• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    Tim syrovcem myslite sirovce zlutooranzoveho?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nejšetrněji je asi nech odlézt ,oni v tom zimovali,jak se to zahřeje sami si najdou svoje,mužeš to urychlit černou plachtou,oni si pod ni vlezou a pak je vyženeš,u prarodičů pod plachtou na uhlí to byl hotové rej,
    u nás jsou všude žaby,když řeknu tisíce tak se určitě nepletu,cpou se i do domu,slepýše jsem nechtě vyhnal s kompostu,dal jsem ho na slunko a už pelášil

    sýrovec u nás(v čr) nejčastěji u potoka na trešni,a májůvky jsem v včera po dešti cítil v jednom lesiku,dnes je pujdu dohledat,do uplňkiu budou stopro
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Omylem mi u mista kde stipu drivi vzniknul hadnik. Dnes jsem tam potkal slepyse, vloni se v tomhle miste objevovaly uzovky.
    Jen je to takovy nesikovny misto, tak resim premisteni pod velke brizy, kde je sucho a z cely zahrady asi i nejteplejs. Taky je tam par sutru na vyhrejvani, proste idealni misto pro plazy, soude i podle tamnich jesterek :)

    Tak jak na to? Co nejsetrneji lapatou nabirat hmotu a prevest na final misto? Nebo je to beztak takovej zasah, ze je to fuk? Predpokladam, ze pokud premistit tak asap.
    Puvodni plan s timhle bordelem byl mulc u kyselomilnych rostlin ala boruvky.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZRNKO: Na sýrovce se už těším, mám jedno místo kde vloni narostl několika kg macek :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    no,kdo má pořádek v tom jaké a jak to podhoubí v substrátu soutěží a jak a co to podporuje,literatura to nedoporučuje,ale myslím ,že to je stejně dobře jak špatně,...jak se to zrovna utrefí,jak zabráníte tomu aby vám v tom nenarostla třeba třeba dřevomorka?

    zachvilo poroste výborný sýrovec ,tak otevřete oči,hned jak naroste je k užitku, po týdnu je už dost tuhé ale dá se to rozvařit,a taky májůvky...

    Lunární kalendář Krásné paní,pokud nepěstujete s měsícem jste sami proti sobě

    outdorové aktivity a chataři mě děsí,je to porucha společnosti,neberte to osobně....

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Máš něco proti houbám? Ve štěpce dobře roste Stropharia a Líha, obě jedlé a podporují růst zeleniny .. Jinak lunár souhlas, ale tak nějak to řeším citem a intuicí, ta kniha se mi moc neosvědčila, resp. jsem se ji asi nenaučil používat
    THEO_PHIL: Smrže jsem si "zavlekl" ze školky s rostlinama :)

    Na řece už rejdí kachny s mladýma, mně obě holky od běžcu sedí 14 dní na vejcích tak uvidíme co z toho bude :)
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    THEO_PHIL: nevim jestli všechnu, ale určitě některou mulčovací kůru mořej nějakou chemkou. Znám případ, kdy se jedna ženská přiotrávila smržema, který jí vyrostli takhle na tý kůře, akorát že právě do sebe nasáli ten sajrajt. Takže bych s tím byl opatrnej.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZRNKO: lunarni kalendar mam a pouzivam, jak to jde, ale se stridavym fungovanim v mestskym byte a na chate, kde se odviji me zahradkarske a jine "outdoorove" aktivity, to neni nejjednodussi;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: teda blby to bylo pro me pac jsem se zbavil smrzovyho pokladu :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    THEO_PHIL: jo vyrust mi vsude smrze tak jsem stastnej :D predloni mi vyrostly na suti po rekonstrukci baraku v predchozim roce. blby bylo ze jsem se ty sute zbavil k sousedovi co si tim zavezl stani pro auto a pak mu tam rostlo hafo smrzu :D
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    ZRNKO: Dost zavidim lidem, co si koupili mulcovaci kuru a na jare maj peknou urodu smrzu (vetsinou netusej, co ze jim to tam roste). Nemate nekdo tip na nejakou pekne ockovanou?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    štepka dobrá,ale bydlej v ní houby....

    zkuste používat lunární kalendář,pro kvalitu vlastního života i pro setí ,sklízení....dnešní forma života je zrcadlo pohybu nejen měsíce,kdyby lítal jinak nebo byly dva tak máme čtyři nohy a tři ruce apod.....
    KAREN
    KAREN --- ---
    simvas a toto
    Seva Fazol keříčkový fialový - Zuzka 20g - série Top
    http://www.kukacka.cz/seva-fazol-kerickovy-fialovy-zuzka-20g-serie-top

    se pestuje jen na semeno, nebo je mozny jist i lusk? pry lusk bez vlakna... nedalo mi tu barvu nevzit, kdyz jsem to zahlidla u nas v samosce za par supu)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    LINKOS: to asi ne, leda bychom to otitulkovali :)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: Listnáčová štěpka supr, di do toho .. u nás to nechávají ležet tak průbežně odebíráme pro vlastní potřebu
    TADEAS: Ty si skvělej, mrknu díky ..)
    LINKOS: Anglinu z odposlechu docela louskám, Ben mi však dělá problém i u čteného textu :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: mame na to krasnej vyhled od nas ze svahu - behem dne se tam xkrat zastavilo kdejaky auto se zvedavymi pruzkumniky; rano se asi strhne velka stepkova loupez.))) nebudu moct dospat ,D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: ja bych to bral a to vsechno. borci to tam nechaj lezet jestli to rovnou nevzali.
    KAREN
    KAREN --- ---
    Rezali u nas podel silnice a posleze stepkovali vetve, je to z listnacu jako habr, lipa, olse a kdovicojeste - jen rychlej check-up: rikam si, ze si odeberu, nez to boorci sbalej - je to dobrej napad jako mulc pod keriky atd.? Nerozumim tem zasaditostem a kyselostem a tomuhle...
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETEKKA: casto si to clovek donese s koupenym substratem, pojud ho neupece teda. Zkousela jsem to prolivat tabakem, i paraziticky hlistice... Nakonec mi k decimaci pomohl pripravek na lokalni aplikaci po prilehlem okoli, jehoz jmeno zde nebudu zminovat...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    TADEAS: dají se k tomu sehnat i titulky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam