• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    KEIKIN: tohle sou ty divoky rajcata...tak je nachavam divocet :o)

    co se hryzcu tyce.... kolem zahonu sme zakopali pletivo a kolem kazdyho stromu a kere co sme vysadili taky...
    protoze jinak by na tom pozemku nemelo smysl nic sazet (jak sme se presvedcili minulej rok)
    bez pletiva mame akorat jahodiste...jahody prezijou i hryzce :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KEIKIN: a ja mam za to, ze to zastipovani se dela u tyckovejch rajcat, ne kerickovejch - do kterejch mi zapadaj divoky rajcata spis. skoro bych rekla, ze u tech divokejch je to docela jedno a udelaj si to po svym;)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    KLATIC: ID KUKATKO26, drobný pěstitel rajčat tvrdí, že rajčata by se měla zalamovat, aby se rostlina zbytečně nerozrůstala, aby energie šla hlavně do rajčat ne do růstu.
    Jinak já slkimáky neřeším, mě serou hryzci jak žerou kořeny nově vysazených keříků. TeĎ naposledy to odnesl rakytník :-(
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    KLATIC: ty jo, to je docela dobrej nápad! Díky.

    je to jednodušší než chodit s kýblem a pak je ztalejvat vroucí vodou.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: To nezvládneš :) nech to bejt oni stejně pak udělají takové koule, že se zapírají stonkama do sebe že ty rajčátka budeš lovit z úplné džungle
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    AQUALOCO: ja jsem zastipnul akorat vyhony co se valely v hline..jinak taky nechavam bujet.... jednu varku mi totalne znicila nejaka ta minula boure...ze znich zbyl jen ohoblovanej stonek a par minilistecku na svicce ...ale rozchodily to a uz zase vesele bujej po celem stonku :o)
    MRTS
    MRTS --- ---
    AQUALOCO: Necháváme je růst úplně na divoko, nezaštipujeme. To je na nich také to pěkné.;)
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    prosim, jedna otazka - zastipujete divoka rajcata nebo je nechavate rust jak chtej?
    diky!
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    OGMIOS: pozemek je ze vsech stran obklicenej metrovou travou, koprivama, lesem a krovim...takze proste poradaj najezdy....
    JAGA
    JAGA --- ---
    Úvodní kurz permakultury v Brně
    Jednodenní, 14. září
    Koná se v Lesním klubu Šiška v Brně-Kohoutovicích.
    Vycházíme z celosvětově uznávaného programu permakulturních kurzů.
    Po úvodním kurzu je možné pokračovat Úplným kurzem permakulturního designu (PDC).
    Dozvíte se, co je to permakultura a jak ji můžete využít v různých oblastech svého života.
    Naučíte se, jak fungují přírodní společenství na zahradě, jak s minimem úsilí vypěstovat maximum úrody.
    Pochopíte, na jakých principech je možné navrhnout a realizovat udržitelnější domácnosti a soběstačné usedlosti.
    Seznámíte se s alternativní ekonomikou a možnostmi, jak se harmonicky zapojit do permakulturní komunity v Brně
    Získáte mezinárodně platný certifikát Akademie permakultury o absolvování Úvodního kurzu Permakultury (Introductory Permaculture Course = IPC)
    Lektoři: Alena Suchánková, Milan Suchánek, Saša Mateásková
    Kapacita: Počet účastníků je omezen na 15
    Cena: 1100,- Kč
    přihlášky a dotazy:
    Milan Suchánek, kurzypermanet@seznam.cz,
    +420 606 044 046, www.permanet.cz
    Více zde: http://www.akademiepermakultury.cz/news/a14-zari-uvodni-kurz-permakultury-v-brne/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KLATIC: tisic slimaku? no potes koste
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    nam se nejvic osvedcily nuzky... je to rychle, zcela ekologicke, clovek nepotrebuje ani rukavice, necha se to na miste a vsechny zbytky do rana zmizi (mravenci maji pozemek zcela pod kontrolou) a o vikendu to bylo takhle cca 1000 slimaku....
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    to ja vam dam take storku se slimakem, nez sme mneli bezci asi pred 5 lety, sme meli mensi oslavicku a spalo se venku u ohne.i kamarad mnel lechce erotickej sen jak mu nejaka pekna deva zacina delat oralnej sex, nejak se zacal sebou hazet a zbudil se na to ze jo, ma sex ale se slimakem ktery mu cumlal pidnoura...... no jo spat venku na zahrade v dobe slimaci rije......
    DIZZYDENT
    DIZZYDENT --- ---
    uhm, k debate o hubeni, mozna to neni uplne biokultivacne spravne, ale ja pouzivam biolit proti slimakum , kde se do 1/4l piva daji dve kapky cehosi..jednou za tri dny z toho vykydam tak 50 slimaku v ruzne fazi rozkladu, naleju pivo, nakapu..ma to pokryt 20m2, jahody jsou od te doby vklidu.

    Takhle to vypada par minut po restartu. Slimaci rushoujou do domecku, ale respawn uz nebude .)

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: spis si chtel dat jen rychlou sprchu nez vyrazi na salat :)
    KUATO
    KUATO --- ---
    URPUTNIK: mozna je to predzvest toho, ze jim uz zelene nestaci a tak zacinaji mutovat a prechazet na maso :o).
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    ja nasel tuhle slimaka az ve vane v 8. patre panelaku :) jak bylo mokro, nabral jsem ho asi jako cernyho pasazera pri jizde kole, az pri sprchovani mne opustil :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no ale je to dobry, letosek je zase dobrej rok na slimaky. vloni byly kachny smutny a letos si konecne zase nasbiraj. nakej ten tejden nazpatek jak jeste prselo jsem jednou vylezl na zahradu po ranu kolem domu kam kachny nemaj normalne pristup a vsude samej slimak..tak jsem pustil kachynky, za chvili to vysbiraly a tak se prezraly ze celej den lezely a nemohly se hejbat. musim uznat ze nadsenejsiho sberace slimaku jsem jeste nepotkal. jak prichazi vecer tak stepujou u branky a volaj na me at je pustim si nasbirat slimaky :D
    no a slimaci mi zatim jeste skoro nic nesezraly, sem tam nekde nakouslej list a to mam treba mangold a spenat.
    FUNTL
    FUNTL --- ---
    BLANITCHKA: ehm, smutna pravda je, ze my jsme doma temer v modu 24/7, a vysledek je podobny jako u vas. Slimaci jsou silni. Do te doby, nez se rozhoupu ke kacenam, proste budu profilovat vysadbu coby porkovou plantaz (porek - zatim - nezerou).
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    no my jsme nedavno taky meli slimaka doma. a z dnesniho vecera muzu potvrdit ze aromaticke bylinky proti nim nefungujou. prave jsem vyndal 12 slimaku z truhliku s tymianem a oreganem. holt musim castejc poustet kachny i na zahradku kolem domu.
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    Slimaci jsou fakt zlo, dneska jsme meli rano jednoho v kuchyni! Vubec netusime jak se tam dostal. Myslim ze uz to zacina bejt moc, mela by se jim vyhlasit celoevropska valka a nejak je spolecnymi silami vyhladit. Nebo je deportovat zpatky do spanel.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Ale na druhou stranu mam radost. Vcera mi došlo, že 4. rokem od zalozeni mi pozemek zacina mnohem vic vracet nez brat. Doufam jenom ve vzestupnou tendenci a casem mozna bude i ta zelenina :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam