• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    NYA
    NYA --- ---
    OGMIOS: popel rozmočený ve vodě je podobný jako slabý louh, v minulosti se používal na mytí připálených hrnců.

    podle všeho to můžeš srovnat hnojem (vyguglila jsem hezkou tabulku)
    Hovezi hnuj: pH:6,5-7,2
    Slepici trus: pH:7,2-7,5
    Praseci hnuj: pH:6,5-6,8

    no pokud to správně namixuješ, poroste ti tam obří zelenina bohatá na minerály a všechny látky co potřebuješ :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: hmm lakmusovy papirky mam uz asi 15let rposly :D
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Ještě si pohlídej pH, popel odkyseluje
    ZRNKO: Draslík, hořčík, vápník a fosfor se vyskytují v popelu ve formě jak oxidu tak uhličitanu.
    ZRNKO: Třeba taková líha jilmová nebo límcovka obrovská slámu papají velmi rády, a my pak ty houby :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    přímí přenos z lesa

    siga
    http://pontu.eenet.ee/player/siga.html
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ZRNKO: jak by ho tam houby dostaly? Musi ho mit z ceho rozlozit, tedy z hnoje neb jine organicke hmoty
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: respektive mam tam kytky a ty zacly rasit neskutecne. taky se mi tam vloni vysela rericha a petrzel a to tam uz roste.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: uvidime jestli unor bude taky takhle teplej tak by se salat mohl pomalu uz sazet i ted do toho skleniku :D
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    záleží,ale nejčastěj se začíná salátem
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    sláma je pomalá,nerada se rozpadá,ty uhlíky to je dobrý,nebo klasicky kompost hnuj ,no prostě organika
    mám takovou myšlenku,nevím,myslím že ten uhlík,a nejen, by do země dostaly i houby

    jíl je součastí hlíny,nakop hlínu ,přesij ji a dej to k tomu,pokud tam nějaká krom popela je tak si s tím nelam hlavu
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: jil moc nemam. musim doufat ze neco je v ty hline ktera tam ted je.
    jinak nemate poneti co by bylo vhodnejsi tam ted zasejt jako prvni?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    Na uhlik je dobra slama a jine rostlinne zbytky a mulce
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nezapomeň na jíl...,kdysi jsem si namixoval tak lehkou hlinu ,že jsem zjistil ,že tam ten jíl musí být
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: je to uplne spaleny. tech cernejch uhliku je tam tak 2-3% max, spis mozna 2-3 uhliky na metru.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    starej hnuj nebo kompost,a bude to ok
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    popel a dřevěné uhlí je rozdíl,pokud je to jen popel-jako uplně spálený dřevo,co najdu v kachlákách pod roštem,tak tam jsou jen minerály,nejvíc draslík,proto jsem psal přímo jen z popelu....

    uhlík je v těch černej uhlíkách

    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    hmm trochu mista mi tam zbylo jeste na michani. muzu prihodit 4letej konskej hnuj a pisek asi taky bude. ja totiz si tak na podzim nejak rekl ze tam primicham trochu popela. pak znova a znova az ho tam je nejak moc :D
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    DENDROBATA: a působí desinfekčně a mění PH půdy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Rekl bych ze uhlík je obsažen nejvíc, chybí dusík
    OGMIOS: Popelem se přidavají minerály do půdy, přihod trocha kompostu a písku a bude to cajk
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mám pocit že přímo jen v popelu chybí uhlík,co vy na to?
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    co zasadit do drevenyho popela? jaksi mi to tak nejak vyslo ze mam ve skleniku michanici pul na pul s hlinou a ted si rikam jestli nekde tam jeste nakopat hlinu nebo do toho muzu neco rovnou zasadit.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    slámu namočte , slehne,a je polítání , je to nejlepší(pozor-zavčas ji pak odstranit),ale si myslím že těm vystrčeným listům cibulovin to nebude vadit jen tak jak jsou i v mrazech,česneku určitě ne

    vodu zachytit do podzemní nadrže už v zimě -neboli zavčas,asi by aji stačilo pár kubíkových nádrží nebo jak byvá u větších zahradnictví-vykopeš jámu,vykopaným materialem navýšíš její břeh folie a je to ,a je to v letě plný života i komárů,nedělal bych to jako jezírko ale jen strohou ,navíc Příroda se zapojí hned sama,tak jí pak stačí dát prostor pro to s čím se snaží sama prosadit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam