docela by me zajimala takova stavba.
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    Snad mohu vložit nabídku.:
    Hledáme sousedy na založení rodové osady nedaleko České Lípy.Jsme mladý pár s malým klučinou,zatím zde bydlíme v maringotkách, na jaře budem stavět svepomocí kruhový domek ze slámy a hlíny.Naskytla se možnost odkoupení velkých pozemku okolo toho našeho. Louky a lesy překrásný výhledy a nádherná krajina svažená k jihu.Cena jednotná 10kč/m,pozemků víc jak 4ha.
    Hledáme tímto lidi, rodiny s podobnými zajmy:Permakultůra,energetická soběstačnost,slaměné a hliněné stavby,jedlé lesy,ezoterika a duchovní cesty,šamanismus,yoga,walfdosrská tematika výchovy dětí,lesní školky,organizace workshopu a přednášek,festivaly,divadlo. Budeme rádi když poznáme tímto nové lidi,podrobnosti osvětlím přes kontakt 720331313, L-M@post.cz, Děkuji
    BEDUAN
    BEDUAN --- ---
    27102013

    [ GHETTOLLEGE - Příroda & človek & umění & technolo / konferenceconference / 27.10.2013 / CR - Praha - Cross club ]

    Od září se v kavárně klubu Cross koná nový přednáškový cyklus s názvem Příroda & človek & umění & technologie.

    Smyslem tohoto cyklu je ukázat, že veškeré prostředí ve kterém člověk žije, lze vytvářet způsobem, který je trvale udržitelný a stále obnovující.
    Blíž k přírodě, blíž k sobě...

    Vztup zdarma

    27.10.2013 - od 20:00
    O vodě v domě a všude kolem

    s Ing. Jaroslvam Kšňákem

    Přednáska na téma: co doma teče, co z domu odtéká a kam, co lze dělat s dešťovou vodou, kořenové čistírny, okrasná a dočišťovací jezírka, koupací jezírka, voda v krajině kolem domu.



    BRT
    BRT --- ---
    Sójový podvod
    Sója - toxická potravina -
    http://www.albert-sd.cz/soja-toxicka-potravina/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: tak prej i satan je jedlej. respektive kazda hribovita houba je nejedla v syrovem stavu a musi se poradne zpracovat.
    BRT
    BRT --- ---
    petice za záchranu svobodného zacházení s osivem – rozhodující moment je do konce října
    petice za záchranu svobodného zacházení s osivem - rozhodující moment je do konce října -
    http://www.albert-sd.cz/...ce-zachranu-svobodneho-zachazeni-s-osivem-rozhodujici-moment-konce-rijna/
    Babišovy geneticky modifikované plodiny od Monsanta na našem stole
    Babišovy geneticky modifikované plodiny od Monsanta na našem stole -
    http://www.albert-sd.cz/babisovy-geneticky-modifikovane-plodiny-monsanta-nasem-stole/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Tak s hřibovitýma by neměl být problém, akorát bacha na satana, kováře .. švédsko, norsko, ukraina, rumunsko to samý - lesy plný hub a lidi to neznaj a nesbíraj
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: no ja tam slysel jen od jednoho cloveka ze chodi na houby. jinak trochu jsem premejslel jestli se tam uz projevi to ze ikdyz houby vypadaj stejne jako u nas tak nemusej bejt jedly. nekde sem tohle slysel ze si na to ma clovek dat pozor v cizich krajich. nicmene asi v ramci evropy furt stejny. ja se tam dost nasbiral babek konkretne.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Angláni se učí houbařit :) jsem pobaven i když dva druhy z těch hub neznám ..
    A Guide To Fungi Foraging | Permaculture Magazine
    http://www.permaculture.co.uk/articles/guide-fungi-foraging
    JAGA
    JAGA --- ---
    Pražský permakulturní podvečer
    http://www.permakulturacs.cz/...tion=com_community&view=events&task=viewevent&eventid=208&Itemid=157
    Pražský permakulturní podvečer, příprava domácího jogurtu, zpracovávání a uchovávání úrody...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    nemáte někdo typ na zahradnictví v Brně, kde se dá koupit jinan dvoulaločný(ginkgo biloba)? Případně kdyby měl někdo náhodou navíc a potřeboval se zbavit...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam