• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KAIRRA: a platí to pro obydlené oblasti, pro okolní luka pochopitelně ne
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KEIKIN: můžeš, ve všední dny a v sobotu dopoledne :)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    KAIRRA: nj ale když máš pozemek 4500 m2 tak těžko to posekáš kosou. To je hrozně diskriminační.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    KAIRRA: ok, to znamená, že na svém pozemku nemohu kositkřoviňákem a řezat cirkulárkou ?
    sry za OT.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KAIRRA: sice jinde, ale obdoba tohoto http://m.ceskatelevize.cz/...zpravy/226305-obce-si-chrani-klid-o-vikendech-zakazuji-hlucne-nastroje/

    takže buď jezdit sekat po večerech ve všední den nebo holt ta kosa :) ale já se s tím ráda naučím. Jen mě ještě napadlo, ona ta zahrada je plná stromů, nebude to s tou kosou voser se jim vyhýbat?
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    KEIKIN: u nás to upravuje obecní vyhláška, na základě petice
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    MRTS: klid od hlučných prací ? To platí kde ?
    KAIRRA: nebo si od někho čas od času půjč křoviňák. Zaplatíš jen za benzín, popř. strunu.
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: tak hodne stesti. mi by asi mrdlo jenom z te polstiny :o). jinak proti polakum nic nemam, nektere polky jsou kusy :o).
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KAIRRA: a co japonska kosicka?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    tak minulej tejden jsem koupil barak v polsku, 1200m2 pozemku. stara zemedelska usedlost kde bydlej asi 3je-4ry lidi. ve finale chtel za to chlapik jen 4k zlotych coz je na nase asi 26 tisic. za prepis a sluzby s tim spojene padla asi 4ka.
    k tomu je podil na obri stodole a podil na chlevu. dum je teda starej a potrebuje opravit. dirou ve strese prochcala voda a vypadl kus stropu v kuchyni, ale neni to tak spatny, opravi se raz dva. o vikendu jsem stihl strechu zalatat tak ted uz tam chcat nebude.
    jestli se mi podari prikoupit podobne nemovitosti co jsou na okoli k mani tak to v cechach balim za 2 roky a stehuju se :D
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    MRTS: díky :)
    MRTS
    MRTS --- ---
    KAIRRA: No, úplně triviální to není. Na klepání jsou ale i přípravky (naklepávač), s těmi se toho snad moc zkazit nedá... Případně se kosa dá koupit naklepaná, mělo by pak stačit jí jen opatrně udržovat.
    Doporučuji si na učení sehnat nějakou starou.

    OMNIHASH: Motorová kosa má (hodně) hlučný motor, nedá se tedy použít "hlavně o víkendu, kdy platí klid od hlučných prací".
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    OMNIHASH: to jsem nikdy neslyšela, jak je to hlučný?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KAIRRA: co motorová kosa?
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    MRTS: to je právě to co neodhadnu :) ok, kosa lepší, jen o tom klepání jsem slyšela že je lepší nechat si ukázat apod., jak to je?
    MRTS
    MRTS --- ---
    KAIRRA: Kosit srpem takovou takovou plochu je podle mě sebemrskačství. Co kosa? Kosiště jde snadno oddělit, takže převážení není taková hrůza... Naučit se to není těžké, dá se i podle videí.
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    další lame dotaz. Uvažuju, že místo sekačky zakoupím srp - jezdím ba zahradu hlavně o víkendu, kdy platí klid od hlučných prací a k posekání je toho asi 350 m, na sekačku není místo a v neposlední řadě je prostě nemám ráda ;) Jak těžké je naučit se vyklepávat a brousit srp a není to úplná blbost?
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    BLANITCHKA: (S)perma sraz - výměna semen ...To zní lákavě. :-)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BRUKEV: Vijan je to květenství .. obecně se doporučuje zaštipávat vršek (terminál) až tak 2 měsíce před koncem vegetace, páš na tom pořád mužeš mít rajčata, 2 měsíce proto že právě od kvetení do sklizně je to dva měsíce takže už by ti nedozrály .. Jako rajče tyčkové může mít i 7–8m, zavěs tam špagátky ze stropu a omotávej to kolem nich (stejně jak se to dělá u hydroponií ve skleníku)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam