• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    BROZKEFF
    BROZKEFF --- ---
    Nezkoušeli jste náhodou někdo jak by se chovala včelstva v serverovně? ;-)

    JAGA
    JAGA --- ---
    Příští víkend pořádáme setkání na Toulcově dvoře na téma hnutí Transition:
    Transition - změna k lepšímu
    http://www.permakulturacs.cz/...tion=com_community&view=events&task=viewevent&eventid=383&Itemid=157
    TSOH
    TSOH --- ---
    třeba někoho bude zajímat...¨
    Pronájem farmy - Biofarma Žatec
    http://www.biofarma-zatec.cz/pronajem.aspx
    VEVER
    VEVER --- ---
    DENDROBATA: Meruňek? To budu muset někdy zkusit :)

    Já jsem chodila ve škole na Základy zahradnictví a přednášející tam několik hodin mluvil jenom o tom jak si správně nabrousit nůž a jaké různé typy jdou použít :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Tak Ajša spolupořádá jeden z nejlepčích festivalů tady v okolí, Mišmaš, letos to bylo opět velmi podařené .. A přímo v Bojkovicích na statku jsou krásné příklady roubování meruněk na divoké myrobalány
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    co to je byvalý pankáč??
    Buď seš pankáč nebo jsi piča...

    třeba genofondový sad Zahrady pod Hájem Velká nad Veličkou (měl jsem to za domem...)

    množení, roubování je Hra,není to bůhví jak obtížné,chce to jako všechno trocha trénink třeba na pláňatech ve křoví remízu,pak jde člověk za pár let okolo a ve křoví jsou jugoslávský švestky...

    pozdravy na NZ,šikovná
    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    ajšu znám jěšte z roku 1999 to je již let.....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    BLANITCHKA: Tak Ajša (Radim) je bývalý pankáč, dělají to v sezóně asi v 5 lidech. Jedna věc je provoz na krámu ale přes kopec mají 3ha školku. Pořeba vyorávat, naskladňovat, pak sbírat rouby, v předjaří roubovat a zase prodávat :) ... Jdou po nich ze SRS, matečnice na rouby v izolační vzdálenosti od dalších rodu Prunus. Každé asi 3 roky musíš měnit stanoviště školky .. Zákon je zákon, těžkej život školkaře...
    KAREN
    KAREN --- ---
    BLANITCHKA: ja se obavala, ze dojde k tomu, ze budou lezet na poste tyden, na kterej jsem odjizdela, tak jsem jim zavolala a v pohode jsme se domluvili - pan byl ochotnej a nabidnul mi x verzi. jak rikas, komunikace veskrze prijemna, jsou to srdcari.)
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Mě stromky ze straých odrůd přišly už před 2 týdny, ale je pravda, že jsem si objednávala určitě už v září.
    Dorazily OK, ale pro mě byla celkem challenge zajistit si, abych si je vyzvedla v pátek na poště a nezůstaly tam přes víkend- jsou prostokořenné a oschly by jim kořeny. Dá se pohlídat přes tracking České pošty.

    Jsou sazázené, jestě je musím ostříhat a dát jim ochrany proti okusu ( tento víkend). Jak (ne)porostou ukáže čas.

    BTW byla jsem si v Bojkovicích vyzvedávat větší objednávku osobně (auto s károu- brala jsem desítky kontejnorovaných stromků). Když jsem viděla ten provoz- víceméně malá plocha a maringotka k tomu, tak mi došlo, že zdání z eshopu klame. Podle mě to dělají tak ve 3 lidech celkem a zákonitě musí nestíhat balíkovat objednávky v sezóně.

    Ale jednání s nimi bylo velmi příjemné :)

    DRUDRIGER2
    DRUDRIGER2 --- ---
    JESTERKA_NA_ZDI: Tak ja hlasim ze este se neozval este nic, cekame dal, ale zase si s toho nedelam carky na zahode ....prijdou prijdou.....
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    MRTS: Hanojská věž ve smyslu kompost :) to jde. Připomíná mi to matematiku 3–komoráku...
    MATT: To si nevybereš, vlečku co mám k dispozici je daná. Krmíjou senem, ovsem . co tam poslal zemědělec těžko říct, ale praxe je taková že nejsou prachy, nejsou postřiky ...
    MATT
    MATT --- ---
    DENDROBATA: jen pozor na hnuj, dneska je ho spousta kontaminovana antibiotiky a hormony

    NYA: mulcovat listim imho jde, lepsi je ho nadrtit (nasekat), nedoporucujou se nektery stromu (akat, orech, ..)
    ARFEA
    ARFEA --- ---
    MRTS: To se mi líbí :) Díky moc!
    MRTS
    MRTS --- ---
    ARFEA: Na ne o moc větší zahradě používáme prkenný. (Nějak takto.)
    Roste spolu s kompostem, při přehazování kompostu stavíme z vrchních prken starého spodek nového kompostéru. (Takové hanojské věže.)
    Ze škvír občas něco vyroste, takže ho kryje přes sluncem i pohledy.

    Předtím jsme měli nějakou plastovou hrůzu - nic moc, vyzrálý kompost se nedal odebírat - dole vznikla odebráním dutina, vršek zůstal zaseknutý. Nebyl pěkný, navíc bylo zbytečné zvedat kýble s "kompostím krmivem" do výšky i když kompost byl ještě poloprázdný.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    JAZZZ: Myslíš A2 podnože? A to vysazujete co smím li se zeptat?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KAREN: jo to máš pravdu je zaměřený na původní odrůdy jabloní. letos jim ale všechny vysokokmeny vykoupíme. Radim Pešek má i hrušně, slívy a nějaké třešně ale moc toho není a co je, to berem.
    nevíte někdo o dalších pěstitelích vysokokmenů původních odrůd?
    KAREN
    KAREN --- ---
    JAZZZ: ale to jsou jaksi jen... jablone. nebo v tuhle pokrocilou hodinu vidim spatne?
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    KAREN: ještě Stanislav Boček má dobrý sortiment
    Doporučujeme školku jabloní Stanislava Bočka v Crhově | Ekocentrum Koniklec
    http://www.ekocentrumkoniklec.cz/doporucujeme-skolku-jabloni-stanislava-bocka-v-crhove/
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    NYA: jinak máš můj obdiv - my máme necelý hektar (k tomu tedy dvě děti a rozpadající se stavení¨) a o víc jak půlku se nám "starají" ovečky a i tak máme co dělat to nějak zvládnout - zrovna minulý týden šel soused kolem našeho sadu a povídal jakou to tam máme pěknou otavu heh :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam