• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DENDROBATA: doporucoval bych dat pozor pri vyberu at uz pujcovaneho nebo kupovaneho a vyhnout se levne nozove verzi a vybrat model drtice co to drti poradnyma zubatyma valcema.... ten nozovej je akorat pro zlost (vlastni zkusenost)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COMODOR_FALKON: Sekera–špalek–podavač (lidský), ten štěpkovaš je natodle asi fakt nejlepší, zvážit zapůjčku či pořídít vlastní .. zkoušel jsem i stříhat nůžkami ale to je nadlouho
    Zakládám vrbovnu tak budu mít prutu též přebytek takže budu asi řešit to samé, zatím to mám do výsadeb a na vrbičkové stavby
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    COMODOR_FALKON: Hm, a já chodím po krajině a hledám vrbu, která by se dala ořezat a nebyla na něčím dvorku. Akorát to mám na to Rokycansko asi 300 km.
    KUATO
    KUATO --- ---
    COMODOR_FALKON: tyjo, nedavno jsem vezl postarsiho pana stopare, ktery si stezoval, ze u nas je to zase vsude kolem potoku (Opavsko) vymydlene, ze kosikari nestihaji vyrabet a nic po nich nezustava :o). zkus hodin nabidku do nejake tematicke inzerce, divil bych se, kdyby se nekdo nechytl :o).
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    MRTS: living willow je super :)
    MRTS
    MRTS --- ---
    COMODOR_FALKON: Mačetou se dají měkké (křehké) větvičky nasekat na drobno. Nevím, jestli to půjde i na vrbové.
    Předtím jsem větvičky likvidoval pomocí vidlí a sekerky. Vidlemi jsem napíchl změť větviček a přečuhující větve sekal sekerkou, podél všech hrotů vidlí. Toto opakovat, dokud se dají větvě "napichovat" na vidle. Práce na dlouho, ale dá se...

    Co proutky použít jinak? Inspirace: hledej na "living willow".
    (Dělal jsem před lety dětem domeček, shodou všech možných nepříznivých okolností se bohužel nepřijal. Letos jsem jim dělal tunel, některé proutky se ujaly, některé ne. Nějak se nedaří.)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    COMODOR_FALKON: pokud se to nepovede vyuzit na kosiky, tak idealni reseni na vetsi mnozstvi vetvi je pujcit stepkovac at se tim aspon zatopi. idealne od souseda, a nebo si ho s nim pujcit napul.
    Štěpkovače | Zahradní technika | DKNV stavební s.r.o. | Půjčovna nářadí DKNV
    http://www.dknv.cz/zahradni-technika/stepkovace
    za par let si ho asi poridim az tech vetvi budem mit presprilis, ale do te doby to asi budem resit podobne.
    Zahradní drtiče: štěpkovač -Zboží.cz
    http://www.zbozi.cz/...dwords&utm_medium=cpc&utm_content=ROI-Zahradni-drtice&utm_campaign=Stepkovace
    SCHIZOGENES
    SCHIZOGENES --- ---
    Nezvládla by tyhle slabší pruty a větvičky nařezat ruční řezačka na kopřivy? Bývaly součástí hospodářství, poptal bych se po sousedech...
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Tak mne dnes pri udrzbe zahrady napadlo se tu zeptat, zda nevite o nejakem levnem, efektivnim reseni na drceni malych vetvicek do kompostovatelneho stavu, pripadne zda si nekdo z Rokycanska nechcete odvezt vetsi mnozstvi vrbovych prutu, ktere jsem svazal do snopu "tak akorat na rameno" tj. na strechu auta by je slo nalozit v usporadani 2+1.
    Ze 2 vrbicek jich je asi 6.
    Slabe na kosiky i silne na nabytek...
    Eventuelne kdo by chtel, muze dostrihat zbytek vrb (2 male, jedna jak pro Ladovskeho vodnika), coz je zalezitost na pul dne az den...

    V poslednich letech (od smrti babiccina bratrance - kosikare) to vetsinou palime, obcas se povedlo, ze nam z toho nekdo upletl kosiky, ale.....kosikari vymiraji...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    JANOCKA: my mame koriandr i ve foliaku a leze krasne....
    UFOLOG
    UFOLOG --- ---
    JANOCKA: vy sela jsem ho rovnou do záhonu, slimáci se ho zatím ani netkli
    JANOCKA
    JANOCKA --- ---
    ok, diky!
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JANOCKA: za jak dlouho vyklicil uz nevim, dva tri tydny? sela jsem ho letos pocatkem dubna, ty minule roky asi taky tak, proste jeste pred zmrzlyma, ale jeste ne v breznu. A jinak myslim, ze se to vyplati, on dobre obrusta a pokud ho clovek ma rad cerstvy, tak to oceni.
    JANOCKA
    JANOCKA --- ---
    ANABEL_LEE: a kdys ho sela a za jak dlouho? vyplati se to vubec?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JANOCKA: radi ho zerou slimaci, letos mi ho sezrali, ale loni a predloni mi normalne vzesel z vysevu na zahon
    JANOCKA
    JANOCKA --- ---
    UFOLOG: ten koriandr jsi sel rovnou do zahonku? Jaky mas zkusenosti s pestovanim? Me se minuly rok tezce nedarilo, a chtela bych to nejak rozlousknout.
    UFOLOG
    UFOLOG --- ---
    PETEKKA:
    A1: ředkvičky, polníček, který naprudko zarůstá koriandr vysemeněný loni, špenát, šťovík, cibule, saláty, rucola, papriky, pažitka.
    V pařeňáčku, rucola, salát, polníček, ředkvičky.
    Pod včelkama, težce zamulčováno, zatím tam jsou jen rajčata a fazole, ale tam to drtí hlodavci a slimáci.
    Ve slaměné lodi, brokoklice, zelí, květák, saláty, kedlubny, jiřiny
    Skalka zatím mírně bylinková
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    UFOLOG: a co to tam všechno máte? :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    UFOLOG
    UFOLOG --- ---
    Pár obrázků z naší permazahrádky. Snad neurazí.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam