• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Chci-li být objektivní, budu asi sázet na Vánoce.
    Portál ČHMÚ : Předpovědi : Předpovědi počasí : Česká republika : Dlouhodobý výhled počasí
    http://www.chmi.cz/...P9_0_Predpovedi/P9_1_Pocasi/P9_1_1_Cesko/P9_1_1_4_Dlouhodoby_vyhled&last=false
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DA_NIELA: já už ho v zemi mám... na chatě už asi měsíc, na domku tak 14 dní...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    AQUALOCO: DA_NIELA: Hlavně se toho nebát že jo :)
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    LA_PIOVRA: loňskej rok jsem napíchal 11 strouzku od babky od vedle bez moreni na konci listopadu do jilovityho hnusu a vzeslo a vyrostlo komplet vsechno a jak. asi vyjímka za punkovej styl.. ;)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    DA_NIELA: já budu sázet tento víkend
    KAREN
    KAREN --- ---
    DA_NIELA: jsem se v jednom videu nedavno doslechla, ze idealni je sadbu nacasovat na den pred mrznutim - takze bych pockala a vychytala si to
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Jak to máte s česnekem? Já se bojím, že by mi v zemi shnil, když je tak mokro a teplo. Počká do prosince, nebo se obávám zbytečně?
    JAGA
    JAGA --- ---
    Milí přátelé, s radostí vám oznamuji, že na našem webu www.permakulturacs.cz najdete ode dneška zbrusu novou webovou prezentaci. Autorem designu je Ondřej Němeček. Nový design je velmi přehledný, přátelský a logický a zvýrazňuje to, čemu se věnujeme nejvíc:
    - kalendář akcí našich i spřízněných
    - náš on-line obchod s nabídkou tiskovin (knihy, časopisy a další)
    - naši on-line mapu ukázkových permakulturních projektů
    K tomu v menu našeho webu najdete rozcestník tuzemských i světových permakulturních aktivit (pod „Spolupracujeme“), rozcestník dalších příbuzných aktivit (pod „Odkazy a další zdroje informací“), důležité informace o organizaci Permakultura (CS) a pestrou nabídku článků o permakultuře, včetně praktických návodů.
    Prosím, prohlédněte si náš nový web a napište mi své připomínky, návrhy, doplnění... na redakce@permakulturacs.cz. Moc vám děkuji!
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: ja si rikala, ze to bude soli - a mozna cesnek taky pomohl. ja davala soli pomerne malo a cesneku jen tak symbolicky, tak to zrejme sama lichorerisnice nezachranila;) ale bylo tam tak jako tak na dne...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Medvědí česnek, vlašské ořechy, olej, sůl .. ani to pod vrstvou olej není, tuším že tu trvanlivost má na svědomí ten česnek a trochu i ta sůl
    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: hmm dobry) mozna to mas pod vrstvou oleje? a co v nem vsechno mas?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Medvědí pesto z česneku bez problému drží v lednici už od jara
    KAREN
    KAREN --- ---
    ad KAREN: MRNOUS: tak trvanlivost takovyho pesta cca 3-4 tydny - po necelych 3 to bylo jeste dobry, behem nasledujiciho tydne, co to bylo bez dozoru, to uz zaclo bejt "podezrely". kdyby to bylo furt pod olejem, verim, ze to vydrzi i dyl...
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Nezkoušeli jste náhodou někdo jak by se chovala včelstva v serverovně? ;-)

    JAGA
    JAGA --- ---
    Příští víkend pořádáme setkání na Toulcově dvoře na téma hnutí Transition:
    Transition - změna k lepšímu
    http://www.permakulturacs.cz/...tion=com_community&view=events&task=viewevent&eventid=383&Itemid=157
    TSOH
    TSOH --- ---
    třeba někoho bude zajímat...¨
    Pronájem farmy - Biofarma Žatec
    http://www.biofarma-zatec.cz/pronajem.aspx
    VEVER
    VEVER --- ---
    DENDROBATA: Meruňek? To budu muset někdy zkusit :)

    Já jsem chodila ve škole na Základy zahradnictví a přednášející tam několik hodin mluvil jenom o tom jak si správně nabrousit nůž a jaké různé typy jdou použít :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Tak Ajša spolupořádá jeden z nejlepčích festivalů tady v okolí, Mišmaš, letos to bylo opět velmi podařené .. A přímo v Bojkovicích na statku jsou krásné příklady roubování meruněk na divoké myrobalány
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    co to je byvalý pankáč??
    Buď seš pankáč nebo jsi piča...

    třeba genofondový sad Zahrady pod Hájem Velká nad Veličkou (měl jsem to za domem...)

    množení, roubování je Hra,není to bůhví jak obtížné,chce to jako všechno trocha trénink třeba na pláňatech ve křoví remízu,pak jde člověk za pár let okolo a ve křoví jsou jugoslávský švestky...

    pozdravy na NZ,šikovná
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam