• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DARJEEL: tak vylezt v papucach na zahradu a parkrat se ohnout a mit obed je snad cilem permakultury ne? :D ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KAREN: šak to nejez, víc zbyde :-P
    Mně jenom baví, že prostě vylezu v papučách na zahradu, párkrát se ohnu dolů a mám oběd :o)
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: ci na salatovem luzku - jen co je z nej vypakuju .)))
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: nj asi jo ;) nasla jsem tohle, a na teto farme nemaji Helix Pomatia ale nakeho jineho sneka, ha! avsak Rettigova zcela jiste varila nase sneky
    Preparing British garden snails - Gordon Ramsay
    https://www.youtube.com/watch?v=-ju7_ZORsZw
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ANAT0MI: Kdybys náhodouna tokovej trik narazila, ochránci přírody ti s ním utrhnou ruce a dostaneš z fleku nobelovku...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: nebo takovej koperkovej sosik :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: ja si myslim ze to nasi nejak moc zvlast nerpali ani tak..rano sli na sneky a k obedu byli.
    jinak ja se o snecich bavil ted nedavno se znamym v polsku a rikal mi ze tam byl pripad ze 2 typci zkouseli snist syrovy sneky a pak skoncili na jipce kvuli parazitum v mozku a ze doktori jim rekli ze to je z tech sneku. takze jen tak. ja bych je radsi poradne uvaril :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: pry jo - ten "zvanec" mi spis prisel vystiznej pro tuhle zvejkavou stranu.)) ja to nezkousela, ani kdyz to lezelo na stole v nejaky parizsky restauraci, ale jednou bysme mohli ty lokalni sezonni zdroje otestovat - s prelivem z brslice a koprivy to jiste bude delikatesa ,DD
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: jedna moje znama je tehdy (na konci 80. let)dokonce chodila krmit na farme, kde je chovali prave na maso. Zahradni sneci nevim co by mohli mit za parazity, ti vodni mivaji motolice, ale stadium ktere je v snekach lidi nenapada... urcite se ale nejdriv davaji do kyble z vodou a perou od toho slizu a az potom vari. Az budu mit toho Escoffiera v ruce, zkusim nejaky recept najit..
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: sneci jsou docela dobry co si pamatuju. ted jsem vegetarian na stary kolena tak uz jen lovim vzpominky :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    OGMIOS: jinak ja mel prvni asi dva roky kachny na volno. nazraly se, prosmatraly zahradu a frrr na vodu. jenze pak se vopraskly moc a zacly rabovat po vesnici lidem zahrady a ja mel moc stiznosti a pak i vyhruzky tak jsem musel udelat plot a na reku maj zakaz.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: heh. fascinujici, kolik jsou lidi ochotny udelat pro kus - a takovyho! - zvance.)) ale ono se to treba jednou bude hodit a jeste to tem drozdum budu krast zpod zobaku.)))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ja si pamatuju ze jako malej jsme je sbirali (rekl bych tak konec 80tejch) a meli dokonce plastovou pomucku jestli je snek uz dost velkej tak neprosel dirou a ty se mely sbirat. tenkrat s tim prisel kamarad tak jsem prolejzali okoli. nasi tyhle velky sneky taky jeden cas delali. byl jsem malej tak si to moc nepamatuju ale myslim ze je sparili horkou vodou, vyndali z ulity, odstipli vnitrnosti a noha byla s bylinkama nebo nejakym sosem. zadny hladoveni sneku nebylo.
    nicmene asi to chce uvarit potom jeste. ted jsem slysel ze muzou nosit parazity ktery se vam pak vrazej na mozek takze urcite ne syrovy.
    jinak kachny si s nima moc rady nevedej kvuli ty ulite. cas od casu se jim podari nejakyho nalousknout ale spis jsou sneci v bezpeci.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: musis si s nima vic povidat, me ted vlezou skoro i na hlavu :D no na hlavu ne ale pod nohama se posledni dobou pletou neskutecne ze kolikrat nemam kam slapnout. ale ze zacatku taky byly plachy. kamarad co dostal vloni ode me nasadovky tak ten je mel ochoceny od zacatku. chodily za nim a daly se i pohladit. to me se daj pohladit jen kdyz si toho nevsimnou.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DARJEEL: jj imho se pak davaji do akvarii kde se vyhladovi a vykadi a az pak se to da kuchynsky upravovat... ale jak dlouho nevim. Mozna by to krome Rettigove slo najit jeste v Escoffierovi nebo jine echt francouzske kucharce.
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ANABEL_LEE: takže sbíráš do kýble nebo nějaké nádoby a tam je pár dní necháš, aby pěkně vyhládli?
    Tyjo... jsem měl šnečí polívku před pár lety u Koníčka jak tam vaří Sapík, ale netušil jsem, že je s tím takové práce...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DARJEEL: vykup bych zkusila domluvit v nejake francouzske restauraci primo s kucharem ;)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DARJEEL: ale daji, akorat se musi nechat vyhladovet a pak odslizit, ale myslim, ze nekde v Rettigove je na ne recept..
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DENDROBATA: hele a kde je vykupují (a za kolik?) vyplatí se to sbírat a pak prodat? .)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DENDROBATA: já to taky říkal, že nám po zahradě leze výborná polívka, ale tudle táta od Karen mi to rozmlouval, že jsem duše romantická a ty naši hlemýždi se jíst nedají...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam