• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MAHUTA
    MAHUTA --- ---
    DRUDRIGER2: imho od SEMO budeš s opiem asi docela spokojný
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    DRUDRIGER2: tak napiš na ekofarmalp@post.cz ti ti pošlou ten tvůj opiát:)
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    DRUDRIGER2: po centimetru to bude kazdopadne nahusto a budes to muset vyjednotit aby byli makovičky jakžtak velké
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    ja prave cchi nejakou opiovou odrudu. maks obchodu kterej je made in od nekad. to si radsi koupim od sema a vim aspon ze je ceskej a ze v nasich podminkach poroste....
    z obchodu sazim akorat obili....
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    DARJEEL: Ja takhle seju hrach...a asi zkusim cizrnu
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KUATO: jsem si říkal, jestli nejde náhodou zasít normálně mák z obchodu :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    DRUDRIGER2: mak si kup normalni nemlety v pytliku (pokud nechces nejakou specialni opiovou odrudu :o). jeden naprstek zasadis, zbyleho ctvrt kila das do buchty :o). na sazeni maku se pouziva bud takovy porychtunek - seci strojek, ktery to umi po seminku rozsazovat po centimentu, jinak kdyz se to dela rucne, tak se to smicha s drevenym popelem treba 1:2 a seje se to rucne a pak eventuelne protrha.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURR: můžeš buď přes týden v Brně se s náma někde potkat a nebo se stav o víkendu k nám na domeček, ze žďáru je to 20 min vlakem, stavíme se na Pernštejn na pivo :o)

    a revanš v klidu, netřeba hrotit, nebo třeba nějaký kouzelný bylinky nebo tak :o) ale není to nutný :)
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    mne se neozval vubec ten pestitel spatky a uz je to tyden.... takze stale zhanim mak .
    taktez bych rad skusil odrudu divokeho rajcete klokaní
    mate li nekdo prosim do posty. dekuji
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURR: to je zabity, ja sem od cesky lipy
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: vysévám, ale budu to letos dělat prvně, takže na podzim budu chytřejší ;-)

    ohledně tý dýně se ještě domluvíme, přes víkend promyslím nějakej revanš .)
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    KAREN: dík to bude tak akorát;)
    MYKO
    MYKO --- ---
    ANABEL_LEE: mně se skřížila cuketa s patizónem do bíly chuťově nevýrazný cukety :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: vsak v klidu) vlastni semena mi bohuzel zplesnively, tak to letos resime z koupenejch dyni ;/
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ANABEL_LEE: tam se jen vysazují tůje a smrky a vlétě možná tak griluje :-))) možná za kopcem ve vsi někdo pěstuje, ale v případě těhle semen je to jedno, protože jsou od pánů zelinářů koupené z jižní moravy, co toho pěstují tuny :-)))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: tak jestli u vas v okoli nikdo nepestuje hokkaida ci podobne dyne, tak bych uz asi nemalovala certy na zed .)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: napr. v Cesky biozahrade to tvrdej ("relativne male nebezpeci krizeni mezi ruznymi odrudami"), ale urcite tu nekdo z "mistnich" ma konkretni zkusenosti)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: joo tak jestli se ty hokkaida krizi jen vyjimecne, tak asi cajk .)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: u nas ve svahu jsme asi jediny blazni, ktery neco zkousej pestovat.)) vseobecne se tam misto pestovani sleduje rust jehlicnanu a dekorativnich keru;) dalsi, co uz maj rovinku, sklenik atd., jsou par set metru dal a niz... tohle konkretne je koupena dyne, jak jsem psala - tak to snad je posefeny;)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MYKO: tezko rict s cim se mi to zkrizilo, ale byly to pekne pevne horke plody .]
    MYKO
    MYKO --- ---
    ANABEL_LEE: kříží se cukety a patizóny (Cucubrita pepo), hikkaido je Cucubrita maxima
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: rozumim, ono se to muze sprasit i nejakym zbloudilym pylem treba od sousedu... my mame dycky ruzne druhy takze u nas se semenarit moc neda .]
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: my mame jen hokaido a tecka. nemame takovy podminky, abych to mohla nak separovat- pro me je lepsi mit jeden (pro me optimalni skrz chut, univerzalnost a "neloupavost") druh dyne nez se snazit o cuketky atp.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam