• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MYKO
    MYKO --- ---
    čau, chystám se letos opět zasít bob zahradní, vloni mi v tom trochu řádil zrnokaz tak přemýšlím, jak mu letos nejít naproti. Jsou nějaký přírodní metody na tenhle druh brouků? Nějaký komplementární rostliny-ochránci, nebo nějaký výluhy?
    KATKA119
    KATKA119 --- ---
    ahoj, pred nejakym casem se tu nekdo ptal, jestli ma jeste smysl posilat zpet nejake organizaci semena rostliny, kterou vypestoval z jejich semen. rada bych vedela, co je to za organizaci, poradite nekdo? v historii se mi to nedari dohledat. diky moc
    BOSSORKA
    BOSSORKA --- ---
    tak zase vás poprosím o jednu konzultaci nad pozemkem, který se nám dost líbí a zvažujeme jeho koupi, nicméně se trochu bojíme, že tam bude málo slunka - a to proto - že je jednak na západní stranu kousíček od pozemku les (tzn. na pozemek v létě svítí prý do 16 hod., v zimě ještě míň) a pak že na východní stranu má soused postavený barák, který tam na část zahrady stíní (tudíž slunko je na pozemku cca kol. 11 hod.) - majitel pozemku řikal, že mu tam dřív rostly 4kg melouny a ted kvůli tomu baráku už jen 1kg) - otázka na Vás - má to smysl kupovat? Poroste tam něco? A čemu se tam bude nejvíc dařit? A co na to jan tleskač? :) PS: Jo a stavební povolení je pro dům, který by měl stát právě tam, co je jih, v té přední části pozemku

    Všem předem díky za rady .-), popř. budu ráda, pokud mě odkážete i dál na někoho s kým bych to ještě mohla zkonzultovat...

    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Nemá někdo navíc semínka nebo později zasenice nějakých zajímavých dýní ? Letos jsem nějak opomněl shánění ...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    chutna to mezi cesnekem a pazitkou....a ten porost ma nezamenitelne zarive zelenou barvu...a cela obora voni cesnekem :o)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLATIC: medvedi mam ;)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    KLATIC: jak to chutna? jako medvedi?
    XL1
    XL1 --- ---
    Daruju semena černé indiánské kukuřice a fazolí...nebo ideálně výměnou za něco.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    OGMIOS: tam by zas mohl nekde rust medvedi :o)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLATIC: lol, staci no ale do prahy to mam 90km :D
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    VEVER: pokud ti stačí sléz lesní, tak to bych ti pár semen mohl poskytnout. Kdyžtak pošta.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    OGMIOS: staci zajit do hvezdy, sarky , stromovky myslim taky a i na petrine tusim roste :o)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLATIC: ja chci taky tuhle podivnost :D
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    myslite ze v tomdle jarnem pocasi presazovat jahody ma smysl.?
    DAW
    DAW --- ---
    AQUALOCO: JO.. tohle jsem přesně potřeboval :) Díky - sice jsou díry už vykopaný, ale to, co píšeš mi dává smysl.. Nechat strom ať si najde tu cestu sám
    VEVER
    VEVER --- ---
    Nemáte někdo náhodou semínka slézu navíc? Jsou tady okolo místa kde by byl nějaký hezký :) Praha.
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    DAW: osobně bych se zahloubil do jilu max 10-15 cm. osobne jsem si vyzkoušel tuto blbost majíce po ruce malej bobik s lzici, kterej nam hrabnul diry pro stromy. u nas jil zacina cca 15-20 cm pod urovni terenu...
    ............. nasledna potiz byla v tom, ze se vytvorili prave ty velky bezodtoky jamy a tezko se takovy mnozstvi hliny nasledne se stromem hutni. tzn. byly bud mokry, pri seschnuti se naopak tvorili pukliny na pomezi s normal terenem (milujou to slimaci jako schovku v lete) a zaroven tu nezhutnenou hmotu vyhledavaj i mysi.

    diru kopej optimalne podle korenoveho systemu stromu v techto podminkach, merunka jede i u nas fajn, hrusen v maly rucne kopany dire si cestu jilem v poho nasla zrejme..
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    uz roste venku cesnek podivny a je moc dobrej :o)

    DAW
    DAW --- ---
    BALI_: jj.. to by možná pomohlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam