• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: az sem si z toho vzpomnel na alpskej ryzlink :D noa le jinak celej sud nepotrebuju. ja si dam sklenicku a sem zmatlanej az az :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    TILOPA: hele pozemek zarostlej jak slak, ale dobry. barak vcelku taky. strecha dobry. budu muset ale povymenovat nejaky tasky no a potom jako kazdej barak kde se dlouho nebydlelo. takze trochu zatuchlo, stary omitky takze vomlatit a stara drevena podlaha bude potrebovat vyhazet. je to podsklepeny a zbytek jeste uvidim. ale za ty prachy proc si s tim nehrat vid :D
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    OGMIOS: Haj jaj to bych chtel videt jak to vypada za tu cenu, pokud to nebylo v eurech .)
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: jestli jsi takhle nenarocny, tak to mas dobre - v akci koupis 20kg cukru, par starych kompotu a udelas si cely sud piti, ze ktereho budes zmatlany :o).
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    JADR: ja bych to vysekal, prejel rotavatorem a pak uz jenom ladil, co vyleze
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: takze na medu jo? ja chlastal samotny trnkovy kvasak a to byla docela trpka zkusenost. ale co..at piju co piju, hlavne ze se motam :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    TILOPA: ja ted budu porizovat chaloupku s par arovym pozemkem a konecne v my cenovy skupine. jestli to klapne tak do 40k. ale je to v polsku :D
    KUATO
    KUATO --- ---
    KOCOURR: problem je ten, ze co pozoruju na trnkovych porostech kolem nasi dediny, tak trnky jen nektere roky maji hodne plodu, vetsinou z toho certviproc nic neni, i kdyz ten rok hodne kvetou. o produktivite prace pri sberu trnek radeji pomlcim, pac na rozdil od svestek nejdou trepat a jsou malinke. ovsem je fakt, ze kdyz se udela vino (nebo spis medovina, pac my to delame na medu) z trnek, tak po nalezitem ulezeni chutna jak portske :o).
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KOCOURR: anebo :))))
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    JADR:
    ANABEL_LEE: a nebo to tam necháš a začneš pálit slivovici...víno z trnek s příměsí černých jeřabin je taky lahůdka ;)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JADR: budes to muset vysekavat kazdy rok po dobu nekolika let, urychlis to tim, ze vykopnes co nejvetsi cast korenoveho systemu...
    JADR
    JADR --- ---
    ahoj, koupili jsme pozemek na zatecku a mame na jedne casti dos trnek, jsou docela nezmari. co se doporucuje na trnky? nechci to sypat roundupem. je to tak cca 20mx20m, vysoky pres 3m.
    Pomuze tomu kdyz je vsechny vykacim a zamulcuju? maji takovy spletity korenovy system...
    TILOPA
    TILOPA --- ---
    Taak kdo si se mnou poridi chaloupku se zahradou a polickem? ;-)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: nj, vysel jsem cervenou a genovese bazalku a jediny co mam jsou rajcata. je sice pravda ze bazalka jde dohromady s rajcatama..jenze ted nemam bazalku :D mel jsem sice v kvetinacku koupenou uz rostlinku ale to chytlo nejakou hnedou plisen.
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: wow, tak to jo)
    OGMIOS: slušný.) já mám - kromě semen biošpenátu, ze kterejch nebylo vůbec, ale vůbec nic - jako poslední úlovek petržel z ředkviček;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no tak jsem porad tak divne koukal na tu divnou bazalku co sem si vysel a zacla mi rust...no a roste to a roste...a voni to jsou rajcata. a potom si vysypejte nejaky seminka z koupenyho pytlicku :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Keřů asi deset, z jedné odrůdy se nakonec vyklubaly odrůdy dvě.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    MAMBELINA: mi se libi takove dratene kuzely, dovnitr zasadis rostliny a pnou se po tom a nezabira to moc mista, ale na konstrukci je to narocnejsi
    KAREN
    KAREN --- ---
    MAMBELINA: pletivo mezi tyckama mi prijde nejjednodussi, ale to mam jen na casti zahonu, protoze jsem v nasem "odpadu" nasla jen kousek z nejaky stary postelovy dratenky - pouzila bych to takhle jen ze zbytku, specialne kvuli tomu bych si to asi nekupovala.) na jiny casti mam nejakou kovovou mriz, kterou jsem taky vylovila z hromady veci, co se mozna muzou jednou hodit. jinak mam tycky/vetvicky a mezi nima natazenej provazek, nekdo pouziva treba site z provaznictvi...
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: a mas teda vic keru a ruzny kultivary?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam