• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZRNKO: obycejny prkna (borovice, tusim...), rikam tomu "nepohledova" podlaha, uz to mame zakobercovano.)

    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    podlahu jakou? jen tak ze zvědavosti...
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to uhlí je víceméně neškodný,bordel je popel z něho....

    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: nejlip nakyho kneze prirody, samana .)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    EXCITE: a nebo kneze? :D
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    DARJEEL: Neměls raději zavolat archeology? :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    však už tam není a je fakt, že ty lucidní sny stojej za to:)))
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    tak pod posteli bych nechtel mit ani lidsky ani kuni pohrebiste :D
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    tak tu nepředpokládám, že tam vložili záměrně v rámci pernštejnského vůdů .) narozdíl od střepů a dalších lidských artefaktů...
    KAREN
    KAREN --- ---
    DARJEEL: a ještě pikatněěěěší je, jak to, že má někdo pod podlahou pod postelí mumifikovanou hlavu kuny, že ;) dobrodružství, samá dobrodružství... .))
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    tak sou lidi a lidi... já teď dělal novou podlahu v ložnici... takže klasika vytrhat prkna, a pak aby se tam vešla drenáž a izolace, tak ještě vyhrabat cca 15 čísel hlíny... sem fakt čuměl, proč má někdo pod podlahou hromady střepů, zbytků hrnců a spousty dalšího neidentifikovatelnýho bordela... to stejný v lese za zahradou, nahodile vyházenýho nepořádku...
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jedna se jeste o uhli, ne popel, ale ty latky budou to samy. no v tom miste kde ho je relativne hodne zamichanyho ve svrchni vrstve hliny zatim asi nic ani nebude, nechal jsem tam cesticku. jinde se jedna o par kousku a to postupne vyhazuju. musim rict ze jsem nemel predstavu jakej bordel delaj lidi na zahrade nez jsem to zacal vytahovat. ja sice jsem taky bordelar ale vetsinou to dam nekam na hromadu nez to vyhodim uplne, tady to je ale vsude.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    aj, tezke kovy, mamma mia!
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    OGMIOS: "popel ze dřeva považován za dobré draselné hnojivo. Naproti tomu popel z uhlí obsahuje značný podíl sedimentárních hornin a v důsledku toho i poměrně vysoké množství těžkých kovů (včetně radioaktivních, jako je thorium a uran); proto není vhodný jako hnojivo zejména pro zeleninu a ovoce, neboť by těmito těžkými kovy mohly být zamořeny i vypěstované produkty." (wiki)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: ja bych to prubezne nahazela do kamen.. neco ti to do pudy uvolnovat muze, mozna siru, ale asi to zadna tragedie nebude, dyt je to hornina .)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    jo a prichazim s otazkou..jak moc je skodlivy uhli na zahrade? pac tam kdysi asi meli shozenou hromadu uhli a ted ho tam je docela hojne v jedny casti. tak jestli ho mam vysbiravat nebo to zas neni takovej prusvih.
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    koprivove kralovstvi


    kompostova hromadka


    bordel co jsem vysbiral


    jedna prubezna, bohuzel finale jsem si uz nevyfotil


    a tady skvela srajdibouda :D
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: no koprivy, brslice, sem tam nejakej drn, vlastovicnik a tak tim slo nadherne :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: my to teda hlavne pouzivali na nakopani sena ci slamy z hromady na hure, aby se to pak dalo shodit dolu zviratum, ale na pleni dobrej tip.)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: no rikam, ten vynalez se tam odkud pochazim nedostal :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam