• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    PETEKKA:duvodu muze byt mnoho, stara seminka, plisen, malo zalivky... ale jeste pockej, ne vsechna seminka klici najednou, vzdycky je nejake napred a nejake hodne pozadu a mezitim vylezou ty ostatni :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    prosím z 6 semínek kukuřice mi vyrostla jen jedna rostlinka. Jak je to možné, proč to nevyklíčí? Máte s tím někdo zkušenost?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LOOKASH_II: Možná v té pomaloběžnosti je síla /fréza vs. sekací nůž
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    KLATIC: Mam uz par let Rigid a naprosta spokojenost. Kdyz tam nestrcim nejakou +5cm vetev se sukem, tak to schroupe tise a rychle. Bordel vetvi z 8m hrusky jsem zdelal za odpoledne.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    OGMIOS: střední Morava, no. Kvůli proutí fakt daleko.
    JANITA
    JANITA --- ---
    JAGA: já strašně chci jít. Už jsem na to koukala. Akorát ten termín mi nevyhovuje.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    Mno.. Jak tak ctu ty reakce, tak to vidim spis na nakup spekacku.. :-)
    APPU
    APPU --- ---
    Drtič na štěpku máme na chalupě a je to pecka. Je to právě ten s ozubenym kolem a vydrží fakt hodně i tlustý větvě. Jestli si vzpomenu napíšu značku a cenu po víkendu :) Z hlavy to nevim.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    GENTIANA: odkud?
    JAGA
    JAGA --- ---
    Milí přátelé,
    ráda bych vás upozornila na dvě zajímavé nabídky.

    Kurz kosení v pražském Ekodomově 30. - 31. 5. má ještě volná místa!
    Zúčastnit se můžete buď celého programu v pátek a v sobotu, nebo přijít jen v sobotu odpoledne. Pokud něco sami pokosíte, můžete získat slevu! Bližší info o kurzu nalezete tady:
    Kurz kosení v Ekodomově
    http://www.permakulturacs.cz/...tion=com_community&view=events&task=viewevent&eventid=313&Itemid=157
    Nemáte vlastní kosu? Nevadí, můžete si ji objednat tady:
    kosimesnadno.cz
    Nebo si na kurzu zapůjčíte kosu organizátorky.

    Nový minikurz o přírodních městských zahrádkách 24. 5. je v nabídce tady:
    http://www.naucmese.cz/kurz/prirodni-bezudrzbova-zahradka

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KLATIC: Pred rokem jem koupil asi 5 typů lopatek, první co odeslo tak Gardena, někdo ji prostě zlomil pač má dlouhé madlo a dobře se s ní páčí .. nejdýl zatím drží jakási nerezová z BAUMX noname, Navarená tyčka na te ploše lopatky .. asiproto že ji mám jako vlastní/osobní..asi se dívej na provedení, takový ty co jsou lisované z jednoho kusu plechu se fakt dost kroutí, tím spíš když máš šutry v zemi
    MRTS: JAZZZ: na ja tož to mi vychází nejlíp drtič benziňák s vlastním podvozkem - ale to uz aby mel clověk na to nějakej job .. pro představu co to stoji v robustním provedeni http://stroje.profit-bazar.cz/inz/prodam-drtic-vetvi-baracuda-bystronmalo-153846.html
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    JAZZZ: plati v podstate vsude...s poradnym naradim je prace radost....jinak opruz :o)

    coz mi pripomina da se vubec jeste sehnat sazeci/rejpaci lopatka z poradnyho plechu? par jsem jich novych poridil od ruznych vyrobcu a nakonec nastesti nasel v temnych zakoutich kulny stare orezle ktere pouzivam stejne jako babicka a prateta pred lety.... ty nove vydrzely asi dva dny nez se zlomily nebo zohybaly k nepotrebe...zlo..
    MRTS
    MRTS --- ---
    DENDROBATA: Měl jsem půjčený levný drtič (ozubené kolo) a nic moc. Další rok jsem si půjčil nožový a snad ještě horší... Nebo spíš, jak co. Dlouhé rovné nerozvětvené větvičky si oba braly celkem dobře. Ale rozvětvené a měkké (šeřík) se akorát jen zasekávaly (jak zmiňuje
    KLATIC - pořád jen rozebírat). Drtič nezvládal měkčí materiál (velké stonky).
    Celkově spíš k zlosti...
    Zato na brigádě jsem kdysi pracoval s pořádným drtičem na naftový pohon, na oji bylo oko (na traktor / jeep). A ten schroupal i pařezy, které sotva člověk unesl.;)
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KLATIC: jj spotrebni naradi je k nicemu. nejlepsi moznost je sdilet v par lidech poradne profi naradi :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DENDROBATA: ja mel neco podobnyho ale slabsiho v cene cca 3500-4000 a polovinu casu jsem travil rozebiranim a vyndavanim zaseknutych vetvicek...a to byly jen cerstve vlky z jabloni.... v popisu psali vetve do 3cm ... kdyz jsem tam dal 2cm ruzi nebo nejakej trochu starsi treba i jen 1.5cm klacek tak ho to hlodalo 5 minut .... naprosty zlo.... kdybych si jeste nekdy porizoval drtic tak asi nejakej bazarovej profi benzinak....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KLATIC: No uvádíš asi rozdíl mezi štěpkovačem (nože na talíři) a drtičem (ozubená kola či frézy postavené proti sobě) ... Druhý uvedený má o dost robustnější provedení, tedy i cena asi bude vyšší .. máš nějaké osvědčené typy? Měl jsem pujčený Viking 250 od Stihlu a zasekávalo se to dost, člověk po tom nesmí chtít moc no .. viděl jsem ty mašiny na traktorech jak tou štěpkou rovnou ládují kamiony. To je jiná třída ...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    DENDROBATA: doporucoval bych dat pozor pri vyberu at uz pujcovaneho nebo kupovaneho a vyhnout se levne nozove verzi a vybrat model drtice co to drti poradnyma zubatyma valcema.... ten nozovej je akorat pro zlost (vlastni zkusenost)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COMODOR_FALKON: Sekera–špalek–podavač (lidský), ten štěpkovaš je natodle asi fakt nejlepší, zvážit zapůjčku či pořídít vlastní .. zkoušel jsem i stříhat nůžkami ale to je nadlouho
    Zakládám vrbovnu tak budu mít prutu též přebytek takže budu asi řešit to samé, zatím to mám do výsadeb a na vrbičkové stavby
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    COMODOR_FALKON: Hm, a já chodím po krajině a hledám vrbu, která by se dala ořezat a nebyla na něčím dvorku. Akorát to mám na to Rokycansko asi 300 km.
    KUATO
    KUATO --- ---
    COMODOR_FALKON: tyjo, nedavno jsem vezl postarsiho pana stopare, ktery si stezoval, ze u nas je to zase vsude kolem potoku (Opavsko) vymydlene, ze kosikari nestihaji vyrabet a nic po nich nezustava :o). zkus hodin nabidku do nejake tematicke inzerce, divil bych se, kdyby se nekdo nechytl :o).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam