• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    DENDROBATA: a působí desinfekčně a mění PH půdy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Rekl bych ze uhlík je obsažen nejvíc, chybí dusík
    OGMIOS: Popelem se přidavají minerály do půdy, přihod trocha kompostu a písku a bude to cajk
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mám pocit že přímo jen v popelu chybí uhlík,co vy na to?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    co zasadit do drevenyho popela? jaksi mi to tak nejak vyslo ze mam ve skleniku michanici pul na pul s hlinou a ted si rikam jestli nekde tam jeste nakopat hlinu nebo do toho muzu neco rovnou zasadit.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    slámu namočte , slehne,a je polítání , je to nejlepší(pozor-zavčas ji pak odstranit),ale si myslím že těm vystrčeným listům cibulovin to nebude vadit jen tak jak jsou i v mrazech,česneku určitě ne

    vodu zachytit do podzemní nadrže už v zimě -neboli zavčas,asi by aji stačilo pár kubíkových nádrží nebo jak byvá u větších zahradnictví-vykopeš jámu,vykopaným materialem navýšíš její břeh folie a je to ,a je to v letě plný života i komárů,nedělal bych to jako jezírko ale jen strohou ,navíc Příroda se zapojí hned sama,tak jí pak stačí dát prostor pro to s čím se snaží sama prosadit
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    OGMIOS: přitom větru, ktere teď panuje, by aspoň u nás, sláma akorát lítala po okolí..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    EXCITE: jj, ja to mel spis takovou recnickou otazku. navic jsem privezl 2 baliky slamy tak asi nalozim vrstvu na zahonky at jsou i cibuloviny pekne v teple. ale spis az pred mrazama. dneska bylo treba jen -4 tak to to musi dat naholo :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    OGMIOS: netkanou textili by to šlo, secvakat kolem toho kancelářskejma svorkama
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KUATO: no vzhledem k tomu ze teprve ma prijit unor tak sna dmozna budu muset jit i do kostela hodit neco do kasicky jinak nevim :D
    KUATO
    KUATO --- ---
    OGMIOS: modlitbou? :o)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    OGMIOS: už jsem viděl i kvést narcisy :(. na tulipánech si mi smlsli divočáci.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    tak jak jste na tom? me vylejzaj snad vsechny cibuloviny. kosatce maj uz asi 10cisel. rybiz puci jako divej a dalsi kere ho nasledujou. jak ja to vsechno zabezpecim proti mrazu?...
    NYA
    NYA --- ---
    díky :)
    člověk by si to hned běžel vykopat, když vidí to video .. akorát řeším, jestli to má smysl na našem pozemku, který je svažitý jenom mírně, a podloží je opukové. voda tu hodně rychle mizí a jak jsme na kopci, bývá to v létě hodně vyprahlé (je potřeba v létě hodně zalévat a když dlouho neprší a je sucho, tak dešťovka vždycky dojde), tak řeším, jak ji tu zachytit. svejl se mi líbil, protože se sám vsakuje a nemusela bych chodit s konví

    no budu nad tím ještě uvažovat :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    NYA: Princip je popsaný v tom videu.. záleží na místních podmínkách, propustnosti půdy, sklonu svahu, množství srážek .. https://www.youtube.com/watch?v=UFeylOa_S4c
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    NYA: Terén bych vyhodnotila jako členitý až kaskádovitý a vzhledem k celkové struktuře a propustnosti půdy plus její nevelké hloubce je efekt víceméně lokální.
    NYA
    NYA --- ---
    DA_NIELA:
    DENDROBATA:
    dík :) a jak hluboký široký a dlouhý ten příkop máte? a máte pozemek hodně svažitý, nebo pozvolný?
    taky by mě zajímalo, jak dlouho tam ta voda vydrží stát a jestli to má vliv na zavlažování i v létě, pokud dlouho neprší?
    a taky, jestli to zavlažuje stromy jenom co jsou hned pod příkopem, nebo jestli ovlivňuje celkově zadržování vody na pozemku?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Sháním rouby kvalitní meruňky (odr. Bergeron, Harlayne, Leskora, Leala popř. jakákoli jiná, dobrá a zdravá...) Dík, kdyžtak pošta, na výměnu by se něco našlo ..
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    NYA: Vykopali bágrem vodorovný zasakovací příkop, resp. kaskádu několika nad sebou po vrstevnici, stojí tam voda než zasákne. Efekt by měl být ten že se tam bude hromadit organická hmota a voda a hnojit tak stromky zasazený pod tímto příkopem
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    NYA: Něco podobnýho máme, po dešti tam bývá jezero a děti se mají kde bahnit. Podstatné je hlavně vědět, odkud se voda valí - u nás je to z polí a z cesty.
    NYA
    NYA --- ---
    nevykopali jste někdo na pozemku svejl na zadržování vody na pozemku?
    řešíme, jestli to udělat u nás a jakej to bude mít skutečnej efekt
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    EXCITE: nejakou salmonelu ma v sobe veskera drubez, ted jde jen o to nenechat ji premnozit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam