• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    konečně někdo ...takhle aplikuju lunární kalendář roky,obecně když není vhodné dělat cokoliv na zahradě tak to tomu plevelu dejte..
    třeba dny kořene a měsíc těsně nad obzorem to asi nebude ono,když ho měsíc posiluje,...
    a to není jenom plevel,je tu i hnojení,případně postřiky,stříhání ,sklizeň a Včely tam to ani jinak nejde...

    motyka s 2m násadou je nepovolená zbraň,proto ji neseženete...
    KAREN
    KAREN --- ---
    EXCITE: nejsem si jista tim univerzalnim principem, proste jsem to vzala z lunarniho kalendare (tehdy to byl D lev a C kozoroh), ale treba to tu nekdo vysvetli.)

    jak to prosimvas je s nacasovanim "odplevelovaciho" obraceni zahonu?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    KAREN: Tak to také vyzkouším :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ja nedavno testovala "trik" z lunarniho kalendare - ze neuverim, dokud to neuvidim - v prislusnej den obratit zahon s plevelem (mam u plotu kousek, odkud vypakuju koprivy, pyr a spol. a vysevam tam slez, letos pridam par slunecnic a asi vcelnik moldavsky) a v dalsim tydnu (C kozoroh) znovu. no vubec jsem se s tim ne***, proste jsem to rycem obratila, cca 20cm koprivy ani nevytrhavala, ze uvidim co a jak, no a tyden nato jsem si to obratila zas a spatrila znacne zchradly a proridly rostliny, ktery jsem rychle vyhazela, a hotovo - efektivni reseni, a je to i po 10 dnech uplne cisty...
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZRNKO: Souhlasím, akorát je potřeba sehnat s násadou aspoň 2m, nechápu proč by se u toho měl člověk hrbit
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    ZRNKO: navíc s relaxačním účinkem :)
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    opět zopakuju ,že nejlepší herbicid je motyka ...,v klidu a beze spěchu
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    hokaido,na podzim to vyloupu,na jaře dám do země,možná by bylo lepší to v idealních podmínkách rozklíčit,teď to vyseju-v druhé pulce května,včera u nás mrzlo-škrábal jsem sklo na autě
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETAW: kdyztak se ozvi - dam ti hokaido (zbylejch par semen mam na chate na vysocine) a muzes si je vyprostit;) loni teda byly mensi, ale zas jsou otuzily;)
    MRTS
    MRTS --- ---
    ANAT0MI: Jestli je jen na takovém pásu, tak co toto:
    Vysekat, vykopat jak to jen půjde.
    Sehnat staré lino (geotextilii?), položit, zatížit. Výhony trpělivě likvidovat..?
    (Nezkoušel jsem...)
    Nebo zabránit vodě, aby do této mezery tekla - nechat jí pojít žízní?
    IN_DIE
    IN_DIE --- ---
    PETAW
    PETAW --- ---
    KAREN: prave ze nemam. Chcela som maslovky najekej nie F1 na semenarenie, co je dost pozaidavok, ked sa tak divam do ponuky Sema. Jak sme konecne na vsi, nakupy su chaoticky nekoordinovane a neskore. Ako rajcata, ehm... Priniesla som zo Zelnaku tri hokkaida, dve z toho prelomene, ale zda sa, ze to daju.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    ZRNKO: Kdy vyséváš a připravuješ semena nějak specielně nebo rovnou z dýně do země?
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    přímé výsev dýní dělám už pár let,zkusil jsem to i na poli ,no problem,bezstarostí
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: tak ta trhovkyně měla poslední dvě a už jsou u mě :), zbytek semen co mám zkusím vyset přímo do záhonu a uvidím, snad na podzim něco sklidím...
    ANAT0MI
    ANAT0MI --- ---
    ZUZKAOU: Uff zrovna se mi vykořenila na tak blbym místě ze ikdybych tam vypustila ovce tak se sni nepoperou:/ je to mezi nasim holubnikem a sousedcinym domem. Kde je cca 30cm mezera. Sousedka nadava ze ji plesnivy a vlhnou zdi a my se nedostaneme k okapum ale zkusím ji naškubat za humny kde ji jsou fakt plný straně a vyzkouším udělat catny a nebo marmeládu. A ikdyž bude dobrá, tak se nedám a prostě ji zlikviduju. A holt asi ač nerada tak sáhnu po chemii od jedlý zahrady je to daleko ale kousek od jímky s prepadem tak kvůli tomu jsem hledala nějaké nechemické řešení.
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    Mně taky připadá skoro zbytečný ty dýně předpěstovávat. Transfer ven je pro ně skoro vždycky takovej šok, že se zaseknou. Zastávám přímý výsev, nevěš hlavu, Kocoure ;-)
    KAREN
    KAREN --- ---
    KOCOURR: ja to vzdycky davala do kvetinacku s hlinou a bez problemu - ted proste vemu semena a vyseju je rovnou do zahonu. jinak na moravaku jsem minulej tyden trhovkyni s nakejma sazenicema hokaido zahlidla...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KAREN: ja jsem si dal pred mesicem naklicit semena Hokkaida a akorat to nabobtnalo a zplesnivelo...par jsem jich zkusil dat rovnou do hliny a zatim taky nic, snad sezenu nejaky sazenice v brne na trhu, jinak jsem letos bez dyni


    Vam ostatnim Hokkaido klici dobre? Loni mi to klicilo bez problem a letos nic...kde he chyba?
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETAW: a semena mas? ja teprv vysejvam - posledni lonskej vysazenej predpest skoncil ve vetru a desti na maderu, tak jsme dali semena a valilo to uplne v klidu. muzu pripadne dodat nejakou domaci dyni ze sklepa;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam