• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    tak Ty to máš v hlavě jinak poskládaný a nechytáš se na to "jak by to mělo bejt"...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    takove "kurz" udělám za pár piv...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    toš peníze se hoděj, no ne? A komu se ze zahrady chce jezdit dělat nějakou podřadnou práci do města? A tak...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ZRNKO: jj taky se mi zda ze jakykkoliv dobry napad je okamzite uchvacen konzumem a snahou na tom vydelat...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    ŽIVOT ČISTÝ, od Štefana Ježíka z Hrabového, Slovenský dokumentárny film, 2011
    https://www.youtube.com/watch?v=gmDjOgRfRxw


    Takto ľudia utekali vzdy 1.časť
    https://www.youtube.com/watch?v=BMt926S_2-s


    toto jsou skuteční Králové dnešní doby,netuší co je to permakultura ,ale jejich životní moudrost je opravdu hluboká,....smekám...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    ZRNKO: no lip bych to nenapsal... dneska je proste vsechno instantni...nastesti zrovna leta stravena na zahrade a v lese pozorovanim chovani vseho kolem a upravami v souladu s prirodnim radem se neda nijak ochcat...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    ti lidé co jedou na kurz musí být skutečně nemocní a vytržení z reality,dyť je to uplná hovadina nebo zhovadilost,co to kua je certifikovaná zahrada? pffff.!copak nemaj oči ,uši,nos...mě to přijde že kapitalismus sežral permakulturu a nabízí hezkej konzum,dejte si radši lsd a zajďete si do lesa a hlavně nikam nejezdite,
    jsem proti a budu proti dokud tohle jakoby léčení konzumní společnosti neskončí

    tohle je permakulturní design(no to je hruza spojení,kosovi se omlouvám )




    JAGA
    JAGA --- ---
    http://www.permakulturacs.cz/event/39/permakulturni-design-pro-kazdou-prilezitost
    Třídenní kurz vhodný pro začínající i pokročilé permakulturníky. Přejete si vnést do svého života víc permakulturních přístupů a připravit si vlastní permakulturní design pozemku nebo čehokoli jiného? Tento kurz vám pomůže víc, než když si dáte zhotovit design "na klíč", protože po jeho absolvování budete umět používat permakulturní design v praxi sami!

    TADEAS
    TADEAS --- ---
    TADEAS: ad permaculture voices konference -- tady jsem dal ke stazeni komplet audio zaznam 69 jednotlivejch prispevku (rar/mp3, 4,3GB)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    přízemí ,to by šlo to tomu plevelu nepomuže...,hledám solidní obrázek obecných principů lun.kal. ale nenašel, solidní je chráněn autor.právem
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZRNKO: no o nedavnym prizemi jsem s pudou a rostlinama nic nedelala, i kdyz restu bylo dost, ale v podstate mi to poslouzilo jako vymluva .))
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    konečně někdo ...takhle aplikuju lunární kalendář roky,obecně když není vhodné dělat cokoliv na zahradě tak to tomu plevelu dejte..
    třeba dny kořene a měsíc těsně nad obzorem to asi nebude ono,když ho měsíc posiluje,...
    a to není jenom plevel,je tu i hnojení,případně postřiky,stříhání ,sklizeň a Včely tam to ani jinak nejde...

    motyka s 2m násadou je nepovolená zbraň,proto ji neseženete...
    KAREN
    KAREN --- ---
    EXCITE: nejsem si jista tim univerzalnim principem, proste jsem to vzala z lunarniho kalendare (tehdy to byl D lev a C kozoroh), ale treba to tu nekdo vysvetli.)

    jak to prosimvas je s nacasovanim "odplevelovaciho" obraceni zahonu?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KAREN: Tak to také vyzkouším :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ja nedavno testovala "trik" z lunarniho kalendare - ze neuverim, dokud to neuvidim - v prislusnej den obratit zahon s plevelem (mam u plotu kousek, odkud vypakuju koprivy, pyr a spol. a vysevam tam slez, letos pridam par slunecnic a asi vcelnik moldavsky) a v dalsim tydnu (C kozoroh) znovu. no vubec jsem se s tim ne***, proste jsem to rycem obratila, cca 20cm koprivy ani nevytrhavala, ze uvidim co a jak, no a tyden nato jsem si to obratila zas a spatrila znacne zchradly a proridly rostliny, ktery jsem rychle vyhazela, a hotovo - efektivni reseni, a je to i po 10 dnech uplne cisty...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Souhlasím, akorát je potřeba sehnat s násadou aspoň 2m, nechápu proč by se u toho měl člověk hrbit
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ZRNKO: navíc s relaxačním účinkem :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    opět zopakuju ,že nejlepší herbicid je motyka ...,v klidu a beze spěchu
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    hokaido,na podzim to vyloupu,na jaře dám do země,možná by bylo lepší to v idealních podmínkách rozklíčit,teď to vyseju-v druhé pulce května,včera u nás mrzlo-škrábal jsem sklo na autě
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETAW: kdyztak se ozvi - dam ti hokaido (zbylejch par semen mam na chate na vysocine) a muzes si je vyprostit;) loni teda byly mensi, ale zas jsou otuzily;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam