• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: a asi i dobry chemicky signaly ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: jo takhle, vyzaruje siroko daleko priznivou mravenci energii :D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: spatne neni nic, mravenci jsou u nej spokojeni, asi dobra energie :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: vidis to je dobry permakulturni zadani..jak je mozny ze mas tolik mravenist. co je spatne a co se s tim da delat?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    v olomouci je monstr bezů víc,jeden je i u pevnustky směrem na šternberk,možná i větší...odhaduju 90 až 120 let,řekl bych stejně jak ta zástavba okolo....

    kdysi nám na čundru v tatrach prodali fujaru z velevzácnýho dřeva sambucus nigra,pak doma jsme zjistili že si z nás utahovali....

    mám tak deset tisíc mraveništ, z toho tak sto lesních..jedině mravenečník..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZATAMOKO: no podle velikosti skleniku, ja mam asi 2,5x4m plochy a prijde mi ze na to max tak 3 krepelky jinak zacnou skodit. mel jsem tam pak 10 a to moc uslapaly hlinu a nadelaly bordel a ozdibaly co nemely. kdyz jich je ale jen par tak v rozumny mire vybiraj hmyz na kterej se dostanou a tak. ja mel v jedny sterbine v podezdivce mraveniste a to zlikvidovaly vcelku rychle.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: to je bez? tak to je taky mazec, jak asi muze bejt starej...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: Jo já, sehnal jsem u Krulicha nebo v krakonošově zahradnictví, už nevím .. UTFG http://www.zdravi-z-krkonos.cz/eleutherococcus-eleuterokok-ostnity.html.. nic extra zřejmě nevyžaduje a roste
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: měls ve skleníku křepelky trvale?
    Taky o nich uvažuju, ale dělat speciální výběh se mi nechce. To využití podlahové plochy skleníku by mohlo být dobrý.
    Táta je kdysi míval ve venkovní voliéře, když choval papoušky a prej prosperovaly velmi dobře.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    pěstujete někdo eleuterokok ostnitý (tzn. sibiřský ženšen), nějaké zkušenosti s pěstováním a kde sehnat semena/sazenice?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Sambucus nigra, bez černý . lokalita Olomouc město
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: me zlikvidovaly mravence ve skleniku krepelky.
    ATRON
    ATRON --- ---
    PETAW: spíš ho dát jinam a vedle tůje dát kiwi, kterýmu taková půda vyhovuje
    PETAW
    PETAW --- ---
    PETEKKA: pry tuje poradne okyseluje pudu, takze mozna by mu pomohlo trochu pridat vapnik
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    PETEKKA: z přírodnin: zkvašený slepičince, zkvašený kopřivy :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    nemáte někdo mládě mravenečníka,potřebuju zregulovat mravence,jso naprosto všude
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    PETEKKA: můžeš to namulčovat třeba kopřivama, nebo udělat kopřivovou jíchu/zákvas, dodat hnůj a další dusíkatá hnojiva.
    Nebo udělat pivní zahradní party a lidi směrovat mezi bezy :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    ta díra je tunel skrz,budu v něm příští rok přitápět -u nás je zima fest,uvnitř je to pochozí,aby mi to nepopraskalo,dal jsem pod to ty hliníkový šablony

    kopřivové zákvas a máš dusíku dost

    bez je nezmar,naroste i z posledního kořínku,takže se ho spíš nejde zbavit...
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    EXCITE: a v čem ho prosím najdu? v tomhle jsem laik..
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    EXCITE:ZATAMOKO: dobře, děkuji za rady

    OGMIOS: jj mě se právě líbí, že leze všestranně využít a ještě k tomu k nám nebudou moc čumět sousedi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam