• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    byl jsem tam vícekrát ...ilegálně překročit hranici na ukrajinu...krásný konec světa,ale ten dokument je natočene tak že to vypadá na kanadu a ona ta plocha divočiny je dost omezená no prostě jako v evropě ale aj tak je dost opuštěná jak ze strany SK,tak i PL a UKR,vlka jsem viděl jednou v rumunských karpatech(myslím že na Fagaraši),relativně jediná šance je na horských loukách
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Taky příjemný dokument .. loni jsem ta místa navštívil a rád bych zas
    Vlčí hory
    https://www.youtube.com/watch?v=70q02vGEABM
    MORPED
    MORPED --- ---
    ZATAMOKO: ja uz o ten rybiz prisla,postrikala jsem to mydlovou vodu,msice nejsou,ale rybizu opadaly kulicky a celkove sel do kytek!takze nasranost.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    U mně mravenci farmaří hlavně na černém bezu (což mi nevadí) loni to schytaly kaliny obecné (což mi taky nevadí) .. jináč je pokoj, semtam nějaká ojedinělá mšice na zelenině . ale je fakt že letos je mravencu nějak moc, kam kopnu motykou, tam mraveniště ...)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    jj, u mě farmařej taky jen ty černý :)

    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Aha, tak to svítá naděje. Dvě mraveniště jsou rezavý a tři černý. Teď jen nalézt způsob, jak pořádně vykrmit rezavý a donutit je řešit ty černý (časem by mohli žrát i slimáky :)) Fakt doufám, že nebudu muset tenhle problém s původním obyvatelstvem řešit násilnou cestou a zaváděním imigrační politiky. Tohle by taky mohlo fungovat: pepř, skořice nebo hřebíček a prostě je "po dobrém" vyhnat o kus dál mimo záhon.
    Mravenci od vás rádi vypadnou, když zaútočíte na jejich citlivý čich - iDNES.cz
    http://hobby.idnes.cz/...-jejich-citlivy-cich-1pj-/hobby-domov.aspx?c=A090519_224726_hobby-domov_mce
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: nu tak nezbyva nez doufat, ze u nas nerozjednou velkochovy;)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: mravenci slunecka vyzenou. nejdriv se clovek musi zbavit mravencu a pak muzou slunecka zrat msice.....bohuzel
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: a vidis to - oni to zrejme fakt provozujou jen ty cerny... ty u nas delaj pruzkumy po jablonich a asi i rybizech, ale zatim jsem zadny skody nezaznamenala... a kdyz tak zkusim poresit pribytky pro slunicka
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    KAREN: vidis ty zrzavy jsem asi nikdy nevidel si msice pestovat. jestli nepestujou tak mozna si prinyst jedny zrzavy aby vyhnali cerny mravence a nebudou msice. teda otazka co pak delaj zrzavy krom toho ze stipou :D
    KAREN
    KAREN --- ---
    KVIIIK: ja mam v zahonech dost zrzavejch mravencu a msice jsem tam nikdy nemela - bojuju spis s housenkama belaska a drepcikama, jestli neco...
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KVIIIK: chapu, ale tak pokud zatim neprudej, tak to s nima zkus .)
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    Chjo... nevím, jestli si dokážu vzít na triko vyhubení pěti mravenišť :(
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KVIIIK: no hlavne si pak pestujou ty msice...
    KVIIIK
    KVIIIK --- ---
    ad mravenci: přímo na záhonech mám už alespoň pět mravenišť, vadí to něčemu? zatím jsem je nechával na pokoji a žil s nima v symbióze, ale jinde čtu, že okusujou kořeny, tak by mě zajmalo, co se od nich dá čekat.
    MARTHINEZ
    MARTHINEZ --- ---
    ZATAMOKO: někde jsem četl, tuším že ve Zdravé zahradě od H. Vlašínové, že by pelyněk brotan mohl pomoci
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Usídlili se mi na černém rybízu mravenci a chovaj tam mšice. Na rybízu to začíná být znát (světlé skvrny na listech a zkroucené listy).
    Zkoušel jsem postřik emulzí s olejem a mýdlem, ale bez úspěchu (opakovaný po týdnu). Jednou jsem všechny poctivě prošel a všechno zlikvidoval ručně.
    Objevili se poté, co jsem je zamulčoval štěpkou, tak jsem ho zas dal pryč. Vloni jsem mulčoval trávou a v pohodě.

    Nějaké rady? Napadl mě třeba podsev nějakou jim smrdící bylinou popř. atraktantem, ale nevím co použít.
    ZRNKO
    ZRNKO --- ---
    to inkflo:jo, to jsem viděl,ta kratší verze je lepší,..

    podlaha je pěkná - koberece netřeba...,
    dřevo vypadá slušně,jestli to máš dobře natlačený k sobě, tak bych to nechal pohledový a až se to dojebe to přebrousíš válcovou bruskou a luxus jak na zámku,doufám že jsou navoskovaný (?)

    nevím proč, ale koberce a záclony mi připomínají Borata, a když slyším obývák, tak mě to bere do vrtule
    TRAFO
    TRAFO --- ---
    Máte někdo zkušenosti s ,,přihnojováním,, melasou??
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    ZRNKO: tady máš delší verzi

    ŠTEFAN JEŽÍK - ŽIVOT ČLOVEKA, režisérsky zostrih, Slovenský dokumentary film, 2011
    https://www.youtube.com/watch?v=LRaZ7SaX6Tc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam