• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    MATT
    MATT --- ---
    LINKOS: na držení vody je nejlepší humus. ty si asi představuješ nějaký dno rybníka s jílem, ale pokud se psalo o přidání do substrátu, tak se jílem myslí určitá zrnitostní frakce různejch minerálů, který pak mohou právě napomáhat ke vzniku kvalitního humusu. imho ;)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    MATT: ok, ale taky ji pěkně lepí, zabraňuje přístupu vzduchu. Navíc takto vázaná voda není příliš přístupná rostlinám, pokuď vím... Spíš drží vodu tím smyslem, že vytváří neprostupnou vrstvu, imho je mnohem lepší voda násáklá v kompostu, biouhlu atd, než v jílu.
    MATT
    MATT --- ---
    NYA: chtělo by to znát půdní profil. pokud je ta opuka hodne rozpukaná, pokud tam je nějaká vrstva méně vodivá, tak to poteče po ní. jestli ne, tak to bude tou rozpukanou opukou spíš na hladinu p.v.

    dá se udělat i zasakovací pokus s obarvenou vodou (potravinářskym barvivem) a pak si zakopat a zjistit, jak to teklo.

    LINKOS: jíl drží vodu
    MATT
    MATT --- ---
    EXCITE: prej k tomu potřebujou mít dost sena. teď už nevim, jestli se překyselily nebo vykvasily
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    MATT: to je divný..pamatuju,jak kámošovi běhali takhle ovce po zahradě, jabka, hrusky a já nevím,co vsechno tam jeste bylo a nikdy jim nic nechciplo.
    MATT
    MATT --- ---
    OGMIOS: bacha na ty ovce, kamošovi se takhle "otrávila", že snědla moc jablek.
    JAZZZ
    JAZZZ --- ---
    OGMIOS: kdybys joo nevedel kam s nima, tak ve Valci by se pro ne naslo misto na kamaradovym pozemku, kde ted sazime sad, tak bys mel aspon jistotu, ze je nikdo neznici a naopak na ne dohlidne ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    NYA: nad tim jsem taky premejslel ale to by spis chtelo naky jedly veci. navic mam strach ze to ty neznabozi znicej. ale zrovna by se to u nas hodilo :D
    NYA
    NYA --- ---
    OGMIOS: to je na guerilla vysazování do městskýho prostoru :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: zas takovy tlaky nedelam :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    OGMIOS: že by sis začal vyrábět umělej šutr? :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    URPUTNIK: se nekde sezenou ;)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    OGMIOS: nemas navic 5tis otroku? :)
    THERA13
    THERA13 --- ---
    Do Brna se bohužel ted nechystám. Nejspíš zorganizuju ještě jednu podobnou akci v Praze. Pokud by se vám tam nepodařilo nic uskutečnit, jsem ochotná semínka po někom poslat - radši než poštou, kdyžtak dejte vědět.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    URPUTNIK: kdyz dokazali postavit piramidy tak na to musi bejt nejakej jednoduchej zpusob ;)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    KAREN: my pod tema 15-30cm hliny mame zulovou skalu, kdybych mel narubat kameni, stravi na tom stari i potomci :)
    URPUTNIK
    URPUTNIK --- ---
    OGMIOS: no prave .. na madeire na tech teraskach meli sady, sazeny do 1.5m od hrany, u nas na chalupe je jenom 1 jasan (tipuju 2m od ni), ale zidku kazdorocne opravuju :) ale nedokazu rict, jestli to dela on, nebo ten svah
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DENDROBATA: z těch placatejch je to prej tradiční... víc moc k tomu nevím, mně se to z těch velkých též líbí, ale právě jak píše Ogmios, aby se to nevyvalilo... nakonec jak nám, že :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: jo to nevypada spatne :) jen me zajima jakou to ma realnou zadrzovaci schopnost svahu. ja videl co svah dela s betonovou stenou, jak napadlo 2 zimy vic snehu, zed to rozervalo a vyvalilo.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    URPUTNIK: Nejlépe v nejbližším lomu :)
    DARJEEL: Z tech placatych se mi moc zídka nelibi ale zase se to snadněji staví.. jako z cihel
    Kamošova práce
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam