• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Listnáčová štěpka supr, di do toho .. u nás to nechávají ležet tak průbežně odebíráme pro vlastní potřebu
    TADEAS: Ty si skvělej, mrknu díky ..)
    LINKOS: Anglinu z odposlechu docela louskám, Ben mi však dělá problém i u čteného textu :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: ja bych to bral a to vsechno. borci to tam nechaj lezet jestli to rovnou nevzali.
    KAREN
    KAREN --- ---
    Rezali u nas podel silnice a posleze stepkovali vetve, je to z listnacu jako habr, lipa, olse a kdovicojeste - jen rychlej check-up: rikam si, ze si odeberu, nez to boorci sbalej - je to dobrej napad jako mulc pod keriky atd.? Nerozumim tem zasaditostem a kyselostem a tomuhle...
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETEKKA: casto si to clovek donese s koupenym substratem, pojud ho neupece teda. Zkousela jsem to prolivat tabakem, i paraziticky hlistice... Nakonec mi k decimaci pomohl pripravek na lokalni aplikaci po prilehlem okoli, jehoz jmeno zde nebudu zminovat...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TADEAS: dají se k tomu sehnat i titulky?
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    Kulturni vlozka -- novej film Inhabit: A Permaculture Perspective. Jsou tam moji oblibeni Ben Falk a Mark Sheppard :) ... vyslo dnes, hodil jsem ke stazeni na uloz.to.

    Inhabit provides an intimate look at permaculture peoples and practices. During the Spring, Summer, and Fall of 2013, film makers Costa Boutsikaris and Emmett Brennan documented over 20 sites in a range of rural, suburban, and urban environments. They explored a breadth of response to local and global challenges from issues of food, water, and medicine, to governance, economy, and culture.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    DENDROBATA: jj lítaj tam i mušky, nějak mě nenapadlo si to s nimi spojit... no ted jsem se na netu dočetla, že prý stačí květináč zasypat křemičitým pískem - a ty svině se pod tím udusí.
    Bitva se smutnicemi vybojována! | Ostatní | Jaroslav Macháček
    http://www.jaroslavmachacek.com/files/bitva-se-smutnicemi-vybojovana.html
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    EXCITE: Na ja, je to věda .. řekl bych že nejdůležitější budou podmínky předpěstování což někdy na okenním parapetu nemusí být, zato ve foliovém krytu ano (mluvím za sebe)
    PETEKKA: A lítaj kolem mušky? Přemokřený substrát, kup si takove ty žlute lepící desky nebo bioagens, anebo sterilizovat v troubě :)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    HOUBA: ble to bude ono... kde se to bere?
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    PETEKKA: smutnice?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DENDROBATA: tu sterilizaci jsem letos poprvé zkusil abych vylepšil statistiku úspěšnosti a mám s výsevem tragické výsledky, udělám pokus příští rok s dvěma truhlíkama, jeden sterilizovaný a jeden ne abych si potvrdil,že to bylo tím.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    ANABEL_LEE: mě se několikrát stalo, že přes veškerou péči mi letos chcíply sazeničky majoránky a minulý rok se to stalo s pažitkou. - no a když jsem to chtěla vyhodit, tak jsem v hlíně objevila semeniště červů - nejspíš rostlinkám ukousaly kořínky:( Stalo se to jen u některého květináče. Ostatní jsou v pohodě, přitom je v něm stejná zemina.


    nevíte někdo co je to za hajzly?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ZRNKO: nj to bude ten vapnik, jsme v krasove oblasti, voda je tvrda... takze sbirat destovku na bazalku. Kdyby tak jeste chtelo prset ;)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    kupované substrát je sterilizované,měl by být...
    doma přesejete,do pekáče dáte troška vody(vytvoří páru) a zasypete to hlínou,dáte do trouby a pečete a mícháte,jak na té hlíně neudržíte ruku tak po pár minutách ven,nesmíte to uplně usušit a je to

    mořená semena -SULKO nejrozšířenější roztok pro moření je zároveň i hnojivem ,rozdíl je očividný-namořená /nenamořená
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    bazalka je citlivá na změny,může vám zkapat už jen pro to že změníte orientaci ke světlu,kupovaná bazalka je opravdu zhýčkaná,teplo a světlo,nezná průvan ...,hnojky nehrajo tolik roli-ale je samozřejmě i vykrmená,taky pozor na PH...!!,takže většinou dostane šok,zanese se vápníkem,nejlíp to vysejte se semena a dejte jí klid,pokud už zachraňujete kolaps tak ji přihnojte slabým tekutým dusíkatým hnojivem-roztáhne cevní svazky a vyplavý vápník (pozor na vodu),Ca je ucpává a rostlina pak žloutne a zkape
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DENDROBATA: ja to sela do vysevniho substratu z obchodu ...
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    DENDROBATA: a nebo namoření semen.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Na ja, jak píšou níže (teplota, světlo, vlhkost) ale ja kupuju bazalku od trvalkáře z foliaku a když ji pak dám ven pod révu k jižní zdi tak udělá pulmetrový trs
    ANABEL_LEE: padání klíčních rostln, prej pomáhá výsevní subtrát sterilizovat v troubě
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    OGMIOS: Podlě mě je to jak říká MARTHINEZ tzn ta bazalka je zvyklá na jiné (,,příznivější,,) podmínky a proto má menší počet průduchů na listech. Zkus ji v rámci třeba deseti dnů postupně aklimatizovat.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ja mam s bazalkou problem i pri predpestovani, velka cast sazenicek mi proste nak zdechne. bud prischnou nebo naopak zhniji, i kdyz je kropim rozprasovacem, pac bazalka rada vodu na list.. no ale par nejsilnejsich prezije, tak to pak ruzne dosivam a bojuju s tim ;) holt je ji u nas zima, ale ted ve skleniku si celkom libuje
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja mam s aronii ten problem ze je nejaka moc dobra a strasne ji zerou housenky. musim to furt prohlizet a obirat.
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    EXCITE: OGMIOS: já vím, no, už je vyseto v kelímcích

    Btw: nemá tu někdo v Praze na zahradě aronii? Někde jsem nedávno četl, že proutky dobře zakořeňují, tak jsem chtěl o pár poprosit, kdyby někdo měl...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam