• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    ZATAMOKO: U kamarádů :) vřele doporučuju- vzešli krásně

    Úvod - Český česnek | prodej, předprodej, kvalitní český česnek
    http://cesnekceskyraj.cz
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZATAMOKO: Tohle bylo ze Semo Smržice.. Vlastně úplná novinka loni na trhu a jediná uznaná odruda českého paličaku... Udělalo to takový ty pacibulky v květu .. Zkusím to vysadit, třeba z toho něco vyleze.. Resp mne napadá ze bych některý stroužky na podzim znova vysadil ale netuším zda vydrží ;)

    VEVER
    VEVER --- ---
    Mně žerou moje bylinky za oknem křísi...a vůbec mi přijde že jich je letos nějak hodně. Netušíte někdo co by je mohlo žrát? Že bych si do truhlíku introdukovala predátora :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Kde kupujete sadbu česneku?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    uaaa nam vsechno zerou ty brouci z repky a molice...to je zlo..... ale mrkev je letos primo kralovska :o)


    DENDROBATA: super :o) pristi rok cesnek rozjedem ve vetsim..

    a poprve v zivote mame hromadu vlastni cibule :o)

    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: hmm na to moc neni prostor, uvidim) s kostalovinama je to haluz - kedlubnam se u nas darilo i v puvodni pude-nepude, tak jsem letos testla brokolice, a funguje to)

    http://karen.ic.cz/Imgs/chata/DSC00918_rs.JPG
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Vlastní vypestky.. To fialové česká odrůda Karel lV.

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: To vypadá ze kolem nic chutnejsiho než vaše brokolice není.. Co tahle někde vedle vyset políčko řepky nebo hořčice , třeba je to zmate. Ale to jenom hádám ... Kostaloviny nepestujem, tak daleko nejsme :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: no o prazdninach krouzek siti nemam;) [blbe jsem si to precetla.))]
    ... ale ok, no nechce se mi kvuli tak maly plose kupovat neco specialniho - co treba netkana textilie? to by se ted asi moc zahrivalo, ze...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: zkus sit ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    co za postrik se vam osvedcilo proti belaskum?
    jsem je vzdycky nechavala byt, bojovat se slimakama nemusim, ale pote, co jsem podrizla krasnou velkou brokolici a nasla v jejich ulickach a zakrutach asi 50 zivejch housenek a spoustu zaschlejch a ulpela mi na rukou zelena krev mnoha nepratel (na metru ctverecnich to bylo urcite pres 100 housenek a taky spousta vajicek), rada bych trochu snizila stavy. krome vytrvalyho sberu teda... mam kolem kostalovin vysazenej tabak, ale to nijak zvlast nepomaha - pelynek nemam, ale asi zkusim rajcatovy listi. mate nejakej osvedcenej tip, prosim?
    MR_FUNNYSHOES
    MR_FUNNYSHOES --- ---
    DENDROBATA: Presne jak pises - modra strela. Nedavno jsem videl parek lednacku v Brne (mezi Bystrci a Kominem) na rece. Hrali na honku. Prekvapeni a poteseni zaroven.
    Ohledne Otakarka fenykloveho, ktery se tady taky propiral - housenku jsme meli na kopru, za par dni zmizela a za dva tydny jsem videl otakarka poletovat po okoli. Doufam, ze to byla ta housenka a ne ze ju sezrali vrabcaci.
    KAREN
    KAREN --- ---
    .)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Pískají nám tady po řece, modrá střela nad hladinou ..)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: jo o vikendu jsem ho znovu videl, ael to byla takova fofrovka..jsou desne rychly, proletej a jsou pryc.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ad OGMIOS: my o ledňáčkovi...




    Létající drahokamy. Fotograf „loví“ ledňáčky 35 let, nyní vydal knihu - iDNES.cz
    http://brno.idnes.cz/...-halady-a-jeho-kniha-06e-/brno-zpravy.aspx?c=A140719_2083492_brno-zpravy_daj
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Stovky motýlů u nás :) jeden na ukázku.

    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    MYKO: Veterinář, nejspíš zánět.
    MYKO
    MYKO --- ---
    Má tu někdo kozy? Pořídili jsme teď druhou, po kůzlatech, a potýkáme se s tím, jak holku ochočit a zároveň nenechat zasušit, je potřeba ji hned dojit, zároveň byla zprvu plachá. Momentálně jsem dospěl ke zjištění, že pravděpodobně už se ji podařilo ochočit, ale vinou nepravidelnýho dojení má něco s jedním vemínkem. Nevypadá nijak nezvykle, ale nenechá si na něj šáhnout, okamžitě si sedá a klade důrazný pasivní odpor. Z druhýho se nechá normálně podojit.

    Jsem na rozpacích, jestli ji dojit s použitím násilí (fixovat hlavu, zvednout nohu), což se mi příčí (ale zase je potřeba to vemínko dojit, jinak to bude jenom horší); nebo s tim jít za veterinářem (co v takovým případě udělá?) nebo jí třeba vemínko nějak ošetřit po svým (ganjová mast?:). Ponořím se teď ještě do knížky Herbal Handbook for Farm and Stable, třeba tam něco objevim. Předem dík za rady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam