• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    WAMP_ELF: pro to mám svý důvody jako pískoviště a polozpevněnou plochu, kde parkujem auta, do níž nám zatoulaný kotě sralo a žral to ovčák. Následný olizování nic moc pro nikoho.. na lep se podívám
    DENDROBATA: sousedka lítá s traktorem po anglickym trávníku i 2x tejdně, tam to myši nemaj rády. Bidla pro káňata už mě napadli, 50m od nác hnízdí ve stromech, tak jim zkusim pomoct - jak vysoký by takový bidlo mělo bejt a jak daleko od domu ho dát? Jen nevim s tim ovčákem, toho se asi budou bát...
    LA_PIOVRA: kočka je jasná, ještě zvážíme, počkám po zimě, nejspíš je to právě tim podložím, pokud jim tu sem tam něco rozvrtáme, tak jsou celý natěšený vč záhonů, ty hodlám na jaře předělat a dát dolů (pod) pletivo..

    díky!
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    AQUALOCO: kocka (zejmena polovenkovni mysilovka) by malym detem vyskrabala oci nebo co?
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    AQUALOCO: Prirozene cesty:
    - tebou jiz zavrzena kocka
    - maly obratny pes, zatimco kocka decimuje mysi tak nejak prubezne, nekteri mali psi inklinuji k rozpoutani mysi genocidy, ale pes bude asi taky zavrzen, coz
    - zvazit, proc je ten prostor pro mysi (jsou to fakt mysi nebo hrabosi?) tak atraktivni, nemaji tam nejake jidlo ne nejaky vyjimecny prostor k ukrytu?
    - smirit se s tim, ze ted, jak se posekaly a rozjezdily pole, se hrabosi (ti zejmena) rozlejzaji po okoli
    - pockat, co udela zima a jarni tani snehu, to obvykle populaci zdecimuje
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: Psi (hlavně ti malí) řeší myši taky docela obstojně, myši jsou hlavně tam kde mají co žrát, resp. v zimě se stahují za teplem .. co jiní dravci, káně myšilov? Bidýlka ...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    AQUALOCO: žijeme na kraji vesnice... je to na jedy?... kočku nechceme... máme úplně malý děti...

    jestli to už musí bejt tak bych zkusil lep na myši, velkoplošně nic jako odsun nebo likvidace neni- krom tý toxický ďábelský kočky.
    ps: podloží
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    prosím o radu!
    bydlíme na louce na kraji vesnice, dřív se tu pásly krávy apod.. Poměrně hodně mě začínaj štvát myši, který se nasáčkujou ke každýmu zasazenými křoví či stromku, rejou různě v trase elektro přípojky, pod kamenou rovnaninou soklu u domu, pod trámy pískoviště i normálě v terénu. Ten rozsah už na mě začíná být moc. Existuje nějaká ještě dejme tomu přirozená varianta alespoň většinové likvidace/odsunu nebo je to na jedy? Kočku zatim nechceme, máme úplně malý děti, časem klidně..
    ps. podzemí je jílové až běda, max. 20cm něčeho, čemu říkáme ornice.

    Dík!
    NYA
    NYA --- ---
    SVAN: ten plot na sadě určitě bereme :)
    s tím smotáním nebude problém, pokud by pletivo nešlo už použít na plot, uděláme z něj ochrany pro mladý stromky, nebo něco jiného
    SVAN
    SVAN --- ---
    BOREC: No vidíš na sad jsem zapomněla :)) jen si nejsem jistá jestli je plot po sundání opět použitelný
    BOREC
    BOREC --- ---
    SVAN: ten plot by na sadu urcite brali
    SVAN
    SVAN --- ---
    Ahoj mám na zahradě jednou natažený a zase smotaný plot, nevím jestli je možné ho znova použít, ale kdyby to šlo a nebyla to zbytečná práce, tak ho můžu nabídnout i s plotovkama, kdyby se někomu hodil
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    WAMP_ELF: Aha .. takže dělení na Ekobio (perma) a konvenční .. hned jsem o něco chytřejší, takže pokud použiju cereritguano od Babiše (agrofert) tak už nejsem Perma? .. no inspektori certifikátu prirodnich zahrad od Veronicy to tak mají ... ale tuším že permakultura je jinde, jinak se chápem a trošku provokuju tak nic ve zlém, a hlasoval jsem tak peace2all
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    DENDROBATA: tak "běžným" zahrádkařením/zemědělstvím v čr je myšleno používání "konvenčních" chem. sraček
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: perma je punk IMHO :) ale k tomu dělení, rozdělování, kategorizování ajanevimcočemu .. to právě o tom není že .. sem si dohledal jakousi diplomku ke staženi zde, slečna to pěkne shrnuje .. půlka Vietnamu a Kuby permakuturu dělá aniž by o tom věděli, klasika .. poďme si o tom povídat co je PK a co ne ... ta anketa je imho mimo, resp. špatně se ptá ale tak jakýsi výstup z toho budetakjaktak, peace
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KVIIIK: to mi delaly letos tykve. ale vetsinou proto ze mi okousli slimaci tu spicku kdyz to bylo maly.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZUZKAOU: nejak se neumim rozhodnout mezi zahradkou a permazahradkou... asi bych potrebovala moznost "punk zahradka" .)))
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    ZRNKO: tak jedno z pěti (stejně jako cukety) výdycky divně od špičky začlo hnít hned z počátku. Prostě hnilo a zároveň rostlo, divný...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nikdy jsem neviděl plesnivět hokaido,až letos u známýho na čerstvým kompostu z trávy ze sekačky,
    měl jsem (a budu mít..) originální semínka japonské hokaido,která je zelená a hlavně chutove výraznější a odolnější oproti u nás rozšířenému oranžovému hybridu,nakonec jsem měl i velice pěkný hokaido na poli netřeba přímo hnoja
    jo a ty rajčatka z gengelu jsem měl na zkoušku ,a přesně jak popisujete...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Aktuální, třeba někomu přijde vhod ..
    Umění fermentace II: Jak a co fermentovat? | potravinovezahrady.cz
    http://www.potravinovezahrady.cz/umeni-fermentace-ii-jak-a-co-fermentovat/
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    [SERVER ERROR]
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KLATIC: Mám zkušnost, i když ne přímo s odrůdama jak uvádíš, chuť bezkonkurenční (rajče jak ma byt), odolnost, no dycky ju plíseň napadla ale dycky tomu urostla, čiže ty listy které byly napadené tak uschly a dál se to nešířilo, a díky bujnému růstu výpadek dohnala . zaštipování si nedokáži představit, živý plot.. ok :) .. kde vidím zásadní problém tak je velikost plodu, tedy výnosu a následnému objemu sklizně ... Ale na takový to pozobávání dobrý :) Enjoy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam