• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KOUSICEK: sakra tys u mě byl snad na návštěvě nebo co, jj bagr a stavidlo (bez dubových prken) 10 tis., celkem mě to vyšlo na 12tis. - dubový prkýnka nejsou nejlevnější a nějaká ta nafta co jsem kolem toho projezdil


    VEVER: jj, hned z lesa co je nad rybníčkem, dokonce jsem si tam vykopal jednu studánku, abych měl stabilnější přítok


    OGMIOS: tak určitě...ale víš jak, kde není žalobce není soudce...sice by to úřední šiml mohl vidět jnak, ale faktem je, že ten rybník svému okolí nijak neškodí, ale prospívá :)
    VEVER
    VEVER --- ---
    KOCOURR: Přítoková voda je posbíraná z okolí?
    KOUSICEK
    KOUSICEK --- ---
    10tis bagr a stavidlo a hromada casu. ?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KOCOURR: Jen tak ze zvědavosti, jakej myslíte, že byl celkový rozpočet?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Tak jak jsem slíbil KOCOURR: , tady máte odkaz na fotky ze stavby mého druhého rybníčku: http://kocourr.rajce.idnes.cz/Lesni_rybnicek_2012-2013/, pár vychytávek co jsem dělal letos v druhý polovině léta až do zimy tam sice chybí, ale i tak doufám, že se bude líbit...
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    DENDROBATA: Krásnej film.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Možná mírné OT ale síla to je .. do neděle k shlédnutí zdarma
    Obrazy starého světa | Doc Alliance Films: Vaše online dokumentární kino
    http://dafilms.cz/film/8778-obrazy-stareho-sveta/
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    XL1: Prvním rokem suším švestkové fošny .. snad z nich někdy bude .. stůl :)
    XL1
    XL1 --- ---
    Měl by někdo zájem o dřevo /kmen/ z pokácené hrušky, švestky, jabloně nebo mirabelky?nemyslím tím na pálení ale výrobu něčeho...Praha 6 Suchdol
    XL1
    XL1 --- ---
    cus! nekdo se zkusenosti pestovani kakaovniku/ rozmnožování/???
    MR_FUNNYSHOES
    MR_FUNNYSHOES --- ---
    ahoj, máte tu někdo zkušenosti s hydroponii? nějaký návrh na solidní web nebo forum (solidní myšleno ne web prodejny, ale někoho, kdo tomu rozumí)? dík
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    MRTS
    MRTS --- ---
    THEO_PHIL: Jojo, sympatický plevel...
    Já si řízky někdy v únoru vybíral tady: http://vrbovna.cz/vrby.html#nabidka
    Hned jak to šlo (2. března 2010), tak jsem je píchl do země...

    Ale letos mě to zklamalo, v lednu se oteplilo, vykvetli mi některé vrby, které jsem měl připravené na řízkování. (Stavbu vrbového domečku pro dceru.) Tak jsem je ořezal, ale mezitím zase zamrzla zem, takže se to do země hned napíchat nemohlo. Měl jsem je asi měsíc v kýblu s ledem. Ujala se možná tak dvacetina.
    Asi moc nedobrých věcí najednou: stihly vykvést, dlouho nebyly v zemi, v létě nebyly moc ve vlhku (nevhodně zvolené místo), možná jsem je při stavbě trochu polámal.
    Prostě zas tak zadarmo to není...;)

    U ozdobné vrby (zakroucená?) to funguje stejně.
    Píchnout/zahrabat co největší část pod zem, nechat čouhat tak jedno dvě očka...
    Nebo ještě lepší (rychlejší) je píchnout hluboko do země tlustý vrbový kůl bez větví.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    THEO_PHIL: Presne tak, na jare (na velikonoce) strcis prut do zeme, stejne jako svídu apod. S ozdobnou to bude fungovat taky, osobne preferuji keřovité formy vrb jako Salix viminalis pac ma fajn pruty na košíky, tatary, je pekne barevna a není tak bujná. Třeba S. alba ma přírůstky jak prase. za 5 let udělá i 15-20cm kmen no a je to obrovský strom.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    THEO_PHIL: tak vrba to je desnej plevel. strc prut do zeme a vono se to chyti kdyz to nebude na pousti.
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    MRTS: A kdy je nejlepsi to rizkovat? Pak to staci jenom pichnout vedle kadiboudy? A funguje to i s tou ozdobnou vrbou? Tu mam na zahrade a budu ji muset seriznout tak na pulku, jak se mi rozrostla (to bych mel asi taky udelat brzo na jare, co?)...
    JAGA
    JAGA --- ---
    Právě vychází nové vydání knihy Hely Vlašínové Zdravá zahrada - o přírodních a zároveň produktivních zahradách, koupit se to dá v brněnské Veronice nebo přes web www.permakulturacs.cz, napsat na obchod@permakulturacs.cz.

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    MRTS: Jsou z toho metrovy pruty, zasadil jsem je na miste kde jsem chtel tu boudu delat, nakonec jsem ji ale postavil jinde :) Na jare budu rizkovat znova :) foto poslu, ted neni nic videt
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    DENDROBATA: hele to není špatněj nápad, no já kadiboudu umístím do remízku, kde rostou z 90% jenom břízi a olše, takže kdybych to chtěl dělat takhle jak radíš, tak už mám vlastně zasázíno, jenom to nakopicovat :)
    MRTS
    MRTS --- ---
    DENDROBATA: Máš čerstvou fotku tvého treebogu? Na jaře jsem ti posílal vrby, tak jsem zvědavý, jak jsem jim u tebe líbí...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: Gugluj "Treebog" je to vlastne kadibouda s dírou (all in one) u ktere se predpoklada ze rozlozene exkementy vytahuji rychle rostouci dreviny nasazene kolem boudy, treba vrby a ty pak stepkujes, kompostujes ci jinak vyuzivas treba jako prouti ... Postavil jsem to na podzim na zahrade akorat teda není ani zbla naplneno takze jakej takej ucinek jeste nemám overeny, ale par jich v republice je a o ty co vim tak nesmrdi a 8 let ji prej nikdo nevybíral :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam