• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: vsak v klidu) vlastni semena mi bohuzel zplesnively, tak to letos resime z koupenejch dyni ;/
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ANABEL_LEE: tam se jen vysazují tůje a smrky a vlétě možná tak griluje :-))) možná za kopcem ve vsi někdo pěstuje, ale v případě těhle semen je to jedno, protože jsou od pánů zelinářů koupené z jižní moravy, co toho pěstují tuny :-)))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: tak jestli u vas v okoli nikdo nepestuje hokkaida ci podobne dyne, tak bych uz asi nemalovala certy na zed .)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: napr. v Cesky biozahrade to tvrdej ("relativne male nebezpeci krizeni mezi ruznymi odrudami"), ale urcite tu nekdo z "mistnich" ma konkretni zkusenosti)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: joo tak jestli se ty hokkaida krizi jen vyjimecne, tak asi cajk .)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: u nas ve svahu jsme asi jediny blazni, ktery neco zkousej pestovat.)) vseobecne se tam misto pestovani sleduje rust jehlicnanu a dekorativnich keru;) dalsi, co uz maj rovinku, sklenik atd., jsou par set metru dal a niz... tohle konkretne je koupena dyne, jak jsem psala - tak to snad je posefeny;)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MYKO: tezko rict s cim se mi to zkrizilo, ale byly to pekne pevne horke plody .]
    MYKO
    MYKO --- ---
    ANABEL_LEE: kříží se cukety a patizóny (Cucubrita pepo), hikkaido je Cucubrita maxima
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: rozumim, ono se to muze sprasit i nejakym zbloudilym pylem treba od sousedu... my mame dycky ruzne druhy takze u nas se semenarit moc neda .]
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: my mame jen hokaido a tecka. nemame takovy podminky, abych to mohla nak separovat- pro me je lepsi mit jeden (pro me optimalni skrz chut, univerzalnost a "neloupavost") druh dyne nez se snazit o cuketky atp.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    a vam se ty dyne nekrizi treba s jinyma dynema nebo cuketama? pestujete je na oddelenych parcelach? co jsem pouzila za vypestovana seminka tykvovitych, vyrostly z nich same divne hybridy :))
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: vsak jsme na tom podobne... tu dyni ti klidne dam, jako bonus si ke kliceni, pokud si ji predpestovavas (ja uz ne), muzes udelat treba dynovy hranolky ,D
    karotku a repu sazis, nebo vysevas?? salvej lekarskou mam, divotvornou par let taky))
    MILUCH: po+ut jsi propas, koren je streda + ctvrtek 2. a 3.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    OGMIOS: pres tyden Brno, pres vikend zdarske vrchy tzn. dle dohody...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KOCOURR: odkud ses? divotvornou beru ja :D
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    z topinambur je i dobrej chleba kdyz se smíchají uvařené a rozmačkaj na těsto :)
    MILUCH
    MILUCH --- ---
    může mi někdo mrknout plís kdy je nejbližší kořenový den?
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: bohužel se zeleninou letos teprve začínám (od podzimu mám zasazenej česnek a chystám se sázet karotku a nějakou tu červenou řepu), ale z loňského zázení se mi pěkně rozrostla např. šalvěj lékařská - (mám i divotvornou kdybys měla zájem), a od loňska mám daný nahřížit kanadský borůvky...jinak je to u mě na zahradě zatím taková klasika co má každej, holt jde to pomalu, když se začíná v podstatě na holé louce...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KOCOURR: jojo, maj v podstatě stoprocentní klíčovost, hroznej nezmar, tydle dýně :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: mozna nejakej kerickovej fazol?;)
    jinac bych ti klidne dala celou dyni - predat ti to muzu uz pristi tyden. se semenama to bude trvat o neco dyl.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: tak semena by z nich vyklíčit asi měla, takže bych zájem měl, bohužel nemám nic z toho, co si poptávala níže, ale třeba by se u mě našlo něco, čeho mám dostatek a ty ještě nemáš... ;)

    DARJEEL: super ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam