• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    OGMIOS: nebylo to tohle? http://vtm.e15.cz/files/imagecache/ogimage/icons/Housenka%20tabakovy%20list.jpg
    lišaj tabákový, kamarád kvůli tomu volal někam na universitu :)) prý tu normálně nežije, ale občas vyleze z nějaké zásilky potravin odkudsi
    VEVER
    VEVER --- ---
    OGMIOS: Jo, já taky ne.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    VEVER: to uz jsem patral ale nenasel jsem takovou. no holt to uz asi bude pase. ale chtelo by to dobrou databazi kde by clovek videl jak dospelce tak housenky, kukly a tak. a to jsem jeste nenasel.
    VEVER
    VEVER --- ---
    OGMIOS: Anténku mívají lišajové, všetně dlouhozobek. Tak zkus pátrat tam někde :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: no byla to rychlovka, sedel u cesty na konci vesnice. projel jsem autem, se vyplasil a uletel. jen jsme se na sebe s kamaradem podivali a..ty vole dudek :D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KUATO: u nas jesterky lovi i slepice, minule jednu rozklovaly zaziva, dury jedny!
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: tak kolibrika u nas v cechach asi nechytneme :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: tyjo, dudka bych taky rád viděl, to máš velký štěstí!!!
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: presne, dudka stejne jak lednacka (no a taky kolibrika, ale nesmim byt rozezrana ,D) touzim spatrit.)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    T6MA: no vlastne toho dudka to neni uplne u nas. videl jsem ho par kilometru od baraku u lesa v obci Hradcany. jel jsem na drivi a von se tam promenadoval rovnou u cesty, chocholac jeden.
    T6MA
    T6MA --- ---
    OGMIOS: a kde je u vas? dudka bych hrozne rad nekdy videl..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: jo jesterek bylo spousta vloni. mel jsem totiz vyvezeny kusy betonu pres cestu od baraku a jesterkam se tam libilo. kdyz blo chladnejs tak stacilo jit, odvalit kamen a tam jesterka. ale prijde mi ze je taky vychytaly sousedovic kocky.
    KUATO
    KUATO --- ---
    BLANITCHKA: zavidim, my meli doma akorat slusne kolonie jesterek, dokud byl vsude za zahrade vetsi bordel, ale i kdyz jsem extra pro ne zbudoval hadnik (kde i jednou nebo dvakrat vyvedly mladata), tak se postupne vytratily, je u nas moc kocek, ktere je lovi. stejne tak jako kazdy rok pozabiji zaby v jezirku.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: ja si myslel jak je lednacek vacnej a tak nadsene rikam brachovi ze mi lita u zahrady a von..no jo no..vzdyt jich je tady vsude spousta...holt rybar no..ma prehled u ty vody a ja si myslel ze to je vzacnost :D
    jinak posledne jsem taky videl Dudka, poprvy v zivote. ale to bylo u lesa.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KAREN: a drozdy a káňata!!!
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: tyyjo, lednacka jsem vzdycky chtela potkat.) u nas jsem se naucila mlynarika, jinak me bavej soupalci, obcas zahlidnu hyly, pak mame dost drozdu (ktery filtrujou rozsahlou hlemyzdi populaci), no a pak mam moc rada nase mnozici se slepyse, se kteryma se snazim rozvijet "mezidruhovou komunikaci".)
    BLANITCHKA: super tema, dik)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    hmm ja vloni mel na zahrade podobnou housenku akorat ze mela antenku na zadku. do dneska jsem nedohledal co to bylo. a taky mam moc pekny takovy maly svetle modry motylky. kdyz si sedne na travu a roztahne kridla tak vypada jak lucni kvitek.
    jinak ptaku spousta druhu u nas. nejvic me zarazi lednacek nad rekou, protoze toho jsem predtim videl jen jednou v zivote a ted tu lita kazdou chvili. to vzdycky clovek slysi ten jejich zajimavej hvizd a pak tam proletej. lita tu parek.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ahoj, máte někdo zkušenost s tabákovým výluhem proti mšicím? Jak se to přesně vyrábí a v jakém poměru mám naředit? Díky moc!
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    ANABEL_LEE: Pravda! na motýli jsem zapomněla. Objevují se další a další (vysadila jsem jim komuli d.), kopřiv mají spoustu :)) Otakárek fenyklový je fešák, toho jsem u nás ještě nezahlédla.

    Housenka opravdu vypadá jak z komiksu :))

    https://www.google.com/...s&tbm=isch&sa=X&ei=ZFKhU-aXCeeO7QaK_4H4Cg&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1280&bih=625
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam