• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    PETEKKA: jednou jsem to zkousela, ale vysledek nevalny, a to jsem je mela ve skleniku... jsou to takove bodlaky no :) ale mela jsem jen par sazenic
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    mohlo by vás zajímat..,má tam víc dobrých praktických zkušeností...

    100% přírodní prostředek na mytí nádobí. Zadarmo.
    http://www.paukertova.cz/...ku=100-prirodni-prostredek-na-myti-nadobi-zadarmo&cisloclanku=2009090001
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    PETEKKA: to by me taky zajimalo, zkusmo jsem vzal seminka.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    máte zkušenosti s pěstováním artyčoků? .
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ANABEL_LEE: Uáááááá :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ZRNKO: tak nasadit mravkolvy .)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    že je potkám v domě ,to je mi šumák,dokonce byli ve včelím vosku z loňska,ale děsím se toho co provedou na zahradě,no je jim dobře asi tak pět metru od domu mám pět lesních mravení,ty malý mrchy jsou naprosto všude,jihozápadní strana obce je pro ně příznivá,kousek les..,no nevím jestli mě nesežerou
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja je mam vsechny v baraku tak venku v klidu :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    mě mravenci jeden rok ožrali všechny zrající jahody, nic moc, mít jich plný záhon..
    KAREN
    KAREN --- ---
    takové to domácí mravenčení... .)) nám lezou všude možně, bydlej všude po svazích, vykouknou, když udělám řádek a sázím hrách - zatím to ale nebyl problém a příbytek taky nijak nezamořili.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: a asi i dobry chemicky signaly ;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: jo takhle, vyzaruje siroko daleko priznivou mravenci energii :D
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: spatne neni nic, mravenci jsou u nej spokojeni, asi dobra energie :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZRNKO: vidis to je dobry permakulturni zadani..jak je mozny ze mas tolik mravenist. co je spatne a co se s tim da delat?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    v olomouci je monstr bezů víc,jeden je i u pevnustky směrem na šternberk,možná i větší...odhaduju 90 až 120 let,řekl bych stejně jak ta zástavba okolo....

    kdysi nám na čundru v tatrach prodali fujaru z velevzácnýho dřeva sambucus nigra,pak doma jsme zjistili že si z nás utahovali....

    mám tak deset tisíc mraveništ, z toho tak sto lesních..jedině mravenečník..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ZATAMOKO: no podle velikosti skleniku, ja mam asi 2,5x4m plochy a prijde mi ze na to max tak 3 krepelky jinak zacnou skodit. mel jsem tam pak 10 a to moc uslapaly hlinu a nadelaly bordel a ozdibaly co nemely. kdyz jich je ale jen par tak v rozumny mire vybiraj hmyz na kterej se dostanou a tak. ja mel v jedny sterbine v podezdivce mraveniste a to zlikvidovaly vcelku rychle.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: to je bez? tak to je taky mazec, jak asi muze bejt starej...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KOCOURR: Jo já, sehnal jsem u Krulicha nebo v krakonošově zahradnictví, už nevím .. UTFG http://www.zdravi-z-krkonos.cz/eleutherococcus-eleuterokok-ostnity.html.. nic extra zřejmě nevyžaduje a roste
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    OGMIOS: měls ve skleníku křepelky trvale?
    Taky o nich uvažuju, ale dělat speciální výběh se mi nechce. To využití podlahové plochy skleníku by mohlo být dobrý.
    Táta je kdysi míval ve venkovní voliéře, když choval papoušky a prej prosperovaly velmi dobře.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    pěstujete někdo eleuterokok ostnitý (tzn. sibiřský ženšen), nějaké zkušenosti s pěstováním a kde sehnat semena/sazenice?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam